Rekuperator z montażem
Rekuperator z montażem
5 marca 2020
Czym jest OZC oraz jakie dane należy uwzględnić podczas liczenia zapotrzebowania energetycznego budynku
Czym jest OZC oraz jakie dane należy uwzględnić podczas liczenia zapotrzebowania energetycznego budynku.
9 marca 2020

Pompa ciepła z rekuperatorem i klimatyzatorem

Połączenie pompy ciepła z rekuperacją w jedno urządzenie to idealne rozwiązanie dla wszystkich inwestorów którzy pragną posiadać u siebie w domu idealnie dopasowane rozwiązanie które łączy w sobie ogrzewanie, wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła oraz tak jak w przypadku klimatyzacji aktywnego chłodzenia.

Pompa ciepła z rekuperatorem i klimatyzatorem
Rekuperator to centrala wentylacji mechanicznej połączonej z odzyskiem ciepła ( nowoczesne rekuperatory potrafią odzyskać ciepło na poziomie 90 % ) który znacznie przyczynia się do zmniejszenia kosztów ogrzewania domu. Poza samym odzyskiem system rekuperacji odpowiada również za jakość samego powietrza w domu, nie dopuszczając do budynku dzięki zastosowanym filtrom zanieczyszczonego np. smogiem powietrza. Pompa ciepła z kolei odpowiada za dostarczenie w dużym stopniu darmowej energii naszemu budynkowi którą możemy spożytkować np. na ogrzewanie podłogowe lub wykorzystać tak dostarczone ciepło do podgrzania wody użytkowej którą możemy wykorzystać do mycia lub kąpieli. Klimatyzacja natomiast odpowiada za zagwarantowanie komfortu osób przebywających wewnątrz oraz wspiera ogrzewanie ( czy wiesz że ogrzewanie klimatyzacja jest jednym z najtańszych rozwiązań ?, tutaj znajdziesz nasz artykuł na ten temat ).
LWZ 8 CS Premium

Stiebel Eltron LWZ 8 CS Premium

Zobacz naszą recenzję urządzenia które łączy w sobie elementy pompy ciepła, rekuperacji oraz klimatyzacji.

Zobacz

Zobacz również nasze działy tematyczne

Pompa ciepła z rekuperatorem i klimatyzatorem

Połączenie pompy ciepła z rekuperacją w jedno urządzenie to idealne rozwiązanie dla wszystkich inwestorów którzy pragną posiadać u siebie w domu idealnie dopasowane rozwiązanie które łączy w sobie ogrzewanie, wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła oraz tak jak w przypadku klimatyzacji aktywnego chłodzenia.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zuzia
Zuzia
3 lat temu

Super rozwiązanie do ogrzewanie, wentylacji i klimatyzacji gdyby nie ta cena

Krzys
Krzys
2 lat temu
Reply to  Zuzia

Ile to kosztuje ?

Tom
Tom
2 lat temu
Reply to  Krzys

Około 70 000 zł

3
0
Podziel się swoją opiniąx