Czym charakteryzują się kompaktowe walce zagęszczające i gdzie wynająć tego rodzaju maszynę? Poradnik budowlany
Czym charakteryzują się kompaktowe walce zagęszczające i gdzie wynająć tego rodzaju maszynę? Poradnik budowlany
9 listopada 2021
Rekuperatory decentralne marki Prana czyli idealny sposób na skuteczną wentylację w mieszkaniu
Rekuperatory decentralne marki Prana czyli idealny sposób na skuteczną wentylację w mieszkaniu.
13 listopada 2021
Pokaż wszystkie
Już nie długo nie kupimy ekogroszku i ekomiału

Już nie długo nie kupimy ekogroszku i ekomiału

Już nie długo nie kupimy ekogroszku i ekomiału.

Dużymi krokami nadchodzi koniec ery ekogroszku i ekomiału. Ministerstwo Klimatu poinformowało iż rozpoczęło prace nad projektem ustawy w wyniku której ekogroszek i ekomiał zniknie ze sprzedaży. Jak poinformowało ministerstwo powodem rozpoczęcia prac nad ustawą jest przedrostek, który budzi wiele kontrowersji i wprowadza w błąd potencjalnych konsumentów.

węgiel

Jeżeli proces legislacyjny dobiegnie końca to nie kupimy już tak popularnych materiałów opałowych jak ekogroszek lub ekomiał. Nie oznacza to jednak wycofania tych produktów a jedynie to iż nie będą mogły być sprzedawany pod takimi nazwami. Jak tłumaczy ustawodawca używanie przedrostka „eko” wprowadza w błąd kupujących którzy jak pokazują przeprowadzone badania sondażowe uważają takie produkty za ekologiczne.

Nazwy „ekogroszek” i „ekomiał” są zwyczajowo używane w Polsce od lat 90-tych (…). Jednakże użycie przedrostka „eko” w odniesieniu do miału czy groszku sugeruje, że jest to paliwo ekologiczne, podczas gdy parametry jakościowe ekomiału czy ekogroszku tego nie potwierdzają.

Zmiana nazwy ekogroszku i ekomiału.

W wyniku planowanych zmian ekogroszek ma zmienić nazwę na groszek III, a ekomiał zmieni nazwę na paliwo drobne.

Zaostrzenie norm jakości dla ekogroszku ( groszek III )

Zmianie ulegnie również norma jakościowa a mianowicie; Zawartość popiołu dla groszku III nie będzie mogła przekroczyć 7 proc., podczas gdy dziś dopuszcza się 12 proc. Zawartość siarki obniży się z 1,2 proc. do 1 proc., a wartość opałowa wyniesie co najmniej 28 MJ/kg w miejsce dzisiejszych 24 MJ/kg.

Już nie długo nie kupimy ekogroszku i ekomiału.

Dużymi krokami nadchodzi koniec ery ekogroszku i ekomiału. Ministerstwo Klimatu poinformowało iż rozpoczęło prace nad projektem ustawy w wyniku której ekogroszek i ekomiał zniknie ze sprzedaży. Jak poinformowało ministerstwo powodem rozpoczęcia prac nad ustawą jest przedrostek, który budzi wiele kontrowersji i wprowadza w błąd potencjalnych konsumentów.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Realista
Realista
21 dni temu

Już nie długo nie będzie można niczym palić, zmuszą nas do kupowania strasznie drogiego prądu

Zibi
Zibi
8 dni temu

To tylko zmiana nazwy, dalej będzie można smrodzić

2
0
Podziel się swoją opiniąx
()
x