Panele ścienne na bogato – Bizancjum w twoim domu
26 października 2014
Ściany, które falują – wzburzone morze w twoim salonie
31 października 2014

 

Salon z otwartą kuchnią – żyj jednym pomieszczeniem

Jak najbardziej nowoczesnym rozwiązaniem jest łączenie salonu z kuchnią. Pozwala to na uzyskanie bardzo dużej przestrzeni do wykorzystania. Dzięki temu, nie musimy się gnieść przy małym stole. Mamy możliwość ustawienia wielkiego stołu z dużą ilością krzeseł, przy którym zmieści się cała rodzina. Oczywiście, warto zadbać o to, aby taka przestrzeń prezentowała się w odpowiednio funkcjonalny i nowoczesny sposób. Dzięki temu, można będzie z niej bez większego problemu korzystać. Należy pamiętać również, że taki wystrój wnętrz jest idealny dla osób, które lubią dbać o porządek i mają na to czas. Trzeba zawsze pamiętać, aby pozmywać naczynia i ogarnąć taką przestrzeń kuchenną, aby nie było wstydu, gdy zaprosimy do siebie znajomych.

Najmodniejszym rozwiązaniem jeśli chodzi o projektowanie wnętrz salonowo – kuchennych jest wykorzystanie jednych kolorów. Dzięki temu, taka przestrzeń jest przytulna i niezwykle miła podczas przebywania. Ważne jest, aby wyraźnie oddzielić przestrzeń kuchenną od salonu. Dzięki temu, równowaga w domu zostanie zachowana. Aby w skuteczny sposób oddzielić kuchnię od salonu, warto zastosować występ. Jest to rozwiązanie powszechnie stosowane w takich przypadkach. Zazwyczaj jest ona w tym samym kolorze co meble znajdujące się w kuchni. Dzięki temu, wszystko stanowi spójną całość. Przy takiej wyspie można jeść posiłki, jeśli dokupimy dodatkowo hokery, na których można będzie wygodnie usiąść. Jest to również miejsce, gdzie można poustawiać różnego rodzaju przyprawy, z których będziemy korzystali podczas przygotowywania dań.Nowoczesne kuchnie tworzone są w bardzo ascetyczny sposób. Nie ma tam dużej ilości gadżetów. Wszystko pochowane jest do pięknych szafek. Dzięki temu, taka kuchnia sprawia wrażenie niezwykle poukładanej i czystej. I dobrze, bo taka właśnie kuchnia powinna być. Dodatkowo, jeśli zdecydujemy się na wykonanie jej z białego materiału i to lakierowanego, na pewno uzyskamy piękny efekt. Jeśli chodzi o podłogę zarówno w kuchni jak i w salonie, powinna być ona taka sama. Warto w takim wnętrzu zastosować jascy parkiet. Jeśli chodzi o wystrój salonu, to możemy oddzielić go od kuchni poprzez stworzenie surowych ścian, które znacznie bardziej odróżniały się będą od kuchennego ascetyzmu. Jeśli chcemy stworzy nieco bardziej hipsterski salon, warto pozostawić surowe ściany, na których będą widoczne nierówności i beton. Dodatkowo, na środku salonu możemy ustawić miękkie pufy i mały stolik, co sprawiało będzie wrażenie jakbyśmy siedzieli na podłodze co jest bardzo młodzieżowym i nowoczesnym rozwiązaniem.

Między kuchnią a salonem jest w tym przypadku bardzo duży kontrast, ale to dobrze. Nudne byłoby urządzanie wnętrza jednolitego i w zasadzie niewiele się od siebie różniącego. Warto więc czasem poszaleć i stworzyć coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Dzięki temu, uzyskamy wnętrze, w którym z przyjemnością będziemy chcieli przebywać i które będzie dla nas miejscem wyjątkowym. Warto postarać się, aby tak właśnie było, ponieważ dzięki temu będzie to miejsce, w którym z przyjemnością będziemy przebywali.

Projekt salonu otwartego na kuchnie

Salon otwarty na kuchnię


 


Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx