Panele dekoracyjne Dunes - HOURGLASS
HOURGLASS – Panel dekoracyjny Dunes
28 lipca 2019
Vaillant ecoTEC exclus-ive VC - VCW
Vaillant ecoTEC exclusive VC / VCW
30 lipca 2019
Pokaż wszystkie
Jak płacić mniej za używanie klimatyzacji w biurze, dom lub mieszkaniu

Jak płacić mniej za używanie klimatyzacji w biurze, dom lub mieszkaniu

Jak płacić mniej za używanie klimatyzacji w biurze, dom lub mieszkaniu ?

Na chwilę obecną nie wyobrażamy sobie już mieszkania lub domu bez klimatyzacji która nie tylko chłodzi w upalne dni ale też osusza mieszkanie z wilgoci czy efektywnie je ogrzewa. Poznaj zasady jaki się kierować podczas korzystania z klimatyzacji tak by płacić za pracę klimatyzatora jak najmniej, czyli jak skutecznie obniżyć koszty korzystania z klimatyzacji.

1-niebieski

Prawidłowe rozplanowanie klimatyzacji ( wybór miejsca instalacji klimatyzatora )

Zapytaj lokalnego instalatora w jaki sposób rozplanować montaż klimatyzacji tak by była w stanie efektywnie schładzać pomieszczenia.
3-niebieski

Ciągła prac klimatyzatora

Klimatyzator który pracuje ciągle ( nie jest wyłączany ) zużyje w skal miesiąca mniej prądu niż klimatyzator który włączamy na krótko klika razy dziennie tylko po to by na pełnych obrotach schłodził nam szybko mieszkanie. ( więcej energii pochłania uzyskanie danej temperatury powietrza niż jej utrzymanie na stałym poziomie ).
4-niebieski

Stan filtrów

Zabrudzone filtry powodują większe opory krążącego powietrza a co za tym idzie zwiększają nam koszt pracy klimatyzatora.
5-niebieski

Ustawienie temperatury.

Należy pamiętać że ustawiona zbyt nisko temperatura może odbić się niekorzystnie na naszym zdrowiu oraz spowoduje wzrost kosztów chłodzenia mieszkania lub domu. Zalecamy ustawienie temperatury w przedziale 21 do 23 stopni celsjusza.
klimatyzacja

Klimatyzacja

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony klimatyzacji i sprawdź co warto wiedzieć przed zakupem tego systemu do biura, domu lub mieszkania.

Zobacz

Jak płacić mniej za używanie klimatyzacji w biurze, dom lub mieszkaniu ? Pytanie takie stawia sobie każdy kto planuje lub użytkuje klimatyzację, pytanie to jest o tyle istotne że fale upałów trwają coraz dłużej oraz to że drożeje i będzie drożał prąd powodując wzrost kosztów eksploatacji klimatyzacji. Poznaj pięć zasad dzięki którym będziesz płacił mniej za klimatyzację i sam klimatyzator.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tamara
Tamara
1 rok temu

Wyłańczać klimatyzator po schłodzeniu pomieszczenia czy niech chodzi cały czas ?

1
0
Podziel się swoją opiniąx