Odległość czerpni od wyrzutni – wentylacja w budynkach
Odległość czerpni od wyrzutni – wentylacja w budynkach
4 listopada 2021
Już nie długo nie kupimy ekogroszku i ekomiału
Już nie długo nie kupimy ekogroszku i ekomiału.
10 listopada 2021
Pokaż wszystkie
Czym charakteryzują się kompaktowe walce zagęszczające i gdzie wynająć tego rodzaju maszynę? Poradnik budowlany

Czym charakteryzują się kompaktowe walce zagęszczające i gdzie wynająć tego rodzaju maszynę? Poradnik budowlany

Czym charakteryzują się kompaktowe walce zagęszczające i gdzie wynająć tego rodzaju maszynę? Poradnik budowlany.

Walce zagęszczające można spotkać niemal na każdym placu budowy, zwłaszcza tam, gdzie powstają nowe drogi lub remontowane są stare. Ze względu na swoją moc i kompaktowe rozmiary, nadają się również do utwardzania nawierzchni na parkingach, ścieżkach rowerowych, placach manewrowych czy przeładunkowych. Są ważnym elementem Twojej floty, ale jeśli nie posiadasz własnych maszyn, możesz je wypożyczyć.

Walec, droga, maszyna budowlana

Charakterystyka walca zagęszczającego.

Walce drogowe mają wbrew pozorom więcej zastosowań. Nadają się nie tylko do utwardzania nawierzchni i jej wyrównywania, ale równie dobrze radzą sobie z wykopami czy zagęszczaniem gruntu. Do tych zadań warto wybrać wysokiej jakości sprzęty, odznaczające się ekonomiczną pracą, bezawaryjnością oraz bezpieczeństwem. Warto zainwestować w takie urządzenie na etapie wzmacniania gruntów. Pod wpływem wibracji dochodzi bowiem do zbliżania się i łączenia w większe części grudek szkieletu gruntowego. Jednocześnie nadmiar wody i powietrza jest usuwany na zewnątrz. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, trzeba dobrać odpowiedni sprzęt do zakresu i miejsca wykonywania prac. Inny walec zagęszczający sprawdzi się na gruncie sypkich, a inny na gruncie spoistym.

Do wyboru masz m.in. walce samojezdne i przyczepne, lekkie, średnie lub ciężkie. Zawsze też można je dodatkowo obciążyć np. obciążnikiem żeliwnym.

Dopasowanie walca powinno uwzględniać:

• miejsce wykonywania prac, a konkretnej rodzaj gruntu i jego spoistość (żwir, pospółka, piasek),

• ilość wolnej przestrzeni, jaka jest do dyspozycji – na ograniczonym metrażu potrzebny będzie walce o kompaktowych rozmiarach,

• przemyślaną konstrukcje – rozmieszczenie poszczególnych elementów, podobnie jak ich konfiguracja czy powierzchnia bębnów jest istotne dla długiej i bezawaryjnej eksploatacji maszyny.

Skąd wziąć odpowiedni walec?

Poszukiwanie idealnego walca najlepiej zacząć w wypożyczalni. Usługa wynajmu ciężkiego sprzętu drogowego jest obecnie popularna, bo daje użytkownikom możliwość przetestowania konkretnej maszyny w czasie pracy. Gdzie udać się na poszukiwanie? Sprzęty marki JCB znajdziesz w Interhandler, a o ofertę możesz zapytać także online: https://www.interhandler.pl/budownictwo/produkty/maszyny-nowe/walce-drogowe/.

Inną zaletą wynajmu jest możliwość skonsultowania się z doradcą i uzyskania merytorycznego wsparcia przy wybieraniu urządzenia. To pomocne szczególnie wtedy, gdy nie jesteś pewien jaki walec sprawdzi się najlepiej w Twojej pracy.

Czym charakteryzują się kompaktowe walce zagęszczające i gdzie wynająć tego rodzaju maszynę? Poradnik budowlany.

Walce zagęszczające można spotkać niemal na każdym placu budowy, zwłaszcza tam, gdzie powstają nowe drogi lub remontowane są stare. Ze względu na swoją moc i kompaktowe rozmiary, nadają się również do utwardzania nawierzchni na parkingach, ścieżkach rowerowych, placach manewrowych czy przeładunkowych. Są ważnym elementem Twojej floty, ale jeśli nie posiadasz własnych maszyn, możesz je wypożyczyć.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx