Diematic EVOLUTION
De Dietrich Diematic EVOLUTION
16 grudnia 2018
farba eko-dur
EKO-DUR farba
20 grudnia 2018

Filtry do rekuperatora Vasco

Korzystając z systemu rekuperacji masz dostęp do ciągle filtrowanego powietrza, które nawiewane jest do domu. Jest ono pozbawione zanieczyszczeń, a także kurzu. Zwykle rekuperatory wyposażone są w dwa filtry: jeden nawiewny, drugi wywiewny. Oba wpływają pozytywnie na sprawność całej instalacji.

Filtry-Vasco

Kiedy przychodzi czas na wymianę filtrów ?

Filtry najlepiej czyścić co 3-4 miesiące za pomocą odkurzacza , natomiast wymieniać co 12 miesięcy. Tak naprawdę jednak wszystko zależy od stopnia ich zanieczyszczenia. Jeżeli powietrze jest mocno zabrudzone, konieczne jest wymienianie filtrów częściej.

Aby dowiedzieć się, czy jest taka konieczność, najlepiej otworzyć plastikową osłonę, którą oddziela filtr od zewnętrznej części pomieszczenia. Będziemy mogli wtedy wyjąć filtr i sprawdzić jego stan. Jeżeli filtr będzie szary, brudny lub zakurzony, należy go wyczyścić od razu. Jeżeli czyszczenie nie pomoże to należy taki filtr wówczas wymienić.

Filtry produkowane przez firmę 3M typ HAF posiadają komórkową strukturę, której ściany mają elektrostatyczne właściwości, przyciągają z wysoką skutecznością pyłki roślinne – efekt równoważny klasie F6 dla zakresu pyłków roślinnych.

Filtr zatrzymuje 6-80% cząsteczek pyłów wielkości 0,4 μmm.

Klasa filtracji

G4 filtr pochłania średnio 90% cząsteczek pyłów zgrubnych

F7 to filtr przeciwpyłowy, zatrzymuje 80 do 90% cząsteczek pyłów wielkości 0,4 μmm.

Rodzaje filtrów

Filtr biały 3M – gęsty, wyższa skuteczność zatrzymywania zanieczyszczeń, stawia większy opór , powoduje większe zużycie energii elektrycznej przez wentylatory, maja krótszą żywotność

Filtr zielony 3M – mniejsza gęstość bez flizeliny, dłużej wytrzymały, bakteriobójczy

Oferta filtrów do rekuperatorów Vasco

Cena filtrów Vasco jest cenną netto i podana została według cennika producenta na rok 2018


Zestaw 2 x elektrostatyczne

Dlaczego warto dbać o czystość filtrów ?

Filtry znajdujące się w rekuperatorze zawsze muszą być czyste. Zabrudzone upośledzają przepływ powietrza i sprawiają, że praca systemu nie jest tak skuteczna, jak powinna. Jeżeli chcesz zachować maksymalny komfort w pomieszczeniach, Twoje filtry muszą być czyste. Niedbanie o ten element może spowodować uszkodzenie wymiennika ciepła i łopatek wentylatorów.

Z naszej encyklopedii

Filtry kasetowe – pozwalają one na filtrację wstępną oraz dokładną. Zaletą tego rozwiązaniajest duża powierzchnia filtracji, a przy tym zwiększona żywotność filtra. Filtr jest odporny na wysokie temperatury, a jego konstrukcja bardzo stabilna.

Filtry kieszeniowe-workowe – wykorzystywane są w filtracji wstępnej, wyższej i dokładnej. Ich konstrukcja jest trwała.

Filtry kasetowe wstępne – dostępne są w dwóch wersjach: płaskiej i plisowanej.

Filtry kasetowe węglowe – pozwalają na wyłapywanie nieprzyjemnych zapachów.

Filtry do rekuperatora Vasco – masz w swoim domu rekuperację Vasco? Chcesz zadbać o sprawne działanie systemu, a jednocześnie o czystość powietrza? Sprawdź, jakie filtry możesz zastosować w swoim urządzeniu, kiedy przychodzi czas na wymianę filtrów, a także dlaczego tak ważne jest dbanie o czystość filtrów. Filtry do rekuperatorów muszą odznaczać się wysoką jakością, niezawodnością w działaniu, a także stabilną konstrukcją. Rekuperator wyposażony w takie filtry będzie działał bez żadnych problemów, a dostęp do świeżego powietrza będzie nieograniczony.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx