Czym charakteryzują się kompaktowe walce zagęszczające i gdzie wynająć tego rodzaju maszynę? Poradnik budowlany
Czym charakteryzują się kompaktowe walce zagęszczające i gdzie wynająć tego rodzaju maszynę? Poradnik budowlany
9 listopada 2021
Rekuperatory decentralne marki Prana czyli idealny sposób na skuteczną wentylację w mieszkaniu
Rekuperatory decentralne marki Prana czyli idealny sposób na skuteczną wentylację w mieszkaniu.
13 listopada 2021
Pokaż wszystkie
Już nie długo nie kupimy ekogroszku i ekomiału

Już nie długo nie kupimy ekogroszku i ekomiału

Już nie długo nie kupimy ekogroszku i ekomiału.

Dużymi krokami nadchodzi koniec ery ekogroszku i ekomiału. Ministerstwo Klimatu poinformowało iż rozpoczęło prace nad projektem ustawy w wyniku której ekogroszek i ekomiał zniknie ze sprzedaży. Jak poinformowało ministerstwo powodem rozpoczęcia prac nad ustawą jest przedrostek, który budzi wiele kontrowersji i wprowadza w błąd potencjalnych konsumentów.

węgiel

Jeżeli proces legislacyjny dobiegnie końca to nie kupimy już tak popularnych materiałów opałowych jak ekogroszek lub ekomiał. Nie oznacza to jednak wycofania tych produktów a jedynie to iż nie będą mogły być sprzedawany pod takimi nazwami. Jak tłumaczy ustawodawca używanie przedrostka „eko” wprowadza w błąd kupujących którzy jak pokazują przeprowadzone badania sondażowe uważają takie produkty za ekologiczne.

Nazwy „ekogroszek” i „ekomiał” są zwyczajowo używane w Polsce od lat 90-tych (…). Jednakże użycie przedrostka „eko” w odniesieniu do miału czy groszku sugeruje, że jest to paliwo ekologiczne, podczas gdy parametry jakościowe ekomiału czy ekogroszku tego nie potwierdzają.

Zmiana nazwy ekogroszku i ekomiału.

W wyniku planowanych zmian ekogroszek ma zmienić nazwę na groszek III, a ekomiał zmieni nazwę na paliwo drobne.

Zaostrzenie norm jakości dla ekogroszku ( groszek III )

Zmianie ulegnie również norma jakościowa a mianowicie; Zawartość popiołu dla groszku III nie będzie mogła przekroczyć 7 proc., podczas gdy dziś dopuszcza się 12 proc. Zawartość siarki obniży się z 1,2 proc. do 1 proc., a wartość opałowa wyniesie co najmniej 28 MJ/kg w miejsce dzisiejszych 24 MJ/kg.

Już nie długo nie kupimy ekogroszku i ekomiału.

Dużymi krokami nadchodzi koniec ery ekogroszku i ekomiału. Ministerstwo Klimatu poinformowało iż rozpoczęło prace nad projektem ustawy w wyniku której ekogroszek i ekomiał zniknie ze sprzedaży. Jak poinformowało ministerstwo powodem rozpoczęcia prac nad ustawą jest przedrostek, który budzi wiele kontrowersji i wprowadza w błąd potencjalnych konsumentów.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Realista
Realista
2 lat temu

Już nie długo nie będzie można niczym palić, zmuszą nas do kupowania strasznie drogiego prądu

Jagoda
Jagoda
2 lat temu
Reply to  Realista

Zostaje jeszcze gaz

Termin
Termin
2 lat temu
Reply to  Realista

Kogo będzie na to stać ?

Zibi
Zibi
2 lat temu

To tylko zmiana nazwy, dalej będzie można smrodzić

4
0
Podziel się swoją opiniąx