Jak stworzyć kuchnię swoich marzeń
Jak stworzyć kuchnię swoich marzeń?
13 stycznia 2023
Czym są targi budowlane
Czym są targi budowlane?
24 stycznia 2023
Pokaż wszystkie
Pralko-suszarka - czy warto? Poznaj wady i zalety

Pralko-suszarka - czy warto? Poznaj wady i zalety

Pralko-suszarka - czy warto? Poznaj wady i zalety

Każdy, kto raz skorzysta z suszarki bębnowej do ubrań, nie będzie chciał rezygnować z wygody, którą oferuje taki sprzęt. Czasami jednak za nas decyduje układ mieszkania i przestrzeń, jaką mamy do dyspozycji - w niewielkiej łazience trudno zmieścić pralkę i suszarkę, nie mówiąc o tym, że nie mamy do dyspozycji wolnego miejsca w kuchni czy oddzielnego pomieszczenia gospodarczego. Czy to oznacza, że pozostaje tylko suszenie odzieży na sznurku na balkonie lub na suszarce rozstawionej w dużym pokoju? Jest jeszcze jedno rozwiązanie, które warto rozważyć - pralko-suszarka! Zanim jednak zdecydujemy, że to łatwy pomysł na suche ubrania, warto dokładnie przeanalizować zalety i wady tego sprzętu, by świadomie podjąć decyzję zakupową.

Pralko-suszarka

Pralko-suszarka - rozwiązanie idealne?

Mając małą łazienkę, nie mamy zwykle wiele opcji wyposażenia jej w sprzęty, które ułatwiają życie. Stąd - trzeba iść na kompromisy. Niektórzy są zdania, że mając przestrzeń na pralko-suszarkę, można zdecydować się na pralkę i suszarkę oddzielnie, ustawione jeden sprzęt na drugim. Teoretycznie - jest to możliwe, jednak zwykle kosztem przestrzeni do przechowywania. Wybierając pralko-suszarkę, nad sprzętem można zawiesić odpowiednio pojemną szafkę lub przechowywać rzeczy ustawione na urządzeniu. To ważny argument przy mocno okrojonej powierzchni.

Może się więc wydawać, że pralko-suszarka będzie idealnym, pozbawionym wad rozwiązaniem do kompaktowych pomieszczeń. Często jest po prostu jedynym możliwym wyjściem, jeśli chcemy móc suszyć ubrania inaczej niż rozwieszając je nad wanną.

Nic dziwnego, że pralko-suszarki cieszą się popularnością - przede wszystkim, decyzja o zakupie tego rodzaju urządzenia, oznacza wydatek na jeden sprzęt, a nie dwa. Jest więc to niewątpliwie opcja budżetowa.

Dobrze jednak znać jej najważniejsze zalety i wady - i wiedzieć, czego można oczekiwać od takiego sprzętu.

Pralko-suszarka - wady i zalety

Wspomnieliśmy, że do kluczowych zalet pralko-suszarki należy oszczędność miejsca, a także - oszczędność funduszy: w końcu nie musimy kupować dwóch oddzielnych urządzeń, lecz jedno.

Na tym nie koniec - zwykle tego typu sprzęty są dopracowane pod względem technologii, oferując szeroki wachlarz programów piorących, znajdziemy też urządzenia kompatybilne z rozwiązaniami smart dom.

A czy taki sprzęt ma wady? Za największą należy zwykle uznać ograniczoną pojemność suszenia. W pralko-suszarkach maksymalny wsad prania jest większy niż maksymalny wsad suszenia. Oznacza to, że jeśli chcemy odzież uprać i potem wysuszyć, powinniśmy znacząco ograniczyć załadunek. Nie jest więc to idealne rozwiązanie, gdy musimy prać (i suszyć!) dużo i często. W związku z tym pralko-suszarka jest raczej urządzeniem wspierającym suszenie prania w inny sposób (na przykład na suszarce pokojowej lub na balkonie), niż wyłącznym sposobem na ubrania gotowe do założenia.

Trzeba się również liczyć z tym, że korzystanie z pralko-suszarki, w porównaniu do samej pralki, generuje wyższy pobór energii elektrycznej. Zwykle tego typu sprzęty mają dość ograniczone programy z suszeniem, jeśli porównamy je z tymi dostępnymi w oddzielnych suszarkach bębnowych.

Nie ulega jednak wątpliwości, że dla wielu osób pralko-suszarka będzie wygodnym rozwiązaniem i znacznym ułatwieniem w porządkowaniu ubrań całej rodziny. Sprzęty tego typu oferuje wielu znanych producentów - warto dokładnie przejrzeć specyfikacje i wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie. W sklepie MediaMarkt czeka wiele sprawdzonych modeli pralko-suszarek, które zbierają pozytywne recenzje użytkowników.


Bądź na bieżąco - obserwuj Remont.biz.pl na Google News

Pralko-suszarka – czy warto? Poznaj wady i zalety

Każdy, kto raz skorzysta z suszarki bębnowej do ubrań, nie będzie chciał rezygnować z wygody, którą oferuje taki sprzęt. Czasami jednak za nas decyduje układ mieszkania i przestrzeń, jaką mamy do dyspozycji – w niewielkiej łazience trudno zmieścić pralkę i suszarkę, nie mówiąc o tym, że nie mamy do dyspozycji wolnego miejsca w kuchni czy oddzielnego pomieszczenia gospodarczego. Czy to oznacza, że pozostaje tylko suszenie odzieży na sznurku na balkonie lub na suszarce rozstawionej w dużym pokoju? Jest jeszcze jedno rozwiązanie, które warto rozważyć – pralko-suszarka! Zanim jednak zdecydujemy, że to łatwy pomysł na suche ubrania, warto dokładnie przeanalizować zalety i wady tego sprzętu, by świadomie podjąć decyzję zakupową.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx