Cennik montażu pieca - kotła gazowego
Cennik montażu pieca / kotła gazowego
23 lutego 2019
eko-01
Wrocław – dotacje do wymiany pieców w ramach programu KAWKA+
26 lutego 2019

Rekuperator Vasco X500

Urządzenie wentylacyjne proponowane przez markę Vasco świetnie sprawdzi się w dużych domach jednorodzinnych. Obsługa jest możliwa w sposób przewodowy lub bezprzewodowy, a funkcja załączania czasowego przewietrzenia powoduje, że dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń będzie nieograniczony.

Podstawowe cechy rekuperatora Vasco X500

Płynne zwiększanie prędkości wentylatorów znajdujących się w rekuperatorze powoduje, że urządzenie pracuje cicho, a jednocześnie bardzo wydajnie. Duże łopatki wentylatorów są także odporne na zanieczyszczenia i zabrudzenia, co pozwala utrzymać rekuperator w czystości przez długi czas.

  • Maksymalny przepływ powietrza 500 m³/h przy 150 Pa

  • Odzysk ciepła (Karta Produktu EcoDesign) = 90%.

  • Maksymalny pobór mocy elektrycznej = 333 W.

vasco-550-przepływ

Karta Produktu Ecodesign:

Maksymalny pobór mocy: 333 W

Napięcie: 230 VAC

Sprawność cieplna odzysku ciepła: 90%

Stabilna obudowa z blachy stalowej, wewnętrzna struktura rekuperatora wykonana z EPP (spieniony polipropylen).

Przyłącza powietrza wewnętrzne: nawiewu i wyciągu mogą być podłączone do urządzenia zarówno od góry jak i z dołu, co umożliwia zredukowanie obejść przy montażu rekuperatora na poddaszu.

Filtry

- Standardowe filtry G4 dla wywiewu oraz F7 dla nawiewu świeżego powietrza do pomieszczeń.

- Filtry opcjonalne o właściwościach elektrostatycznych i antybakteryjnych, produkowane przez firmę 3M™. Filtry typu HAF (High Air Flow) zachowując niski opór dla przepływu powietrza w zakresie filtracji drobnego kurzu i pyłków roślinnych osiągają efekt równoważny klasie filtrów F6 dzięki właściwościom elektrostatycznym.

Vasco-Wymiennik-ciepła

Wymiennik ciepła

- Krzyżowo-przeciwprądowy wymiennik z polistyrenu o wysokiej skuteczności.

- Wymiennik jest automatycznie chroniony przed zamarzaniem w miesiącach zimowych, z zastosowaniem grzałki elektrycznej dla pełnego balansowania nawiewu i wywiewu w okresie mrozów.

Zasada-działania-bypass-w-rekuperacji

Automatyczny by-pass letni

Rekuperator posiada automatyczny bypass - sprawdź czym jest bypass oraz dlaczego jest taki ważny

Zobacz

Przełącznik bezprzewodowy w standardzie + możliwości sterowania opcjonalnego

Dostarczany z zalogowanym bezprzewodowym przełącznikiem biegów.

Grzałka elektryczna

Grzałka typu PTC ze zmiennym poborem prądu elektrycznego zapewnia dozowanie mocy grzejnej w zależności od bieżących potrzeb. Samoregulująca o długiej żywotności.

Montaż grzałki wewnątrz króćca z czerpni.

Bramka-Vasco-WiF

Sterownie rekuperacja za pomocą smartfona

Bramka VASCO WiFi podłączona do domowego routera internetu umożliwia poprzez bezpłatną aplikację na smartfonie (iOS lub Android) utworzenie własnego tygodniowego programu pracy rekuperatora, a także wykonanie podstawowych ustawień.
Zobacz

Ile kosztuje rekuperator Vasco X500

Cena netto rekuperatora Vasco X500 podana została według cennika producenta na rok 2018

Skontaktuj się z nami by sprawdzić aktualną cenę i rabat

Program-czyste-powietrze-NK

Dofinansowanie do zakupu

W programie "czyste powietrze" możesz ubiegać się o dofinansowanie lub pożyczkę na zakup systemu wentylacji mechanicznej, sprawdź w jaki sposób takie dofinansowanie otrzymać

Zobacz
projekt rekuperacji

Zobacz jak uzyskać darmowy projekt wentylacji mechanicznej

Nasz branżowy projekt wentylacji zawiera pełne zestawienie min. obliczenia bilansu powietrza, rysunki techniczne itp.
Zobacz

Łatwe utrzymanie w czystości rekuperatora Vasco X500 sprawia, że klimat we wnętrzach będzie nienaganny, a dostęp do świeżego, pozbawionego zanieczyszczeń powietrza nieutrudniony. Zastosowane w modelu od Vasco filtry, czyli G4 i F7 wyłapią nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia krążące w powietrza. Ich wymiana jest bardzo prosta, ponieważ odbywa się od przodu urządzenia. Jeżeli chodzi o sam montaż jednostki, to można zdecydować się zarówno na wersje prawostronną, jak i lewostronną, w zależności od potrzeb.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx