Sikafloor i Sikagard - posadzki i powłoki malarskie na ścianach w pomieszczeniach o wysokiej czystości
Posadzki do czystych pomieszczeń – rozwiązania od Sika
8 października 2018
Junkers Bosch Condens 2300 - ulotka
Junkers Bosch Condens 2300 – gazowy kocioł kondensacyjny generujący duże oszczędności
11 października 2018
Pokaż wszystkie
Kupno przydomowej oczyszczalni ścieków zimą. Dlaczego się opłaca

Kupno przydomowej oczyszczalni ścieków zimą. Dlaczego się opłaca

Kupno przydomowej oczyszczalni ścieków zimą. Dlaczego się opłaca ?


Rachunki zimą automatycznie idą w górę, ze względu na działające na pełną skalę ogrzewanie. Wiele osób na ten czas planuje również remonty, których koszt zwykle może przyprawić nas o zawrót głowy. Zimą nie powinniśmy jedynie ograniczać codziennych wydatków, ale także szukać różnych oszczędności w planowanych inwestycjach. Jednym z polecanych rozwiązań jest montaż przydomowych oczyszczalni ścieków.

Koszt prowadzenia gospodarstwa domowego zmniejszy się, jeżeli przy Twoim domu znajdzie się przydomowa oczyszczalnia ścieków. Wiele można zyskać, jeżeli na jej zakup zdecydujesz się zimą, ponieważ dostępne są wtedy bardzo atrakcyjne rabaty.

Zakup przydomowej oczyszczalni ścieków zimą

Zimą możesz liczyć na wysokie rabaty:

nawet 600 zł na zakup przydomowej oczyszczalni ścieków

nawet 900 zł na montaż przydomowej oczyszczalni ścieków.

Dodatkowo, otrzymasz także 10 lat gwarancji na zakupiony system. Takie rozwiązanie jest o tyle wygodne, że można kupić przydomową oczyszczalnię ścieków zimą, a zamontować ją dopiero na wiosnę.

Dla kogo przydomowa oczyszczalnia ścieków ?

To rozwiązanie sprawdzi się świetnie w domach osób, które chcą nieco zaoszczędzić, a jednocześnie mają potrzebę dbania o środowisko naturalne.

Oczyszczalnie będą pracowały przez cały rok i ich działanie powinno być niezależne od pory roku czy temperatury zewnętrznej. Tego typu rozwiązanie jest całkowicie bezpieczne dla środowiska naturalnego, a także dla otoczenia. Instalacja natomiast może zostać przeprowadzona w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach. Można również przydomową oczyszczalnię ścieków rozbudować lub przenieść.

Inwestycja w przydomowe oczyszczalnie ścieków zwraca się zwykle po 2 latach użytkowania. Koszt użytkowania przydomowej oczyszczalni biologicznej przez czteroosobowe gospodarstwo domowe jest 7 razy niższy niż szamba, patrząc z perspektywy 10 lat

Przydomowa oczyszczalnia ścieków musi znajdować się minimum:

  • 3 m od drzew i dużych krzewów,
  • 2 m od granicy działki, drogi (ulicy) lub ciągu pieszego,
  • 15 m od studni oraz 30 m od punktu gdzie oczyszczone ścieki wprowadzane są do gruntu,
  • 1,5 m od wodociągów i rurociągów gazowych,
  • 0,8 m od kabli energetycznych,
  • 0,5 m od kabli telekomunikacyjnych.

 

 

Podziel się
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; kotły gazowe, klimatyzatory, pompy ciepła lub rekuperatory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up