Zehnder ComfoWell 220
Zehnder ComfoWell 220
25 stycznia 2018
Pompy Aquarea H Generation serii High Performance i T-CAP
Aquarea H Generation – najbardziej ekologiczne pompy ciepła od Panasonic
29 stycznia 2018
Pokaż wszystkie
Niezbędny etap uzdatniani wody – filtracja mechaniczna

Niezbędny etap uzdatniani wody – filtracja mechaniczna

Niezbędny etap uzdatniani wody – filtracja mechaniczna

W wodzie pobieranej ze studni oraz tej znajdującej się w wodociągach obecne są różne zanieczyszczenia takie, jak piasek, blaszki rdzy czy resztki materiałów uszczelniających. Dzięki filtracji mechanicznej można je usunąć. Ochroni się w ten sposób armaturę przed korozją i uszkodzeniem.

Co daje mechaniczna filtracja wody ?

Dzięki temu, że skorzystasz z mechanicznej filtracji wody, ochronisz instalację wodną przed zanieczyszczeniami stałymi znajdującymi się w wodzie. Perlatory oraz siatki bakterii nie ulegną zapchaniu, a domowe urządzenia, takie jak zmywarka, pralka czy czajnik nie ulegną zniszczeniu w skutek działania zanieczyszczeń stałych.

Firma BWT  przygotowała trzy grupy filtrów mechanicznych. Są to:

  • Filtry z możliwością spustu nagromadzonych zanieczyszczeń

Zanieczyszczenia stałe są zatrzymywane na elemencie filtracyjnym wykonanym z tworzywa sztucznego. Można będzie je usunąć poprzez otwarcie zaworu spustowego. Element filtracyjny trzeba wymieniać jedynie wtedy, gdy zostanie uszkodzony lub jest mocno zabrudzony. Skuteczność filtracji w tym przypadku wynosi 90 um.

  • Filtry z płukaniem przeciwprądowym

Są wyposażone w mechanizm pozwalający na płukanie wsteczne. Filtr zostaje dokładnie wypłukany, bez konieczności odłączania go od instalacji. Zanieczyszczenia stałe zatrzymywane są na elemencie filtracyjnym wykonanym z tworzywa sztucznego lub stali szlachetnej. Element filtracyjny trzeba wymieniać jedynie wtedy, gdy zostanie uszkodzony lub jest mocno zabrudzony. Skuteczność filtracji w tym przypadku wynosi 90, 100 lub 200 um, w zależności od typu filtra.

  • Filtry ochronne z wkładkami wymiennymi

To, jak często trzeba będzie zmieniać wkładki wymienne w dużej mierze zależy od jakości i ilości przefiltrowywanej wody. Skuteczność filtracji jest uzależniona od jakości zastosowanych wkładek.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx