Już nie długo nie kupimy ekogroszku i ekomiału
Już nie długo nie kupimy ekogroszku i ekomiału.
10 listopada 2021
Kocioł kondensacyjny posiada zamkniętą komorę spalania co w praktyce oznacza iż nie pobiera potrzebnego w procesie spalania powietrza z pomieszczenia w którym jest zamontowany (powietrze potrzebne w procesie spalania jest doprowadzane z zewnątrz). Skoro kocioł kondensacyjny nie pobiera powietrza z pomieszczenia w którym jest zainstalowany ( kotłownia, łazienka, kuchnia) to czy w takim pomieszczeniu musi być zainstalowana kratka wentylacyjna (wentylacja)?
Czy w kotłowni z kotłem kondensacyjnym musi być kratka wentylacyjna (wentylacja) ?
17 listopada 2021
Pokaż wszystkie
Rekuperatory decentralne marki Prana czyli idealny sposób na skuteczną wentylację w mieszkaniu

Rekuperatory decentralne marki Prana czyli idealny sposób na skuteczną wentylację w mieszkaniu

Rekuperatory decentralne marki Prana czyli idealny sposób na skuteczną wentylację w mieszkaniu.

Rekuperacja czyli wentylacja mechaniczna jest już standardem w nowo budowanych domach, nie dość że zapewnia stały dostęp świeżego powietrza to jeszcze pozwala zaoszczędzić sporo na kosztach ogrzewania domu. Standardowy jednak system rekuperacji wymaga montażu na etapie budowy domu kanałów wentylacyjnych, co za tym zrobić gdy planujemy zamontować rekuperator z odzyskiem ciepła w mieszkaniu, biurze lub kamienicy a nie mamy miejsca by poprowadzić kanały wentylacyjne ? Z pomocą w takim przypadku przychodzi nam rekuperator decentralny który do montażu wymaga jedynie otworu w ścianie zewnętrznej. Wśród kilkudziesięciu dostępnych modeli warto zwróci uwagę na urządzenie marki Prana która na tle konkurencji wyróżnia się zastosowaniem miedzianego wymiennika.

Rekuperatory - decentralne Prana

Zasada działania rekuperatorów decentralnych Prana.

Wewnątrz rekuperatora decentralnego zainstalowany jest miedziany system wymienników ciepła poprzez który w sposób ciągły przepływa powietrze w obu kierunkach, które w zależności od pory roku jest ogrzewane ( zima ) lub chłodzone ( lato ).

Takie rozwiązanie oraz innowacyjny system pozbawiony filtrów (ze względu na właściwości antyseptyczne miedzianego wymiennika ciepła) pozwala na uzyskanie efektywności na poziomie 94 % ( klasa efektywności energetycznej A+ ) oraz zmniejszenia kosztów ogrzewania domu, mieszkania lub biura o 30 do 50 % a w okresie letnim do 60 % możemy obniżyć koszty związane z klimatyzacją pomieszczenia.

Warto również nadmienić iż zainstalowany wewnątrz rekuperatora wymiennik ciepła jest przeciwprądowy co oznacza iż świeże powietrze zaciągane do budynku nie miesza się z ze zużytym powietrzem wyrzucanym na zewnątrz.

Zasada działania rekuperatora decentralnego - Prana

Zasada działania rekuperatora decentralnego - Prana

Prana 150 - odzysk zima

Praca rekuperatora PRANA w zimnej porze roku

Prana 150 - odzysk lato

Praca rekuperatora PRANA w ciepłej porze roku

Porównanie rekuperatorów serii domowej

FunkcjaSTANDARDSTOP SMOGPREMIUM PLUS
Rozdzielne sterowanie+++
Czujnik wilgotności-++
Określenie stanu filtra-++
Data i godzina+++
Wyłącznik czasowy+++
Obsługa Bluetooth+++
Czujnik ciśnienia atmosferycznego ++
Tryb AUTO ++
Czujnik dwutlenku węgla -+
Wskaźnik skuteczności -+
Czujnikjakości powietrza, VOC -+
Temperatura powietrza wywiewanego po rekuperacji, °C ++
Temperatura powietrza dopływowego przed rekuperacja, °C ++
Temperatura powietrza dopływowego po rekuperacji, °C -+
Temperatura powietrza wywiewanego po rekuperacji, °C -+
FUNKOJA „MlNI-DOCRZEWAN1E”+++
Tryb ZIMOWY+++
Wszystkie rekuperatory marki Prana są do kupienia w oficjalnym sklepie producenta - https://ecoventeam.com/sklep/

Rekuperatory decentralne marki Prana czyli idealny sposób na skuteczną wentylację w mieszkaniu.

Rekuperacja czyli wentylacja mechaniczna jest już standardem w nowo budowanych domach, nie dość że zapewnia stały dostęp świeżego powietrza to jeszcze pozwala zaoszczędzić sporo na kosztach ogrzewania domu. Standardowy jednak system rekuperacji wymaga montażu na etapie budowy domu kanałów wentylacyjnych, co za tym zrobić gdy planujemy zamontować rekuperator z odzyskiem ciepła w mieszkaniu, biurze lub kamienicy a nie mamy miejsca by poprowadzić kanały wentylacyjne ? Z pomocą w takim przypadku przychodzi nam rekuperator decentralny który do montażu wymaga jedynie otworu w ścianie zewnętrznej. Wśród kilkudziesięciu dostępnych modeli warto zwróci uwagę na urządzenie marki Prana która na tle konkurencji wyróżnia się zastosowaniem miedzianego wymiennika.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
1 rok temu

Cześć 🙂 szukam firmy która ma wolne terminy na JUŻ na montaż wentylacji i klimatyzacji w lokalu usługowym 🙂 lokalizacja Warszawa

Lolek
Lolek
1 rok temu
Reply to  Anna

Temat aktualny ??? Jeżeli tak to proszę o kontakt

Ifola
Ifola
1 rok temu

Jak ze skutecznością tego rekuperatora w małym mieszkaniu ?

Jaga
Jaga
1 rok temu
Reply to  Ifola

Mamy, działa w 100 %

Zbych
Zbych
1 rok temu

Zakładał ktoś ten rekuperator samemu ?

Tom Tom
Tom Tom
1 rok temu
Reply to  Zbych

Zakładałem
P.S. Na youtube są filmy jak to zrobić

Ula
Ula
1 rok temu

Szukam firmy lub osoby do montażu na terenie Krakowa

7
0
Podziel się swoją opiniąx