Jaki podgrzewacz wody wybrać przepływowy czy pojemnościowy
Jaki podgrzewacz wody wybrać przepływowy czy pojemnościowy ?
12 marca 2020
Wentylacja w domu bez komina
Wentylacja w domu lub mieszkaniu bez komina
14 marca 2020
Pokaż wszystkie
Nowoczesne metody ocieplania budynków - chemia budowlana

Nowoczesne metody ocieplania budynków - chemia budowlana

Nowoczesne metody ocieplania budynków - chemia budowlana

Uniwersalną i efektywną metodą ocieplania budynków jest BSO (Bezspoinowy System Ociepleń). Poza materiałami izolacyjnymi technologia ta wymaga zastosowania szeregu preparatów chemicznych. Pozwalają one m.in. na przygotowanie ocieplanej powierzchni i zamocowanie poszczególnych elementów systemu.

Nieocieplone ściany zewnętrzne przyczyniają się do strat ciepłego powietrza na poziomie nawet 30%. Wykonanie kompleksowej termoizolacji budynku to nie tylko oszczędność, ale też poprawa trwałości ścian i mniejsze ryzyko rozwoju szkodliwych drobnoustrojów w murze.

Ocieplenie budynku ‒ wskazówki przed rozpoczęciem prac

Nowoczesne metody ocieplania budynków - chemia budowlana

Izolacja termiczna zmniejsza straty ciepłego powietrza w budynku, co wpływa na obniżenie kosztów ogrzewania. Powszechnie warstwę ocieplenia stosuje się w budynkach nowo wybudowanych, a także starych i niedostatecznie szczelnych. Przed rozpoczęciem prac należy wybrać metodę ocieplenia oraz materiały izolacyjne. Warto też wykonać projekt ocieplenia, w którym znajdą się szczegółowe parametry materiałów budowlanych oraz rysunki ilustrujące, jak wykonać docieplenie problematycznych miejsc (np. szczelin dylatacyjnych i płyt balkonowych). Takie przygotowanie pozwala na stworzenie trwałej i szczelnej termoizolacji, która przez długie lata będzie chronić dom przed zimnem oraz wilgocią.

W wyborze metody i przygotowaniu szkicu może pomóc doświadczony kierownik ekipy ociepleniowej we współpracy z architektem. Przykładowym miejscem w Internecie, gdzie możemy znaleźć sprawdzonych fachowców, jest https://building-companion.pl/ocieplenia/malopolskie

Chemia budowlana stosowana w BSO, czyli Bezspoinowym Systemie Ociepleń

Jedną z najpowszechniejszych metod izolacji ścian zewnętrznych jest BSO (Bezspoinowy System Ociepleń). Technika ta polega na mocowaniu do ścian styropianu lub wełny mineralnej. Materiał izolujący przytwierdza się do przegród przy użyciu kołków montażowych i warstwy fakturowej na siatce z włókna szklanego. Metoda BSO ma różne odmiany i warianty, a jej główną zaletą jest uniwersalność i prosta realizacja. Niezbędnym elementem ocieplenia ścian sposobem BSO jest wykorzystanie preparatów chemii budowlanej, takich jak np.:

środki gruntujące ‒ głównie roztwory i koncentraty przeznaczone do wymieszania z wodą. Dzięki nim mur ma uregulowaną chłonność i lepszą przyczepność;

zaprawy klejowe ‒ mają za zadanie trwałe przymocowanie izolacji do podłoża budowlanego. Są to zwykle mieszanki na bazie cementu ‒ gotowe lub przeznaczone do wymieszania z wodą bądź cementem;

podkłady pod tynki ‒ w formie koncentratów lub gotowych do użycia roztworów. W sprzedaży znajdziemy podkłady silikonowe, silikatowe, akrylowe oraz podkłady pod tynki mineralne. Ich wyboru dokonuje się na podstawie tego, jakie tynki będą wykorzystane w danym systemie ociepleniowym.

Nowoczesne metody ocieplania budynków – chemia budowlana

Uniwersalną i efektywną metodą ocieplania budynków jest BSO (Bezspoinowy System Ociepleń). Poza materiałami izolacyjnymi technologia ta wymaga zastosowania szeregu preparatów chemicznych. Pozwalają one m.in. na przygotowanie ocieplanej powierzchni i zamocowanie poszczególnych elementów systemu.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Secured By miniOrange