Czy kolektory słoneczne to opłacalny system grzewczy ?
Czy kolektory słoneczne to opłacalny system grzewczy ?
6 lutego 2016
Ogrzewanie energooszczędne dzięki kotłom kondensacyjnym
Ogrzewanie energooszczędne dzięki kotłom kondensacyjnym
8 lutego 2016
Pokaż wszystkie
Kredyt hipoteczny – czy warto ?

Kredyt hipoteczny – czy warto ?

Kredyt hipoteczny – czy warto ?

W obecnych czasach znacznie większa część ludzi nie jest w stanie pozwolić sobie na zakup domu czy mieszkania bez wzięcia kredytu, dla niemogących kupić sobie wymarzonego domu za gotówkę jest opcja wzięcia kredytu hipotecznego, oczywiście dużym minusem takiego kredytu jest to, że wiążemy się umową z bankiem na kilkanaście lat. Przed wzięciem kredytu i kupnem mieszkania musimy się bardzo dobrze zastanowić nad tym czy damy radę spłacać taki kredyt i czy faktycznie na chwilę obecną jest to dla nas dobra opcja, na pewno dużą zaletą będzie fakt, że wreszcie będziemy na swoim.

Biorąc kredyt hipoteczny musimy liczyć się z tym, że konieczny będzie wkład własny oraz gotówka na koszty bankowe czy także na notariuszy oraz oczywiście wyposażenie mieszkania. Pamiętajmy, że warto wziąć kredyt jak najmniejszy bo wtedy będziemy spłacać mniej odsetek, jednak gdy już bardzo chcemy przejść na swoje, a nie mamy pieniędzy na wyposażenie mieszkania to możemy wziąć większy kredyt.

Warto także przemyśleć okres kredytu, czym będzie on dłuższy tym rata będzie mniejsza, lecz odsetki większe. Jednak jest to lepsza opcja dla osób, które zarabiają mniej i boją się, że nie sprostają dużej racie kredytu, wtedy możemy zamiast 20 lat postawić na 30 lub 35 lat i na pewno w takim przypadku raty będą mniejsze. Całość wymaga głębokiego przemyślenia i przeanalizowania swojej sytuacji, jednak gdy chcemy być już na swoim, lecz nie mamy na to przeznaczonej odpowiedniej gotówki to kredyt hipoteczny może być jedyną naszą szansą.

Kredyt hipoteczny – czy warto? Wiele osób się nad tym zastanawia. W dzisiejszych czasach jest to jedyne wyjście, jeżeli chce się mieć w swoim posiadaniu dom lub mieszkanie. Zarobki są na tyle niskie, że wiele osób nie jest w stanie samodzielnie sfinansować inwestycji, jaką jest zakup domu lub mieszkania. Dlatego kredyt hipoteczny jest wyjściem, na które się decydują. Istotne jest, aby tę decyzję dokładnie przemyśleć oraz wybrać ofertę w każdym calu dostosowaną do potrzeb, spełniającą wszystkie oczekiwania. Tylko wtedy uda się osiągnąć dobre rezultaty.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
janina11
7 lat temu

Dla osób które wiedzą, że dadzą radę spłacać kredyt mogą oczywiście wziąć kredyt hipoteczny i zakupić swoje własne mieszkanie. Raty kredytu, a czynsz który płacimy jest porównywalny

1
0
Podziel się swoją opiniąx