Zbiornik buforowy TRINNITY BWK wiszący w izolacji z kauczuku
Zbiornik buforowy TRINNITY BWK wiszący w izolacji z kauczuku
28 kwietnia 2020
LG Standard – klimatyzator - K1
LG Standard Plus – klimatyzator
4 maja 2020

Rekuperator Vasco DX4 (E) - DX5 (E) - DX6 (E)

Rekuperatory serii DX ustanawiają nowe standardy wśród rekuperatorów pod względem standardu cichej i wydajnej rekuperacji. Urządzenia tej serii zostały zaprojektowane od podstaw tak by osiągnąć najwyższy poziom efektywności energetycznej przy równoczesnym zachowaniu cichej pracy samego urządzenia, dzięki czemu komfort korzystania z wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła został znacząco poprawiony w porównaniu do poprzednich modeli.

Rekuperator Vasco DX4 (E) - DX5 (E) - DX6 (E)

Konstrukcja rekuperatora została w całości wykonana z EPP czyli materiału który zapewnia znakomity współczynnik tłumienia dźwięku. Kolejną innowacją w tym urządzeniu jest wykorzystanie w porównaniu z innymi rozwiązaniami oferowanymi przez konkurencję znacznie większego wymiennika dzięki czemu efektywność jest osiągana przy mniejszym oporze dla powietrza. Urządzenie posiada ponadto najnowsze konstrukcje wentylatorów wykorzystujące „ślimak” dla cichego sprężania powietrza.

Dane techniczne Rekuperator Vasco DX4 (E) - DX5 (E) - DX6 (E)

Opis urządzeń Vasco DX4 (E) / DX5 (E) / DX6 (E)

Budowa

• Obudowa z blachy stalowej malowanej proszkowo, cała wewnętrzna konstrukcja rekuperatora wykonana z EPP (spieniony polipropylen), materiału o dużej wytrzymałości, izolacyjności termicznej i zdolności do tłumienia wibracji.

• Przyłącza powietrza wewnętrzne: nawiewu i wyciągu mogą być podłączone do urządzenia zarówno od góry jak i z dołu. Rekuperatory DX mogą być montowane również poziomo, w tym przypadku wszystkie przyłącza mają układ horyzontalny

Wymiennik ciepła

• Wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy z tworzywa. Model Octogon, zaprojektowany specjalnie dla DX. Duża objętość umożliwia połączenie efektywnego odzysku ciepła z niskim oporem, co skutkuje zmniejszeniem głośności i poboru prądu.

• Wymiennik jest automatycznie chroniony przed zamarzaniem w miesiącach zimowych, z zastosowaniem grzałki elektrycznej dla pełnego bilansowania nawiewu i wywiewu w okresie mrozów.

Grzałka elektryczna

• Grzałka typu PTC ze zmiennym poborem prądu elektrycznego zapewnia dozowanie mocy grzejnej w zależności od bieżących potrzeb. Samoregulująca o długiej żywotności, sterowana przez rekuperator z uwzględnieniem minimalizacji kosztów prądu elektrycznego.

Zasada stałego przepływu (CF Constant Flow)

• System zarządzania mocami wentylatorów na podstawie pomiaru strumienia powietrza w kanałach. Celem jest utrzymywanie bilansu, dla zachowania wysokiej efektywności odzysku ciepła i komfortu. Aktywny system zarządzania jest konieczny, aby równoważyć zmienne opory instalacji wynikające z różnic w wilgotności i temperatury powietrza, nierównego zanieczyszczania się filtrów, działania by-passu, wytrącania się wody w wymienniku.

Automatyczny letni by-pass modulowany, zwiększający zakres możliwości nocnego chłodzenia przegrzanego domu, także gdy temperatura nocą spada poniżej 15°C.

Sterowanie przez smartfon – przy zakupie rekuperatora w ramach systemu VASCO SILENT VENTILATION, klient otrzymuje gratis bramkę do połączenia rekuperatora z internetem oraz aplikację sterującą Vasco Climate Control na smartfon. Aplikacja zawiera programator tygodniowy, możliwość modyfikowania bieżącej pracy rekuperatora oraz dostęp do wielu ustawień parametrów pracy, a także funkcji czasowych.

• Przełącznik biegów bezprzewodowy w standardzie + możliwości sterowania opcjonalnego

Dane techniczne DX4 (E)DX5 (E)DX6 (E)
Rozmiar (w x sz x g)mm1330 / 588 / 6851330 / 588 / 6851330 / 588 / 685
Wagakg49.849.849.8
Waga z opakowaniemkg62.562.562.5
NapięcieV230230230
Maksymalny przepływ dla sprężu 150 Pam³/h400480570
Odzysk ciepła (EN308)%89% przy 250 m³/h89% przy 450 m³/h88% przy 550 m³/h
Pobór mocy (wentylatory)W2 x 832 x 1152 x 169
Etykieta energetyczna AAA
Etykieta energetyczna z 2 czujnikami CO2 A+ A+ A+
Przepływ powietrza na Etykiecie energetycznejm³/h400480570
Moc akustyczna na Etykiecie energetycznejdB515459
     
Ustawienia biegów 1/2/31/2/31/2/3
Przepływm³/h120/240/400150/300/500180/360/600
Grzałka elektryczna PTC - K1

Rekuperator posiada w opcji grzałkę elektryczna PTC dla ochrony przeciwzamrożeniowej wymiennika montowana na kanale z czerpni

Montaż rekuperatora Vasco DX4 (E) / DX5 (E) / DX6 (E)

Ile kosztuje rekuperator Vasco DX4 (E) / DX5 (E) / DX6 (E)

Cena netto rekuperatora Vasco DX4 (E) / DX5 (E) / DX6 (E) podana została według cennika producenta na rok 2020

Skontaktuj się z nami by sprawdzić aktualną cenę i rabat.

logo-vasco

Rekuperacja Vasco

Zobacz strefę tego producenta na naszym portalu i poznaj inne produkty które są przez niego oferowane.

Zobacz

Rekuperator Vasco DX – DX4 (E) – DX5 (E) – DX6 (E)

Rekuperatory serii DX ustanawiają nowe standardy wśród rekuperatorów pod względem standardu cichej i wydajnej rekuperacji. Urządzenia tej serii zostały zaprojektowane od podstaw tak by osiągnąć najwyższy poziom efektywności energetycznej przy równoczesnym zachowaniu cichej pracy samego urządzenia, dzięki czemu komfort korzystania z wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła został znacząco poprawiony w porównaniu do poprzednich modeli.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx