Niebieska łazienka
25 czerwca 2013
Kolory ścian – inspiracje
15 lipca 2013

 

Beżowa łazienka

Na beżową łazienkę z reguły decydują się osoby, które preferują utrzymywanie remontowanych pomieszczeń w stylu klasycznym, chociaż nie jest to zasadą – obecnie kolor ten doceniany jest również przez osoby, które decydują się na realizację projektów nowoczesnych. Jak zawsze, wszystko zależy od dobranych materiałów, mebli i dodatków.

Dlaczego beż ?

Beżowa łazienka

Beżowa łazienka

Jest to kolor jasny, spokojny i świeży. Bardzo dobrze dopasowuje się do wielu materiałów, jak chociażby drewna czy szkła. Najczęściej ociepla pomieszczenie, nadając mu jednocześnie unikalnego charakteru. Na beżowych płytkach zdecydowanie trudniej dostrzec zanieczyszczenia niż na płytkach ciemniejszych, dzięki czemu nie trzeba martwić się o codzienne ich czyszczenie – na pewno nie należałoby to do najprzyjemniejszych obowiązków domowych.

Niestety, z łatwością można przesadzić z kolorem beżowym. Zawsze warto przełamać go przynajmniej jednym kolorem, który dobrze komponuje się z nim. Do tego rodzaju kolorów zalicza się przede wszystkim:
– czerwień,
– granat,
– zieleń,
– biel.W przypadku dużych łazienek można pozwolić sobie na odrobinę więcej szaleństwa, dodając granat lub czerń – nie należy jednak z nimi przesadzać, gdyż pomieszczenie może okazać się zbyt ponure i, co najważniejsze, będzie trudne do czyszczenia – na ciemnych płytkach zauważa się praktycznie każdy pyłek kurzu.

Poniżej przedstawiamy Państwu realizację projektu, jakiej podjęła się nasza firma remontowa. Można zauważyć wykorzystanie trzech kolorów: beżu pojawiającego się na ścianach, ich wypełnieniach, ozdobach i podłodze, białych grzejników, włączników i sedesu, a także intensywnie czerwonej umywalki, wyróżniającej się na tle pozostałych elementów. Takie połączenie kolorystyczne sprawia, że łazienka pozostaje klimatyczna i, co najważniejsze, na pewno nie jest nudna.

Jeżeli są Państwo zainteresowani realizacją jakiegokolwiek projektu łazienki, zachęcamy do zapoznania się z możliwościami, jakie potrafią zaoferować nasze usługi remontowe. Na Państwa życzenie wprowadzimy zmiany w gotowych już projektach lub pomożemy w stworzeniu własnych, pozwalających na perfekcyjny remont i oryginalne wykończenia wnętrz.
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx