Spoina silikonowa – Spoinowanie Płytek
14 marca 2014
Biokominek w mieszkaniu bez komina i wszechobecnego popiołu
28 marca 2014

Biokominki – nowoczesna odmiana kominka

Aranżacja wnętrza to aktualnie bardzo istotna sprawa jeśli chodzi o każde mieszkanie czy dom.

Remont w chwili obecnej jest dużo bardziej komfortowy niż dawniej ponieważ dzięki wyposażeniu firm remontowych są one w stanie przeprowadzić remont o wiele efektywniej niż kiedyś. Warto więc zatrudnić solidną i renomowaną firmę remontową, aby wszystko zostało wykonane w jak najlepszym porządku i w błyskawicznym czasie. Wracając do wykończenia wnętrz to mamy tutaj duże pole do popisu. Mianowicie na rynek w ostatnim czasie weszło wiele rozwiązań, które swobodnie możemy wprowadzić do naszego mieszkania, a dawniej możliwe były one tylko do zastosowania w domu.

 

Przykładem takiego rozwiązania może być kominek, który z pewnością każdy lubi i chciałby go mieć w swoim mieszkaniu. Z przyczyn technicznych jest to jednak nie możliwe, żeby zastosować tradycyjny kominek w bloku. Jednak aktualnie pojawiło się rozwiązanie, które umożliwia nam relaks w blasku płomieni.

Rozwiązaniem tym jest biokominek, czyli rodzaj kominka, który nie wymaga podłączenia do instalacji kominowej. Wszystko dzięki temu, że biokominki opalane są paliwem płynnym lub żelowym na bazie alkoholu. Ponadto paliwo żelowe podczas spalania emituje odgłosy palącego się drewna, więc mimo braku drewna będziemy mieli wrażenie, że korzystamy z tradycyjnego kominka.

biokominek - gaya

Biokominek to również bardzo czyste i komfortowe rozwiązanie. Po skończeniu się paliwa nie zostaje nam popiół, jak ma się to w przypadku kominka tradycyjnego, w którym palimy drewnem. Co więcej warto wspomnieć, że rodzajów i modeli biokominków mamy na prawdę wiele.

Możemy więc dopasować taki biokominek w taki sposób, aby idealnie zgrywał się z pozostałym wystrojem wnętrza. Na rynku znajdziemy biokominki futurystyczne, lecz oprócz tego również takie, które mają standardowe i klasyczne kształty.

Biokominki idealnie wpasowuje się do wnętrza, które jest utrzymane w stylu nowoczesnym. Warto więc jednak przemyśleć całą tą sprawę i sprawić sobie tego typu rozwiązanie do naszego mieszkania. Z pewnością będziemy z tego bardzo usatysfakcjonowani.

 


Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Biokominek
10 lat temu

Piękne Biokominki

trackback
Remonty - Wykonczenia
10 lat temu

[…] kominek, który do tej pory zawsze można było zamontować jedynie w domu. Odpowiednikiem jest biokominek, który bez najmniejszego problemu zastosować możemy w każdym mieszkaniu w […]

bingo
bingo
9 lat temu

Mieszkam w bloku wkoncu kominek dla mnie

3
0
Podziel się swoją opiniąx