Energooszczędne instalacje - inteligentne sterowanie
Energooszczędne instalacje – inteligentne sterowanie
25 października 2020
Od Amsterdamu do Zagrzebia - plakaty z miastami
Od Amsterdamu do Zagrzebia – plakaty z miastami
28 października 2020
Pokaż wszystkie
Dekoracyjne inspiracje ze świata zwierząt

Dekoracyjne inspiracje ze świata zwierząt

Dekoracyjne inspiracje ze świata zwierząt

Dekoracyjne inspiracje ze świata zwierząt

Naszą planetę zamieszkuje olbrzymia liczba różnych gatunków zwierząt. Ile dokładnie? Na to pytanie nie da się precyzyjnie odpowiedzieć. Wszystkie szacunki są bardzo przybliżone - jednak podawane przez badaczy wartości sięgają milionów. Nic więc dziwnego, iż fauna świata stanowi prawdziwą kopalnię inspiracji także dla domowych ozdób.

Spośród nich swoim efektownym charakterem oraz dużym formatem wyróżniają się fototapety.

Zwierzęta na tego rodzaju dekoracjach zawsze ukazane są w sposób dobrze eksponujący ich cechy - mówi zaproszony przez nas specjalista z firmy Myloview. Co więcej, zwierzęce wzory ścienne oferują naprawdę wiele ciekawych możliwości z uwagi na swoją różnorodność - dodaje. Przekonajcie się sami, jakie widzi dla nich zastosowania ekspert od aranżacji!

Oryginalna fototapeta - zwierzęta leśne ukazane na różne sposoby

W trakcie naszego przeglądania różnych wzorów fototapet, zwróciliśmy uwagę również na fakt, iż wiele tych ozdób przedstawia zwierzęta leśne. Postanowiliśmy dowiedzieć się od eksperta z czego wynika popularność akurat takiej tematyki. Oto co usłyszeliśmy w odpowiedzi.

- Wizerunki zwierząt zamieszkujących lasy - lisów, jeleni, wilków, sów - stanowią element przynajmniej dwóch, współcześnie bardzo modnych stylistyk: eko i skandynawskiej. Nic więc dziwnego, iż po wzory z nimi sięga wiele osób. Warto jednak zauważyć, iż spora część tych fototapet została zaprojektowana w taki sposób, aby spójnie połączyć się właśnie w wnętrzami inspirowanymi wspomnianymi trendami. Przykładowo, jeżeli urządzamy mieszkanie w stylu skandynawskim, możemy sięgnąć po dekoracje bazujące nie na zdjęciach, a na minimalistycznych, pastelowych ilustracjach. Zwierzęta na tego rodzaju ozdobach często zostały uchwycone w formie prostych, geometrycznych grafik. Zupełnie inną estetyką posługują się natomiast fototapety dedykowane do otoczenia w klimatach eko.

Dekoracyjne inspiracje ze świata zwierząt

Zwierzęta na nich zawsze są przedstawione w naturalnym otoczeniu - najczęściej pośród gęstej roślinności, na tle zieleni. Na marginesie warto jeszcze zauważyć, iż wzory z mieszkańcami lasu są również częstym wyborem do dziecięcych sypialni.

Dekoracyjne inspiracje ze świata zwierząt

Fototapeta ze zwierzętami - doskonała dekoracja do pokoju dziecięcego

https://myloview.pl/fototapety/

Leśne zwierzęta to faktycznie jeden z częściej wybieranych tematów dekoracji do otoczenia malucha. Jednak pośród omawianych fototapet znajdziemy dla nich całkiem sporo różnych alternatyw.

Wybór jest naprawdę duży, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że do dyspozycji mamy wzory zarówno ze zdjęciami, jak i bardzo różnymi rodzajami ilustracji. Zaproszony przez nas ekspert ma wiele pomysłów na wykorzystanie obu ich rodzajów.

- Jeżeli chodzi o bazujące na zdjęciach fototapety dla dzieci, to moim osobistym faworytem do pokoju malucha są wzory humorystyczne - z małymi kotkami, szczeniaczkami, króliczkami. W sypialni dziecka starszego możemy sięgnąć po dekoracje po charakterze edukacyjnym, zawierające oprócz wizerunków zwierząt ciekawe i wartościowe informacje na ich temat. Jeszcze więcej interesujących opcji dostarczają ozdoby rysunkowe. Na tego typu fototapetach zobaczyć możemy krainy pełne bajkowych zwierząt, ilustracje nawiązujące charakterem do komiksów czy antropomorficzne, futerkowe postacie. Spośród tylu możliwości nasza pociecha z łatwością wybierze coś dla siebie!

Przyrodnicze fototapety - zwierzęta z czterech stron świata

Kiedy zaczniemy przeglądać przykładowe wzory fototapet inspirowanych fauną świata bardzo szybko docenimy różnorodność, o której wspominał ekspert. Niektóre dekoracje przedstawiają zwierzęta lądowe, inne wodne, a jeszcze inne ptaki. Znajdziemy ozdoby wykorzystujące przyrodnicze zdjęcia wykonane w dziczy, ale również takie zrobione w zoo, czy w mieszkaniu - z domowymi pupilami. Niektóre to fotografie wyłącznie zwierząt, inne ukazują je na tle atrakcyjnego lub ciekawego otoczenia.

Zapytaliśmy więc specjalistę, jak spośród tylu różnych wzorów fototapet znaleźć tę właściwą dla nas.

Dekoracyjne inspiracje ze świata zwierząt
- Podczas wyboru dekoracji priorytetem zawsze powinien być nasz pomysł na dane wnętrze. Jeżeli odpowiednio wcześniej rozważymy oraz zaplanujemy całą aranżację, to z pewnością finalny efekt będzie spójny i satysfakcjonujący. Z przyjemnością polecę jednak kilka sprawdzonych tropów. Do wnętrz urządzonych w klimatach egzotycznych, kolonialnych i podróżniczych w oczywisty sposób pasują fototapety z dzikimi zwierzętami w ich naturalnym otoczeniu. Wakacyjną, beztroską atmosferę możemy natomiast wprowadzić do wybranego wnętrza za pomocą wzorów ukazujących kolorowe ryby lub ptaki z tropików. Na swój sposób ciekawe są także dekoracje bardziej klasyczne, przedstawiające przykładowo galopujące konie. Taka gustowna fototapeta - zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się na wzór czarno-biały - może z powodzeniem pełnić rolę głównej dekoracji eleganckiego salonu.

Małgorzata Kucharska - projektant wnętrz

Dekoracyjne inspiracje ze świata zwierząt

Naszą planetę zamieszkuje olbrzymia liczba różnych gatunków zwierząt. Ile dokładnie? Na to pytanie nie da się precyzyjnie odpowiedzieć. Wszystkie szacunki są bardzo przybliżone – jednak podawane przez badaczy wartości sięgają milionów. Nic więc dziwnego, iż fauna świata stanowi prawdziwą kopalnię inspiracji także dla domowych ozdób.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx