Odległość czerpni od wyrzutni – wentylacja w budynkach
Odległość czerpni od wyrzutni – wentylacja w budynkach
4 listopada 2021
Już nie długo nie kupimy ekogroszku i ekomiału
Już nie długo nie kupimy ekogroszku i ekomiału.
10 listopada 2021
Pokaż wszystkie
Czym charakteryzują się kompaktowe walce zagęszczające i gdzie wynająć tego rodzaju maszynę? Poradnik budowlany

Czym charakteryzują się kompaktowe walce zagęszczające i gdzie wynająć tego rodzaju maszynę? Poradnik budowlany

Czym charakteryzują się kompaktowe walce zagęszczające i gdzie wynająć tego rodzaju maszynę? Poradnik budowlany.

Walce zagęszczające można spotkać niemal na każdym placu budowy, zwłaszcza tam, gdzie powstają nowe drogi lub remontowane są stare. Ze względu na swoją moc i kompaktowe rozmiary, nadają się również do utwardzania nawierzchni na parkingach, ścieżkach rowerowych, placach manewrowych czy przeładunkowych. Są ważnym elementem Twojej floty, ale jeśli nie posiadasz własnych maszyn, możesz je wypożyczyć.

Walec, droga, maszyna budowlana

Charakterystyka walca zagęszczającego.

Walce drogowe mają wbrew pozorom więcej zastosowań. Nadają się nie tylko do utwardzania nawierzchni i jej wyrównywania, ale równie dobrze radzą sobie z wykopami czy zagęszczaniem gruntu. Do tych zadań warto wybrać wysokiej jakości sprzęty, odznaczające się ekonomiczną pracą, bezawaryjnością oraz bezpieczeństwem. Warto zainwestować w takie urządzenie na etapie wzmacniania gruntów. Pod wpływem wibracji dochodzi bowiem do zbliżania się i łączenia w większe części grudek szkieletu gruntowego. Jednocześnie nadmiar wody i powietrza jest usuwany na zewnątrz. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, trzeba dobrać odpowiedni sprzęt do zakresu i miejsca wykonywania prac. Inny walec zagęszczający sprawdzi się na gruncie sypkich, a inny na gruncie spoistym.

Do wyboru masz m.in. walce samojezdne i przyczepne, lekkie, średnie lub ciężkie. Zawsze też można je dodatkowo obciążyć np. obciążnikiem żeliwnym.

Dopasowanie walca powinno uwzględniać:

• miejsce wykonywania prac, a konkretnej rodzaj gruntu i jego spoistość (żwir, pospółka, piasek),

• ilość wolnej przestrzeni, jaka jest do dyspozycji – na ograniczonym metrażu potrzebny będzie walce o kompaktowych rozmiarach,

• przemyślaną konstrukcje – rozmieszczenie poszczególnych elementów, podobnie jak ich konfiguracja czy powierzchnia bębnów jest istotne dla długiej i bezawaryjnej eksploatacji maszyny.

Skąd wziąć odpowiedni walec?

Poszukiwanie idealnego walca najlepiej zacząć w wypożyczalni. Usługa wynajmu ciężkiego sprzętu drogowego jest obecnie popularna, bo daje użytkownikom możliwość przetestowania konkretnej maszyny w czasie pracy. Gdzie udać się na poszukiwanie? Sprzęty marki JCB znajdziesz w Interhandler, a o ofertę możesz zapytać także online: https://www.interhandler.pl/budownictwo/produkty/maszyny-nowe/walce-drogowe/.

Inną zaletą wynajmu jest możliwość skonsultowania się z doradcą i uzyskania merytorycznego wsparcia przy wybieraniu urządzenia. To pomocne szczególnie wtedy, gdy nie jesteś pewien jaki walec sprawdzi się najlepiej w Twojej pracy.

Czym charakteryzują się kompaktowe walce zagęszczające i gdzie wynająć tego rodzaju maszynę? Poradnik budowlany.

Walce zagęszczające można spotkać niemal na każdym placu budowy, zwłaszcza tam, gdzie powstają nowe drogi lub remontowane są stare. Ze względu na swoją moc i kompaktowe rozmiary, nadają się również do utwardzania nawierzchni na parkingach, ścieżkach rowerowych, placach manewrowych czy przeładunkowych. Są ważnym elementem Twojej floty, ale jeśli nie posiadasz własnych maszyn, możesz je wypożyczyć.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx
()
x