Pralka do małego mieszkania - 5 rozwiązań, o których musisz wiedzieć!
Większość Polaków robi pranie kilka razy w tygodniu. Posiadanie pralki jest więc zwykle jedną z fundamentalnych potrzeb – szczególnie jeśli w okolicy nie ma rozwiniętej bazy ogólnodostępnych pralni.
Pralka może zajmować sporo miejsca, co pewnie będzie problematyczne na mniejszych metrażach. Jednak zwykle można znaleźć rozwiązanie. Poniżej przeczytasz porady dotyczące możliwości umiejscowienia i wyboru konkretnego modelu pralki. Sprawdź, czy wiesz jaki sprzęt sprawdzi się w Twoim mieszkaniu!
Problemem, który dotyczy zarówno mieszkań deweloperskich, jak i bloków z wielkiej płyty, są małe, niefunkcjonalne łazienki. Często trzeba w nich znaleźć miejsce nie tylko dla toalety, umywalki i prysznica, ale także ogrzewacza wody. Dlatego wstawienie pralki może okazać się niewykonalne.
Warto rozważyć inne pomieszczenia. Niektórzy decydują się na pralkę w garderobie. To bardzo wygodne rozwiązanie, ale musi na nie pozwalać plan instalacji hydraulicznej – do pralki automatycznej trzeba dostarczać wodę, musi mieć też podłączenie do kanalizacji. Jeśli jednak nie posiadasz funkcjonalnej garderoby, to możesz rozważyć ustawienie pralki w kuchni. Istnieją modele, które można zabudować i dopasować do reszty mebli.
Pralka w kuchni czy łazience? Sprawdź
Planując montaż tego urządzenia, trzeba zwrócić szczególną uwagę na następujące kwestie:
• dostęp do wody i kanalizacji,
• wymiary i sposób otwierania – koniecznie sprawdź też wymiary drzwiczek lub pokrywy, pralka musi mieć możliwość pełnego otwarcia,
• ładowność pralki,
• funkcje i programy,
• oszczędność wody i energii,
• poziom hałasu,
• opinie użytkowników.
Dobrym rozwiązaniem do małej łazienki mogą być pralki ładowane od góry. Zwykle są one węższe niż tradycyjne modele, można je więc wpasować nawet w niewielki metraż. Funkcje i skuteczność takich pralek nie odbiegają od standardowych.
Należy jednak pamiętać, że często pralki ładowane od góry będą nieco wyższe. Nie ustawimy także na nich żadnych przedmiotów ani blatów – pokrywa musi swobodnie się otwierać.
Kolejnym rozwiązaniem, które może być pomocne w planowaniu niewielkich łazienek, są także płytkie pralki. Ich bębny mają większą średnicę, przez co można zredukować głębokość, nie tracąc ładowności.
Zdobywającym coraz większą popularność rozwiązaniem jest też umieszczanie pralki pod umywalką nablatową. Pozwala to zaoszczędzić przestrzeń, jednak wymaga nieco umiejętności podczas montażu. Taką pralkę można także zabudować, co podnosi walory estetyczne łazienki.
Pralka do małego mieszkania – 5 rozwiązań, o których musisz wiedzieć!
Mieszkania, szczególnie te budowane obecnie, zwykle są raczej niewielkie. Dlatego, aby zmieścić w nich wszystkie rzeczy, które są niezbędne do codziennego funkcjonowania, czasem trzeba się sporo nagłowić. Jednym z urządzeń, które musi się znaleźć niemal w każdym domu, jest pralka. W jaki sposób zmieścić ją nawet w bardzo małym mieszkaniu i o czym koniecznie trzeba pamiętać?
Ma ktoś pralkę otwieraną od góry jak z użytkowaniem takiej pralki na co dzień.
Jak nie masz zamiaru z pralki zrobić półki na reczniki to może być 😉
Beko czy Bosch która pralka będzie lepsza, nie możemy się z mężem zdecydować może ktoś podpowie szczególnie zależy mi na opiniach użytkowników tych pralek
Wszystko wszystkie tylko nie Bosh nasza pralka od tego producenta zepsuła się miesiąc po zakończeniu gwarancji jak przyjechał koleś z serwisu do naprawy to okazało się że koszt naprawy wyniesie połowę wartości nowej pralki wywieźliśmy to dziadostwo na złom i kupiliśmy nową pralkę.