Płytki ceramiczne na podłodze i ścianach – sposób układania
2 lipca 2016
Dlaczego pompa ciepła - K1
Dlaczego pompa ciepła ?
7 lipca 2016
Pokaż wszystkie
Zalety stosowania rolet zewnętrznych

Zalety stosowania rolet zewnętrznych

Zalety stosowania rolet zewnętrznych

Rolety przydają się nie tylko latem, gdy intensywne działanie słońce oślepia oczy. Równie praktycznie sprawdzają się także latem, gdy chłodniejsze powietrze sprzyja spędzaniu czasu w domu, przy zapalonym świetle. Prywatność jest wtedy nieco wystawiona na oczy sąsiadów, zapalone światło powoduje, że lepiej widać, co się dzieje w środku. Rolety pomagają wtedy poczuć się komfortowo, bez myśli, że jest się podglądanym.

Ich stosowanie w największym stopniu wskazane jest w przypadku mieszkania na niskich poziomach, z nisko osadzonymi oknami, w szczególności dużej bliskości od chodnika czy tras spacerów, skupiających wielu przechodzących, którzy mogą bez problemu zaglądać wprost w okna.

Komfort i jakość

Zewnętrzne rolety są produktem wielofunkcyjnym. Spośród całej oferty dostępne są rolety przeciwdziałające nie tylko nadmiernemu promieniowaniu słonecznemu, ochronie przed hałasem czy działaniem czynników atmosferycznych lecz wspierających także zabezpieczenie przed dokonaniem włamania i kradzieży.

Ich solidność nie oznacza jednak topornego wyglądu, zachowana jest wysoka jakość nie tylko techniczna, ale i estetyczna, a zróżnicowanie wykończenia pozwala wybranie odpowiedniego produktu do charakteru danego obiektu. Dzięki temu sprawdzają się w nowoczesnych obiektach równie dobrze, jak w tych poddawanych renowacji, z zachowaniem ich charakteru. Istnieje duża dowolność kolorystyczna, jeśli chodzi o obudowy rolet, wraz z ich pancerzami. Wyznacza ją rozbudowana paleta kolorystyczna. Tak szeroki wybór umożliwia stworzenie spójnej całości z obiektem, poprzez jak najlepsze dopasowanie kolorystyczne rolet do pozostałych elementów architektonicznych. Kolor rolet bowiem w dużej mierze wpływa na ogólne postrzeganie budynku i przypisywaną mu atrakcyjność. Obecnie popularnością cieszą się rolety z drewnopodobnymi obudowami, imitującymi mahoń czy dąb, idealne do tradycyjnych domów, ale nie tylko.

Automatyka do rolet

Całkowicie odsłonięte okna w wielu miejscach pozwalają na zaglądanie przez nie do środka osobom z zewnątrz. Nawet jeśli to sąsiad z naprzeciwka, którego się lubi, niekoniecznie chciałoby się być przez niego obserwowanym. Aby się przed tym osłonić, można wybrać rolety obsługiwane automatycznie, wtedy nie trzeba nawet ruszać się z miejsca, by zasłonić rolety, wystarczy użyć pilota sterującego.

Takie rolety mają centrale sterujące, będące jednym z istotniejszych składników systemu. Mają one też inne ciekawe funkcje, umożliwiające ich jeszcze lepsze dopasowanie do swoich wymogów. Jedną z możliwości jest automatyczne spuszczanie rolet po nastaniu zmroku. Rolety takie mają kilka rodzajów pilotów, można więc i to dobrać pod kątem swoich preferencji. Wyposażenie okien w takie inteligentne rolety, łatwo obsługiwane i posiadające szereg dodatkowych funkcji, znacznie zwiększa komfort przebywania w domu i mieszkaniu.
Photo credit: CJS*64 „Man with a camera” via Interior Design / CC BY-ND

 


Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx