Niezbędny etap uzdatniani wody – filtracja mechaniczna
Niezbędny etap uzdatniani wody – filtracja mechaniczna
26 stycznia 2018
Junker Bosch Compress 7000i AW 1
Junkers Bosch Compress 7000i AW – rewolucyjne powietrzne pompy ciepła
30 stycznia 2018

Aquarea H Generation – najbardziej ekologiczne pompy ciepła od Panasonic

Poszukujesz najbardziej ekologicznego systemu, który ogrzeje Twój dom i pomoże przygotować ciepłą wodę użytkową? Propozycja od Panasonic jest dla Ciebie. Aquarea H Generation to nowej generacji pompa ciepła, które spełnia wymagające oczekiwania.

Pompy ciepła z serii H Generation zostały wyposażone w jednostki o mocy 3 i 16 kW. Zostały stworzone z myślą o domach energooszczędnych. Odznaczają się świetnym współczynnikiem COP na poziomie 5. W urządzeniach z tej serii zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania techniczne oraz zaawansowane algorytmy sterowania. Wszystko to sprawia, że pompa ciepła pracuje w bardzo wydajny sposób i działa nawet wtedy, gdy na zewnątrz jest -15 stopni Celsjusza. Kompaktowa budowa jednostki zewnętrznej sprawia, że nie ma żadnych problemów z jej instalacją.

Pompa ciepła do klimatu umiarkowanego i chłodnego

Pompa ciepła do klimatu umiarkowanego i chłodnego

Dwie wersje Aquarea H Generation

Panasonic przygotował dwie wersje urządzeń Aquarea H Generation. Jedna ma 3 kW, a druga 16 kW. Obydwa rozwiązania sprawdzą się w domach z grzejnikami niskotemperaturowymi oraz ogrzewaniem podłogowym. Urządzenia pozwalają na podgrzewanie wody do temperatury 55 stopni Celsjusza. Można nabyć wersję wolnostojącą lub taką, którą można połączyć z istniejącą instalacją gazową lub olejową.

Kolejną propozycją jest pompa Aquarea T-CAP, która ma 9 kW lub 16 kW. Pozwala na utrzymanie nominalnej temperatury grzejników nawet, gdy na zewnątrz jest -15 stopni Celsjusza. Nie jest konieczne wspomaganie systemu niezależnym kotłem grzewczym, aby możliwe było skuteczne ogrzanie domu. System odznacza się wysoką wydajnością, nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych.


Nowoczesne wzornictwo i łatwość instalacji

Biała obudowa o zaokrąglonych kształtach i bez widocznych połączeń śrubowych sprawia, że jednostka wewnętrzna prezentuje się we wnętrzu w bardzo atrakcyjny sposób. Pompa ciepła ma wszystkie sterowniki umieszczone w przedniej części. Wszystkie elementy potrzebne do montażu znajdują się w zestawie.

Łatwa obsługa

Zaawansowane sterowanie zastosowane w Aquarea H Generation jest bardzo proste w obsłudze. Podświetlany wyświetlacz o przekątnej 3,5 cala ułatwia wybieranie opcji i ustawianie pompy ciepła zgodnie z potrzebami użytkowników. Menu dostępne jest w 10 językach. Sterownik można przenosić w dowolne miejsce.

Opcjonalnie do pompy ciepła można dokupić płytkę sterującą CZ-NS4P, która umożliwia sterowanie jedną funkcją lub kilkoma funkcjami.

Sterowanie urządzeniem jest możliwe także przez Internet, przy użyciu sieci WiFi.


Pompy Aquarea H Generation serii High Performance i T-CAP

Pompy Aquarea H Generation serii High Performance i T-CAP

Wycena urządzeń

Cennik PanasonicRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mamba
Mamba
6 lat temu

Dobrze, że teraz producenci stawiają na takie ekologiczne rozwiązania. Duży plus dla Panasonica za to 😉 I dziękuję za udostępnienie cenników 🙂

Janeczka
Janeczka
6 lat temu

Potrzebuje pomocy przy doborze pompy

Charls
Charls
6 lat temu

Duża oszczędność na kosztach ogrzewania ?

Anna
Anna
6 lat temu

Temat bardzo na czasie

Igor
Igor
6 lat temu

Te COP-y nie są wyższe ?

Buba
Buba
6 lat temu

Szczytowo mogą być wyższe

Józef
Józef
6 lat temu

Te COP-y nie są wyższe ?

10
0
Podziel się swoją opiniąx