Dekoracyjne inspiracje ze świata zwierząt
Dekoracyjne inspiracje ze świata zwierząt
27 października 2020
Pytania do projektu wentylacji mechanicznej - rekuperacji
Pytania do projektu wentylacji mechanicznej – rekuperacji
29 października 2020
Pokaż wszystkie
Od Amsterdamu do Zagrzebia - plakaty z miastami

Od Amsterdamu do Zagrzebia - plakaty z miastami

Od Amsterdamu do Zagrzebia - plakaty z miastami

Od Amsterdamu do Zagrzebia - plakaty z miastami

Plakaty z każdym sezonem zyskują na popularności jako dekoracje. Coraz więcej osób docenia oferowane przez nie możliwości aranżacyjne oraz ich swobodny, luźny charakter. Spośród wielu dostępnych opcji, szczególnie interesujące wydają się plakaty z miastami. O potencjale tych szczególnych dekoracji opowiedział nam ekspert od aranżacji z firmy Redro. Plakaty przedstawiające miasta posiadają bardzo zróżnicowaną estetykę oraz klimat - stwierdził specjalista. Część z nich przedstawia olbrzymie, nowoczesne metropolie. Inne słynne europejskie stolice pełne zabytków z przeszłości. Jeszcze inne - małe, klimatyczne miasteczka malowniczo położone nad brzegiem morza lub w górskiej dolinie. Co więcej, różnorodne są także sposoby przedstawienia tych miejsc!

Więcej motywów z miastami znajdziesz tutaj:

https://redro.pl/plakaty/tematy/miasta/

Efektowny plakat: miasto nocą, miasto z lotu ptaka

W XX wieku nastąpił gwałtowny rozwój technologii, co zmieniło także oblicze miast. Najludniejsze metropolie świata zaczęły wypełniać się coraz wyższymi wieżowcami oraz drapaczami chmur. Współcześnie niemal każde duże miasto posiada swoją nowoczesną dzielnicę z sięgającymi nieba, przeszklonymi gmachami hoteli, biurowców i banków. Panoramy z nimi zobaczymy również na wielu dekoracyjnych plakatach. Poprosiliśmy więc zaproszonego eksperta o kilka praktycznych porad na temat tych ozdób.

- Plakaty ukazujące pełne drapaczy chmur centra wielkich miast doskonale sprawdzają się w roli dekoracji przeznaczonych do nowoczesnych salonów oraz gabinetów. Omawiając tego typu ozdoby warto jednak wyróżnić dwa szczególne typy wzorów. W pierwszej kolejności plakaty wykorzystujące zdjęcia metropolii wykonane z powietrza. Ozdoby tego typu cechuje bardzo przestrzenny, efektowny charakter.

Od Amsterdamu do Zagrzebia - plakaty z miastami

Polecam sięgnąć po nie w sytuacji, kiedy szukamy wyrazistej dekoracji na dużą, jasną ścianę. Nie mniej interesujące są jednak wzory ukazujące wielkie miasta nocą. Plakaty te bazują na mocnych kontrastach wprowadzonych przez światła miast - lampy uliczne i samochodowe, szyldy oraz neony reklamowe. Na tle innych wzorów wyróżnia je nastrojowa, intrygująca atmosfera. Są to więc ozdoby równocześnie gustowne i stylowe, które spójnie wkomponować można w różne rodzaje aranżacji.

Od Amsterdamu do Zagrzebia - plakaty z miastami

Eleganckie plakaty - miasta pełne zabytków

Miasta zachwycają nas na co dzień nie tylko imponującymi wieżowcami i nowoczesnymi drapaczami chmur. Sekret uroku wielu z nich tkwi bowiem w przeszłości. Istnieje wiele miast, w których zachowała się architektura sprzed wieków. W niektórych podziwiać możemy budowle liczące nawet tysiące lat! Dla wielu osób to więc plakaty koncentrujące się na zabytkowym charakterze wybranych miast będą najatrakcyjniejszą opcją. Zaproszony ekspert chętnie podzielił się spostrzeżeniami na ich temat.

- Plakaty ukazujące zabytkowe dzielnice miast o długiej historii - na przykład słynnych europejskich stolic - cieszą się bardzo dużą popularnością z racji na swój uniwersalny charakter.

Wzory tego typu możemy bowiem z powodzeniem wykorzystać w różnych wariacjach na temat stylistyki retro lub vintage, ale ich zastosowanie jest znacznie szersze. Plakaty z klimatycznymi kamienicami, kolorowymi rynkami, czy starymi murami miejskimi w ciekawy sposób da się połączyć niemal z każdym rodzajem estetyki. Przy pomocy tych dekoracji jesteśmy w stanie uatrakcyjnić wygląd sypialni czy salonu, ale także kuchni czy korytarza. Pomóc w tym mogą nam zwłaszcza plakaty wykorzystujące czarno-białe fotografie zabytkowych części miast. Jesteśmy w stanie stworzyć naprawdę piękną kompozycję umieszczając obok siebie kilka takich wzorów, przedstawiających na przykład widoki z Paryża, Londynu, Rzymu i Wiednia.

Malownicze plakaty - miasta na ilustracjach

Choć fotografie miast bez wątpienia potrafią zachwycić, to jednak równie interesujące pod kątem estetycznym są wzory bazujące na różnego rodzaju grafikach oraz ilustracjach. Zdaniem eksperta z Redro także te plakaty dostarczają wielu ciekawych możliwości.

- Wzory bazujące na grafikach są pod kątem estetycznym jeszcze bardziej różnorodne od tych ze zdjęciami. Część z nich przedstawia na przykład barwne, bajkowe miasta w pastelowych tonacjach. Takie dekoracje doskonale pasują na przykład do pokoju dziecięcego, ale bardzo dobrze sprawdzą się również w kameralnej sypialni. Na innych plakatach zobaczyć możemy natomiast miejskie budowle w formie szkiców. Wzory w tym stylu rewelacyjnie łączą się z klimatami retro. Warto po nie sięgnąć, kiedy szukamy ozdoby, która atrakcyjnie będzie wyglądać w otoczeniu klasycznych mebli, pamiątek oraz antyków.

Od Amsterdamu do Zagrzebia - plakaty z miastami

Plakaty z tego rodzaju ilustracjami mogą być również interesującym i oryginalnym dodatkiem do elegancko urządzonych wnętrz. Na tle innych opcji wizualnie wyróżniają się również wzory z nierealnymi, nieco onirycznymi miastami. Polecam na nie zwrócić uwagę podczas dekorowania sypialni lub pokoju nastolatka.


Bądź na bieżąco – obserwuj Remont.biz.pl na Google News

Od Amsterdamu do Zagrzebia – plakaty z miastami. 

Plakaty z każdym sezonem zyskują na popularności jako dekoracje. Coraz więcej osób docenia oferowane przez nie możliwości aranżacyjne oraz ich swobodny, luźny charakter. Spośród wielu dostępnych opcji, szczególnie interesujące wydają się plakaty z miastami. O potencjale tych szczególnych dekoracji opowiedział nam ekspert od aranżacji z firmy Redro. Plakaty przedstawiające miasta posiadają bardzo zróżnicowaną estetykę oraz klimat – stwierdził specjalista

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx