Vaillant ecoTEC exclus-ive VC - VCW
Vaillant ecoTEC exclusive VC / VCW
30 lipca 2019
Żywica do garażu
Żywica do garażu
1 sierpnia 2019
Pokaż wszystkie
Wymiana kotła na węgiel na pompę ciepła

Wymiana kotła na węgiel na pompę ciepła

Wymiana kotła na węgiel na pompę ciepła

Wymiana kotła na węgiel na pompę ciepła jest często wykonywaną renowacją w starszych domach. W takiej sytuacji należy jednak najpierw rozwiązać pewne problemy nie pojawiające się w chwili konstruowania nowego budynku. Warto jest przeprowadzić taką modernizację. Także ze względu na fakt uzyskania alternatywy ekologicznej dla typowego kotła wykorzystującego paliwo węglowe. Co warto jeszcze wiedzieć?

Wymiana kotła na węgiel na pompę ciepła – zalety

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na problem stale rosnących cen paliw kopalnych, które zasilają tradycyjne kotły na węgiel. Powszechnym jest, że tego typu źródło ciepła nie przyczynia się do poprawy jakości powietrza. Z tego względu bardziej ekonomicznym oraz stawiającym na ekologię rozwiązaniem jest wymiana kotła na węgiel na pompę ciepła. Nie należy obawiać się horrendalnych kosztów związanych z przeprowadzeniem tego typu modernizacji czy ogromnego nakładu pracy. Ze względu na to, że pompy ciepła nowej generacji są wysoce kompatybilne z niemal każdą instalacją, nawet tą starego typu, w większości przypadków nie jest wymagana jej modernizacja.

pompa-ciepła-NK

Pompa ciepła

Zobacz nasz dział tematyczny poświęcony pompą ciepła i sprawdź dlaczego są tak chętnie wybierane jako główne źródło ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Zobacz

Wymiana kotła na węgiel na pompę ciepła podczas modernizacji kotłowni i sposobu ogrzewania domu to idealna inwestycja w nowoczesne pro ekologiczne rozwiązania. Dzięki wymianie kotła węglowego na nowoczesna pompa ciepła przyczynimy się do dbania o środowisko naturalne oraz obniżymy koszty ogrzewania domu.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *