Panele dekoracyjne Dunes - HOURGLASS
HOURGLASS – Panel dekoracyjny Dunes
28 lipca 2019
Vaillant ecoTEC exclus-ive VC - VCW
Vaillant ecoTEC exclusive VC / VCW
30 lipca 2019
Pokaż wszystkie
Jak płacić mniej za używanie klimatyzacji w biurze, dom lub mieszkaniu

Jak płacić mniej za używanie klimatyzacji w biurze, dom lub mieszkaniu

Jak płacić mniej za używanie klimatyzacji w biurze, dom lub mieszkaniu ?

Na chwilę obecną nie wyobrażamy sobie już mieszkania lub domu bez klimatyzacji która nie tylko chłodzi w upalne dni ale też osusza mieszkanie z wilgoci czy efektywnie je ogrzewa. Poznaj zasady jaki się kierować podczas korzystania z klimatyzacji tak by płacić za pracę klimatyzatora jak najmniej, czyli jak skutecznie obniżyć koszty korzystania z klimatyzacji.

1-niebieski

Prawidłowe rozplanowanie klimatyzacji ( wybór miejsca instalacji klimatyzatora )

Zapytaj lokalnego instalatora w jaki sposób rozplanować montaż klimatyzacji tak by była w stanie efektywnie schładzać pomieszczenia.
3-niebieski

Ciągła prac klimatyzatora

Klimatyzator który pracuje ciągle ( nie jest wyłączany ) zużyje w skal miesiąca mniej prądu niż klimatyzator który włączamy na krótko klika razy dziennie tylko po to by na pełnych obrotach schłodził nam szybko mieszkanie. ( więcej energii pochłania uzyskanie danej temperatury powietrza niż jej utrzymanie na stałym poziomie ).
4-niebieski

Stan filtrów

Zabrudzone filtry powodują większe opory krążącego powietrza a co za tym idzie zwiększają nam koszt pracy klimatyzatora.
5-niebieski

Ustawienie temperatury.

Należy pamiętać że ustawiona zbyt nisko temperatura może odbić się niekorzystnie na naszym zdrowiu oraz spowoduje wzrost kosztów chłodzenia mieszkania lub domu. Zalecamy ustawienie temperatury w przedziale 21 do 23 stopni celsjusza.
klimatyzacja

Klimatyzacja

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony klimatyzacji i sprawdź co warto wiedzieć przed zakupem tego systemu do biura, domu lub mieszkania.

Zobacz

Jak płacić mniej za używanie klimatyzacji w biurze, dom lub mieszkaniu ? Pytanie takie stawia sobie każdy kto planuje lub użytkuje klimatyzację, pytanie to jest o tyle istotne że fale upałów trwają coraz dłużej oraz to że drożeje i będzie drożał prąd powodując wzrost kosztów eksploatacji klimatyzacji. Poznaj pięć zasad dzięki którym będziesz płacił mniej za klimatyzację i sam klimatyzator.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tamara
Tamara
2 lat temu

Wyłańczać klimatyzator po schłodzeniu pomieszczenia czy niech chodzi cały czas ?

1
0
Podziel się swoją opiniąx