Beżowa łazienka
9 lipca 2013
Czarna łazienka
29 lipca 2013

 Kolory ścian – inspiracje

Odpowiednio dobrany kolor jest przysłowiową kropką nad „i” w wystroju wnętrz, oraz stanowi zwieńczenie prac nad ich wystrojem. Dzisiejsze trendy w projektowaniu wnętrz skupiają się nad odpowiednim wyeksponowaniu kolorowej ściany, szczególne pole do popisu odnajdziemy wszędzie tam gdzie ściana posiada niszę lub wnękę.

O tym czy i w ogóle jak wyróżnić ścianę lub jej fragment, decyduje tak naprawdę charakter aranżacji wnętrz  – ściany sypialni powinny mieć bardziej stonowany charakter niż ściany salonu bądź pokoju dziennego. Warto też zastanowić się na co chcemy szczególnie zwrócić uwagę, tak by odpowiednio podkreślić to miejsce kolorem. Ważne jest czy kolor bądź wzór na ścianie ma podkreślać styl całego pomieszczenia czy tylko konkretnego mebla bądź przedmiotu. Umiejętnie grając kolorem ściany jesteśmy wstanie tknąć nowe życie w nasze meble bądź rzeźby.

Należy pamiętać  by odpowiedni wybór kolorów, podporządkować naturalnemu światłu dziennemu, światło to jest bowiem wstanie niejako dodatkowo ożywić naszą ścianę. W pomieszczeniach od południowej strony możemy dzięki dużemu nasłonecznieniu zdecydować się na kolory o kilka tonów ciemniejsze niż to by miało miejsce w pomieszczeniach  usytuowanych od północnej strony.


 


Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx