Jak płacić mniej za używanie klimatyzacji w biurze, dom lub mieszkaniu
Jak płacić mniej za używanie klimatyzacji w biurze, dom lub mieszkaniu ?
28 lipca 2019
Wymiana kotła na węgiel na pompę ciepła
Wymiana kotła na węgiel na pompę ciepła
31 lipca 2019

Vaillant ecoTEC exclusive VC / VCW

Kocioł kondensacyjny wiszący może być jednofunkcyjny i dwufunkcyjny. Kocioły jednofunkcyjne pozwalają ogrzać wodę do centralnego ogrzewania. Dwufunkcyjne zaś oprócz tego umożliwiają również na otrzymanie ciepłej wody, którą możemy użytkować na co dzień. Połączenie wszystkich tych funkcji zastosowano w innowacyjnym urządzeniu jakim jest kocioł gazowy kondensacyjny ecoTEC exclusive VC/VCW. Dlaczego warto wybrać ten model?

Czym wyróżnia się kocioł kondensacyjny ecoTEC exclusive VC/VCW?

Kocioł kondensacyjny jedno – i dwufunkcyjny ecoTEC exclusive VC/VCW wyróżnia się wśród innych modeli dostępnych na rynku ogromną funkcjonalnością i dość tanią eksploatacją. W urządzeniu zastosowano nowatorskie technologie, które pozwalają na uzyskanie ciepłej wody bieżącej oraz sprawnego ogrzewania. Opcje te mogą być modyfikowane za pomocą łącza internetowego. Jest to możliwe dzięki obecności systemu multiMATIC VRC 700 oraz modułu umożliwiającego połączenie sieciowe VR 920. Wystarczy jedynie pobrać odpowiednią aplikację, by umożliwić sobie zdalną modyfikację ustawień.

ecoTEC exclusive VC -VCW
ecoTEC exclusive VC -VCW
Vaillant ecoTEC exclusive VC - VCW

Jakie rozwiązania zastosowano w modelu ecoTEC exclusive?

W kotle kondensacyjnym ecoTEC exclusive zamontowano analizator spalin. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie emisji szkodliwych zanieczyszczeń. Urządzenie zostało zaopatrzone także w system umożliwiający autoanalizę gazu, co przyczynia się do optymalizacji procesów spalania.

Kocioł kondensacyjny ecoTEC exclusive możesz zainstalować bez obaw o to, że nie będzie odpowiedni dla instalacji starszej generacji. Posiada bowiem tłumik hydraulicznych uderzeń na obiegu ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Ze względu na obecność regulatora multiMATIC VRC 700 możliwy jest również dodatkowy montaż pompy ciepła, co pozwala na otrzymanie hybrydowej instalacji.

Kolejną zaletą urządzenia jest z pewnością zastosowanie technologii ExtraCondens. Dzięki temu zwiększa się efektywność podczas ogrzewania wody użytkowej o niemal 8 proc. w porównaniu do tradycyjnych modeli dwufunkcyjnych. Kocioł kondensacyjny ecoTEC exclusive VC/VCW posiada również opcję uzyskania informacji na temat zużycia energii w skali roku.

ecoTEC exclusive VC - VCW - dane techniczne
ecoTEC exclusive VC - VCW

Ile kosztuje Vaillant ecoTEC exclusive VC / VCW

Cena netto Vaillant ecoTEC exclusive VC / VCW podana została według cennika producenta na rok 2019

Skontaktuj się z nami by sprawdzić aktualną cenę i rabat

ecoTEC exclusive VC -VCW

Kotły i piece gazowe

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony kotłom i piecom gazowym i zobacz co warto sprawdzić przed zakupem.

Zobacz

Vaillant ecoTEC exclusive VC / VCW to kocioł gazowy w który zastosowanie zaawansowanych technologii w urządzeniu sprawia, że znacznie przewyższa on standardowe modele kotłów gazowych jedno – i dwufunkcyjne. Efektywność w uzyskiwaniu ciepłej wody użytkowej oraz jej ogrzewaniu jest również znacznie większa. Ponadto jeśli interesują cię rozwiązania ekologiczne, urządzenie jest do tego świetnie przystosowane. 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Igor
Igor
4 lat temu

Najlepszy piec gazowy jaki miałem ( użytkuje 3 lata )

1
0
Podziel się swoją opiniąx