Nowoczesne metody ocieplania budynków - chemia budowlana
Nowoczesne metody ocieplania budynków – chemia budowlana
13 marca 2020
Zalecenia dla użytkowników klimatyzatorów, pomp ciepła ciepła typu powietrze powietrze ( system hvac ) oraz wentylacji mechanicznej w czasie trwania pandemii koronawirusa
Zalecenia dla użytkowników klimatyzatorów, pomp ciepła ciepła typu powietrze powietrze ( system hvac ) oraz wentylacji mechanicznej w czasie trwania pandemii koronawirusa.
15 marca 2020
Pokaż wszystkie
Wentylacja w domu bez komina

Wentylacja w domu bez komina

Wentylacja w domu lub mieszkaniu bez komina

Posiadając dom lub mieszkanie które nie posiada komina wentylacyjnego lub z kominem który działa wadliwie jesteśmy narażeni na negatywne skutki wentylacji. Źle działająca wentylacja może powodować powstawanie w pomieszczeniach pleśni i grzybów które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego tak ważne jest by w pomieszczeniach bez dostępu do kominów wentylacyjnych zapewnić możliwość wentylacji tych pomieszczeń.

Wentylacja w domu bez komina

Jakie rozwiązanie zastosować by mieć wentylację w pomieszczeniach bez kominów wentylacyjnych.

W celu wymuszenia wentylacji w domu lub mieszkaniu bez komina zmuszeni będziemy do instalacji w tych pomieszczeniach wentylacji mechanicznej. Jednak należy pamiętać o tym że instalacja najprostszych systemów wentylacyjnych tzn. instalacji kratki wentylacyjnej z wentylatorem spowoduje wzrost kosztów ogrzewania. Wzrost kosztów ogrzewania domu powodowany jest faktem iż wentylator zasysa nam zimne powietrze z zewnątrz powodując tym samym spadek temperatury w danym pomieszczeniu. Ciepło z kolei w tym systemie wyrzucane jest na zewnątrz budynku przy pomocy wentylatora który odpowiada za wywiew.

Czy istnieje rozwiązanie które zapewnia wentylację nie wychładzając pomieszczeń ?

Tak rozwiązaniem które zapewni nam prawidłową wentylację nie chłodząc przy tym domu lub mieszkania nazywa się rekuperacja. Rozwiązanie to nie dość że nie dopuszcza w okresie chłodniejszym do obniżenia temperatury naszych domów lub mieszkań to jeszcze potrafi sporo oszczędzić na kosztach ogrzewania. Oszczędności są spore ponieważ sięgają 30 % poniesionych kosztów na ogrzanie domu lub mieszkania. Zasada działania urządzenia ( rekuperator ) wykorzystanego przy tym systemie wentylacji jest bardzo prosta , powietrze nawiewane do pomieszczenia jest ogrzewane na wymienniku poprzez zużyte powietrze wywiewane z budynku. Najprostsze systemy tego typu wykorzystują rekuperatory decentralne, te bardziej skomplikowane które wymagają budowy kanałów wentylacyjnych wykorzystują większe jednostki wentylacyjne zwane rekuperatorem.

rekuperacja-NK

Rekuperacja

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony rekuperacji i sprawdź dlaczego to właśnie ten system jest już praktycznie instalowany w każdym nowo budowanym domu.

Zobacz

Wentylacja w domu lub mieszkaniu bez komina.

Posiadając dom lub mieszkanie które nie posiada komina wentylacyjnego lub z kominem który działa wadliwie jesteśmy narażeni na negatywne skutki wentylacji. Źle działająca wentylacja może powodować powstawanie w pomieszczeniach pleśni i grzybów które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego tak ważne jest by w pomieszczeniach bez dostępu do kominów wentylacyjnych zapewnić możliwość wentylacji tych pomieszczeń.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Secured By miniOrange