Wyższa efektywność energetyczna dzięki Zehnder ComfoAir Q
Wyższa efektywność energetyczna dzięki Zehnder ComfoAir Q
13 kwietnia 2018
Lumea MPX
Lumea MPX wiszący gazowy kocioł kondensacyjny
17 kwietnia 2018
Pokaż wszystkie
Zasada działania pomporozdrabniaczy SFA

Zasada działania pomporozdrabniaczy SFA

SFA ma w swojej ofercie sanirozdrabniacz, który można zainstalować w dowolnym miejscu w domu, m.in. w piwnicy, na strychu czy na pakamerze, zasada montażu pomporozdrabniaczy SFA jest bardzo prosta, ponieważ nie wymaga wykonywania kosztownych i skomplikowanych prac remontowych.

Na czym polega praca pomporozdrabniacza ?

Pomprozdrabniacz proponowany przez firmę SFA pozwala na odprowadzanie ścieków z łazienki, kuchni, pralki oraz WC do kanalizacji ściekowej lub do szamba, zwykle rozwiązanie to jest stosowane, gdy tradycyjne odprowadzanie grawitacyjne nie jest możliwe, pomporozdrabniacz jest także wykorzystywany wtedy, gdy toaleta jest umieszczona w zbyt dużej odległości od kanalizacji ściekowej.

Sanirozdrabniacz SFA został wyposażony w specjalną technologię pozwalającą na rozdrabnianie ścieków bez użycia środków chemicznych, urządzenie to można stosować w połączeniu z szambem czy przydomową oczyszczalnią ścieków.

Zasada instalacji pomporozdrabniaczy

Aby możliwe było zainstalowanie pomporozdrabiaczy potrzebne są:

  • gniazdo zasilania,
  • rura kanalizacyjna.

Pomporozdrabniacz stosuje się przy zwykłych toaletach z odpływem poziomym, instalowany jest on przy stelażu podtynkowym lub jest wmontowywany w ceramice, ścieki odprowadzane są rurą PCV o średnicy 22, 28 lub 32 mm w przypadku instalacji domowych lub 50 mm w przypadku instalacji publicznych, ponadto każde tego typu urządzenie jest wyposażone w zawór zwrotny uniemożliwiający powrót ścieków do WC lub innego urządzenia sanitarnego.


Katalogi SFA

 

Cennik SFA

Wycena urządzeń

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx