Panel dekoracyjny SQUARES – Dynamiczna przestrzeń
12 marca 2014
Biokominki – nowoczesna odmiana kominka
25 marca 2014

Spoina silikonowa – Spoinowanie Płytek

Podczas remontu mieszkania możemy mieć styczność z wieloma pracami, z którymi na pewno nie damy sobie rady sami i bez odpowiednich narzędzi. Rzeczy takich jest wiele więc warto zatrudnić do remontu profesjonalną i solidną firmę remontową. Przykładem tutaj może być spoina silikonowa. Nie jest to takie proste jak nam się może wydawać i przeczytanie poradnika nie wiele nam tutaj da ponieważ konieczne jest tutaj odpowiednie doświadczenie.

Silikon jest wykorzystywany w wielu miejscach w łazience. Łazienka to pomieszczenie o dość sporej wilgotności dlatego odpowiednie płytki oraz elementy silikonowe są tutaj konieczne jak i wykonanie tego w jak najbardziej fachowy sposób. Spoinowanie jest bardzo ważne szczególnie jeśli chodzi o szczeliny, których brzegi przemieszczają się. Przykładem tutaj może być miejsce między płytkami a wanną. Takie miejsce jest bardzo narażone na zniszczenia.

Do fachowego wykonania tego zadania musimy wiedzieć kilka rzeczy. Między innymi najlepiej aby spoina silikonowa nie była szersza niż 5 mm mimo tego, iż dopuszczalna maksymalna szerokość to 10 mm. Jeśli źle uformujemy spoinę to możemy mieć kłopot z odspojeniem wypełnienia. Istotna jest tutaj również głębokość. Jest ona ściśle określona i wynosi w spoinach wąskich zazwyczaj tyle samo co szerokość. Jednak jeśli chodzi o dość szerokie spoiny to musi ona być mniejsza o połowę od szerokości. Jeśli nałożymy zbyt grubą warstwę to jest duże prawdopodobieństwo, że wypełnienie może się nam zapaść. Jak widzimy nie jest to proste do zrobienia więc sami bez doświadczenia możemy nie dać sobie rady.Spoina silikonowa - Spoinowanie Płytek

 

Podczas remontu jest wiele tego typu prac, które trz

 

eba wykonać. Nie warto więc tracić czasu i pieniędzy na próby wykonania tego samemu. Warto jednak poświęcić ten czas na zastanowienie się nad aranżacją naszego mieszkania czy domu. Jest to bardzo ważne ponieważ musi zostać wykonane według naszych wskazówek po to, aby mieszkało nam się dobrze. Jeśli nie mamy konkretnego pomysłu lecz tylko wskazówki to możemy skorzystać z usług profesjonalnego architekta wnętrz, który według naszych wskazówek zaaranżuje pomieszczenia w sposób, który z pewnością nas zadowoli.
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
bingo
bingo
8 lat temu

Z reki czy za pomoca szpatulki ?

1
0
Podziel się swoją opiniąx