Płytki do łazienki – jakie wybrać
7 stycznia 2013
Niebieska łazienka
25 czerwca 2013

Gres – posadzka na wieczność

Remont to coś czego na pewno nikt w tych czasach nie lubi. Jednak na szczęście aktualne firmy remontowe posiadają sprzęt i umiejętności, które pozwalają na dużo szybsze przeprowadzenie remontu niż dawniej. Przed remontem jednak powinniśmy zająć się aranżacją wnętrza, aby wiedzieć dokładnie co, jak i gdzie chcemy wykorzystać. Przy aranżacji szczególną uwagę musimy zwrócić na podłogę, o której tak wiele osób zapomina. Jest to błąd ponieważ podłoga ma duży wpływ na wygląd całego mieszkania. Jeśli chodzi o takie pomieszczenia jak kuchnia czy łazienka to świetnym rozwiązaniem będzie zastosowanie gresu.

Rodzajów gresu jest wiele np. porcelanowy czy techniczny, porcelanowy szkliwiony itp. Jednak jednym z najbardziej pożądanych jest gres polerowany. Posiada on bardzo gładką i śliską powierzchnię i uzyskuje się nią poprzez działanie nieszkliwionej tarczy diamentowej. Takie polerowanie sprawia, że każda płytka gresu polerowanego staje się o wiele bardziej dekoracyjna.

Gres polerowany idealnie nada się do każdej kuchni czy łazienki. Nada on tym pomieszczeniom niesamowitej klasy i elegancji. Płytki gres mają swoje zastosowanie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz domu. Posiadają one dużą odporność na warunki atmosferyczne. Dom, w którym zastosujemy płytki gres na zewnątrz z pewnością będzie dużo bardziej atrakcyjny. 

Posadzka wykonana z gresu z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto lubi eksperymentować jeśli chodzi o wnętrza mieszkania czy domu. Jest tak dlatego iż rodzajów i modeli gresu mamy na prawdę wiele. Wybór jest ogromny i właśnie poprzez to możemy gres dopasować do jakiegokolwiek pomieszczenia tylko chcemy. Bardzo popularny jest gres drewnopodobny, który może wprowadzić przykładowo do łazienki imitację drewna. Jak wiemy w łazience zastosowanie tradycyjnego drewna jest niemożliwe więc zastąpienie go gresem drewnopodobnym to idealnie rozwiązanie dla każdego miłośnika drewna. Warto postarać się zaaranżować mieszkanie w sposób jak najlepszy wykorzystując do tego przeróżne materiały – między innymi gres polerowany, z pewnością się nie zawiedziemy.


 Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx