Zasada działania pomporozdrabniaczy SFA
Zasada działania pomporozdrabniaczy SFA
16 kwietnia 2018
Ariston wytwarzanie cieplej wody Cennik 2018
Ariston wytwarzanie cieplej wody Cennik 2018
18 kwietnia 2018

Lumea MPX wiszący gazowy kocioł kondensacyjny to urządzenie nowej generacji od marki De Dietrich, świetnie sprawdzi się w każdym nowoczesnym budynku, zapewni zdrowe, jak i ekologiczne prowadzenie życia, jego konstrukcja sprawia, że można go zainstalować nawet w bardzo małym pomieszczeniu. 

Oszczędność i wydajność

Kocioł kondensacyjny Lumea odznacza się bardzo wysoką sprawnością, sięgającą nawet 109%, wszystko to dzięki technologii kondensacji, która pozwala odzyskać bardzo dużą ilość energi, technologia ta pozwala również na spore oszczędności energii, nawet do 30% w porównaniu z kotłami starej generacji, dzięki wysokiej sprawności urządzenia, emituje ono mniej szkodliwych substancji, poszanowanie dla środowiska naturalnego oraz oszczędności w domowym budżecie są jak najbardziej możliwe.

Lumea MPX budowa

Lumea MPX budowa

Podstawowe parametry Lumea MPX

  • Parametry energetyczne – urządzenie odznacza się sprawnością na poziomie 109% przy niskim obciążeniu, posiada klasę efektywności energetycznej A, czyli 93%, ponadto w każdym zakresie modulacji urządzenie odznacza się taką sprawą sprawnością, dzięki podwójnemu przepływowi spalin w wymienniku, szeroki zakres modulacji od 14 do 100% mocy pozwala na pełne dostosowanie urządzenia do potrzeb użytkownika.
  • Parametry środowiskowe – urządzenie otrzymało 6 klasę wg EN, posiada palnik cylindryczny ze stali szlachetnej, który pozwala na niską emisję tlenków azotu.
  • Parametry wpływające na komfort – cicha praca urządzenia jest możliwa dzięki obudowie z izolacją dźwiękochłonną, poziom mocy akustycznej wynosi 50 dB przy mocy znamionowej. 
Lumea MPX - przykład zastosowania

Lumea MPX – przykład zastosowania

Sterowanie Lumea MPX

Każdy kocioł Lumea został wyposażony w konsolę z cyfrowym, podświetlanym wyświetlaczem ciekłokrystalicznym, ma on sporo przycisków, które wpływają na łatwość obsługi systemu, regulacja temperatury c.w.u. i c.o. nie wymaga wchodzenia do menu, wszystko odbywa się przy użyciu wygodnych przycisków znajdujących się na panelu, na wyświetlaczu pojawiają się najważniejsze dane pozwalające na szybkie zapoznanie się z aktualną pracą urządzenia.

Lumea MPX - sterowanie

GAC – Gas Adaptive ControlDostosowanie do nowych oraz starych instalacji

Lumea MPX może z powodzeniem zastąpić stare kotły, niezależnie od ich wymiarów, na przykład wersję BIC, ze zintegrowanym podgrzewaczem c.w.u. o pojemności 40 litrów można wprowadzić do pomieszczeń, w których brakuje miejsca na standardowy stojący kocioł, zabudowa składająca się z podgrzewacza pozwalającego na przygotowanie 500 litrów ciepłej wody w 30 minut zajmie zaledwie 60 x 95 cm na jednej ścianie.

GAC – optymalizacja spalania gazu

Kocioł kondensacyjny Lumea MPX został wyposażony w nowoczesny system GAC, zapewniający elektroniczną kontrolę spalania, zapewnia stałe parametry o najwyższej wydajności, nie ma konieczności regulowania urządzenia manualnie, kocioł samoczynnie dostosowuje się do jakości gazu i długości przewodów spalinowych, system pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie urządzenia na energię, a tym samym minimalizuje emisję szkodliwych substancji do atmosfery.


De Dietrich – świadectwo autoryzacji uruchamiania i regulacji kotłów: MCR3 Plus, MPX, MCX, MCR Home, KALIKO, DuoTec Plus

Zobacz więcej wpisów na temat marki De Dietrich

De Dietrich – Budowa i Remont

De Dietrich – Budowa i Remont

De Dietrich to francuskie przedsiębiorstwo przemysłowe, które powstało w 1684 roku. Jest to niezwykle zasłużona rodzinna firma, która po II wojnie światowej zaczęła produkować urządzenia wykorzystywane do ogrzewania domów i budynków użytkowych

Zobacz: remont.biz.pl/category/de-dietrich/


Wycena urządzeń

Cennik De Dietrich

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx