Czy kolektory słoneczne to opłacalny system grzewczy ?
Czy kolektory słoneczne to opłacalny system grzewczy ?
6 lutego 2016
Ogrzewanie energooszczędne dzięki kotłom kondensacyjnym
Ogrzewanie energooszczędne dzięki kotłom kondensacyjnym
8 lutego 2016
Pokaż wszystkie
Kredyt hipoteczny – czy warto ?

Kredyt hipoteczny – czy warto ?

Kredyt hipoteczny – czy warto ?

W obecnych czasach znacznie większa część ludzi nie jest w stanie pozwolić sobie na zakup domu czy mieszkania bez wzięcia kredytu, dla niemogących kupić sobie wymarzonego domu za gotówkę jest opcja wzięcia kredytu hipotecznego, oczywiście dużym minusem takiego kredytu jest to, że wiążemy się umową z bankiem na kilkanaście lat. Przed wzięciem kredytu i kupnem mieszkania musimy się bardzo dobrze zastanowić nad tym czy damy radę spłacać taki kredyt i czy faktycznie na chwilę obecną jest to dla nas dobra opcja, na pewno dużą zaletą będzie fakt, że wreszcie będziemy na swoim.

Biorąc kredyt hipoteczny musimy liczyć się z tym, że konieczny będzie wkład własny oraz gotówka na koszty bankowe czy także na notariuszy oraz oczywiście wyposażenie mieszkania. Pamiętajmy, że warto wziąć kredyt jak najmniejszy bo wtedy będziemy spłacać mniej odsetek, jednak gdy już bardzo chcemy przejść na swoje, a nie mamy pieniędzy na wyposażenie mieszkania to możemy wziąć większy kredyt.

Warto także przemyśleć okres kredytu, czym będzie on dłuższy tym rata będzie mniejsza, lecz odsetki większe. Jednak jest to lepsza opcja dla osób, które zarabiają mniej i boją się, że nie sprostają dużej racie kredytu, wtedy możemy zamiast 20 lat postawić na 30 lub 35 lat i na pewno w takim przypadku raty będą mniejsze. Całość wymaga głębokiego przemyślenia i przeanalizowania swojej sytuacji, jednak gdy chcemy być już na swoim, lecz nie mamy na to przeznaczonej odpowiedniej gotówki to kredyt hipoteczny może być jedyną naszą szansą.

Kredyt hipoteczny – czy warto? Wiele osób się nad tym zastanawia. W dzisiejszych czasach jest to jedyne wyjście, jeżeli chce się mieć w swoim posiadaniu dom lub mieszkanie. Zarobki są na tyle niskie, że wiele osób nie jest w stanie samodzielnie sfinansować inwestycji, jaką jest zakup domu lub mieszkania. Dlatego kredyt hipoteczny jest wyjściem, na które się decydują. Istotne jest, aby tę decyzję dokładnie przemyśleć oraz wybrać ofertę w każdym calu dostosowaną do potrzeb, spełniającą wszystkie oczekiwania. Tylko wtedy uda się osiągnąć dobre rezultaty.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
janina11
8 lat temu

Dla osób które wiedzą, że dadzą radę spłacać kredyt mogą oczywiście wziąć kredyt hipoteczny i zakupić swoje własne mieszkanie. Raty kredytu, a czynsz który płacimy jest porównywalny

1
0
Podziel się swoją opiniąx