Parowanie szyb w domu - przyczyny i sposoby likwidacji zaparowania
Parowanie szyb w domu: przyczyny i sposoby likwidacji zaparowania.
12 stycznia 2023
Pralko-suszarka - czy warto? Poznaj wady i zalety
Pralko-suszarka – czy warto? Poznaj wady i zalety
16 stycznia 2023
Pokaż wszystkie
Jak stworzyć kuchnię swoich marzeń

Jak stworzyć kuchnię swoich marzeń

Jak stworzyć kuchnię swoich marzeń?

Wymarzona kuchnia dla każdego będzie oznaczała co innego. Wiele zależy od gustu i indywidualnych preferencji. Nie ma jednak wątpliwości, że wyróżnić można pewne czynniki, które łącza każdy typ kuchni. Na co więc należy zwrócić szczególną uwagę podczas urządzania kuchni? Podpowiadamy!

Kuchnia - Przede wszystkim funkcjonalność

Przede wszystkim funkcjonalność.

Kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Nawet najpiękniejsze szafki kuchenne nie sprawdzą się, jeśli nie będą praktyczne. Na etapie projektu należy więc uwzględnić przede wszystkim ilość posiadanych naczyń i małego sprzętu AGD. Aby w kuchni panował porządek, najlepiej, aby tego typu rzeczy były schowane w szafkach kuchennych.

W przypadku, gdy w szafkach nie będzie wystarczającej ilości miejsca, sprzęt typu mikser, opiekacz, toster czy grill elektryczny będzie musiał stać na blacie. Wprowadza to chaos i wymaga dokładniejszego sprzątania.

Kuchnia czy aneks kuchenny?

Rodzaj wystroju zależy oczywiście od pomieszczenia, jakim dysponujemy. W przypadku mieszkań z aneksem kuchennym postawić można na bardzo popularne ostatnio wyspy, które ułatwiają codzienne przygotowywanie posiłków i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe. Rozwiązanie to nie będzie możliwe jednak w małej kuchni. W przypadku, gdy osoby posiadające kuchnie marzą o aneksie, właściwie jedynym rozwiązaniem może być wybicie ścian.  

Kuchnia może być stylowa.

Należy pamiętać jednak, że zarówno aneks kuchenny, jak i typowa kuchnia, to pomieszczenia, które można urządzić w stylowy sposób. Osoby, które lubię styl vintage, mogą postawić na meble (np. stół i krzesła) z drugiej ręki. Z kolei sympatycy stylu nowoczesnego mogą zastanowić się nad efektem betonu na ścianach, który z racji wodoodporności coraz częściej stosuje się także w kuchni. Kluczowe są również odpowiednie dodatki. Stylowe oświetlenie, kwiaty czy plakaty potrafią odmienić każdą kuchnię.  

Odpowiedni sprzęt.

Projektując kuchnię marzeń, nie należy zapominać również o tym, aby uwzględnić w niej sprzęt AGD. Chodzi m.in. o lodówkę, płytę indukcyjną czy zmywarkę. Nie ma sensu na tym oszczędzać. Jakościowy sprzęt nie tylko posłuży dłużej, ale będzie dużym ułatwieniem podczas przygotowywania posiłków, porządków czy przechowywania żywności. Na szczęście nie trzeba już martwić się tym, że sprzęt nie będzie pasował do wystroju kuchni. Obecnie na rynku znaleźć można wiele modeli, zarówno dla fanów minimalizmu, jak i maksymalizmu.  

Jaki okap kuchenny wybrać - kuchnia

Okap to kuchenny must have 

Ważnym elementem jest również okap do kuchniokap do kuchni. Pochłania on nieprzyjemne zapachy oraz chroni meble i płytki przed zabrudzeniami. Można wybierać wśród okapów wyspowych, kominowych, jak i do zabudowy.

Do niedawna okap musiał być zainstalowany nad płytą, co utrudniało realizację niektórych projektów. Nowoczesne okapy kuchenne nie tworzą już jednak żadnych ograniczeń w projektowaniu.

 

Całkowitą nowością na rynku są płyty indukcyjne zintegrowane z okapem COMBO. To nic innego jak połączenie płyty grzewczej z okapem w jednym doskonałym urządzeniu. Takie rozwiązanie pozwala na całkowitą rezygnację z tradycyjnego okapu.

Bądź na bieżąco - obserwuj Remont.biz.pl na Google News

Jak stworzyć kuchnię swoich marzeń?

Wymarzona kuchnia dla każdego będzie oznaczała co innego. Wiele zależy od gustu i indywidualnych preferencji. Nie ma jednak wątpliwości, że wyróżnić można pewne czynniki, które łącza każdy typ kuchni. Na co więc należy zwrócić szczególną uwagę podczas urządzania kuchni? Podpowiadamy!

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx