Regulatory De Dietrich

Regulatory-de-Dietrich

Sterowanie ogrzewaniem w domu – co jest najważniejsze?

Sterowanie instalacją grzewczą nie jest łatwym zadaniem i jest w dużej mierze zależne od wielu czynników zewnętrznych, m.in. lokalizacji budynku, warunków pogodowych, nasłonecznienia, wiatru, jak i od parametrów instalacji grzewczej.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom takimi jak regulatory naścienne, można cieszyć się z dopasowania temperatury do potrzeb użytkowników, generując dzięki temu realne oszczędności na ogrzewaniu


Oferta regulatorów De DietrichJak ustawić temperaturę w domu, aby była komfortowa ?

Najlepszym sposobem na to, aby uzyskać idealną temperaturę w domu jest zakup właściwego regulatora naściennego. Tworzony w nim harmonogram pozwala na dopasowanie pracy kotła do potrzeb mieszkańców domu. Sczytuje on temperaturę zewnętrzną i wewnętrzną w taki sposób, aby można było określić wartość idealną pod każdym względem. Do grzejników dostarczana jest więc woda o temperaturze odpowiedniej dla aktualnej temperatury zewnętrznej. W pokojach można dodatkowo umieścić czujniki temperatury wewnętrznej, co pozwoli na uzyskanie jeszcze lepszych pomiarów. Najlepsza jest opcja automatycznej korekty wartości temperatury, co zapewnia nam swobodne dopasowywanie temperatury do aktualnie panujących warunków.

Jakie funkcje mogą mieć regulatory ogrzewania?

Obecnie możemy kupić urządzenia do sterowania temperaturą w domu z licznymi funkcjami dodatkowymi. Pozwalają one na sterowanie kilkoma obiegami jednocześnie, czyli na przykład jest możliwość sterowania ogrzewaniem podłogowym i grzejnikowym. Dodatkowo, regulatory mogą także sterować układem pozwalającym na przygotowywanie ciepłej wody użytkowej. Można dzięki nim ograniczyć maksymalną, jak i minimalną temperaturę wody w instalacji. Możliwe jest również ustawienie minimalnego czasu włączania i wyłączania pieca. Rozruch można ustawić o dowolnej godzinie, na przykład kilka minut przed naszym przyjściem do domu.

Regulatory z programem tygodniowym

Najkorzystniejszym rozwiązaniem na jakie możemy się zdecydować są regulatory z programem tygodniowym. Posiadają one program, dzięki któremu możemy ustawić inne wartości temperatury na każdy dzień tygodnia. Jest to rozwiązanie idealne dla osób aktywnych zawodowo, które wracają do domu o różnych porach, a przy tym często wyjeżdżają.

Regulatory De Dietrich – Temperatura w domu ma duże znaczenie dla naszego komfortu, jak i dobrego samopoczucia. Zwracamy na nią uwagę przez cały rok, ale w szczególności zimą, gdy chcemy ogrzać się w ciepłych czterech ścianach po powrocie z pracy czy długiego spaceru. Kontrolę nad ogrzewaniem zapewnią nam regulatory, dzięki którym ustawisz idealną temperaturę we wszystkich pomieszczeniach w domu. Sterowanie ogrzewaniem nigdy nie było tak proste, jak jest teraz. Wszystko dzięki nowym technologiom, z jakich możemy korzystać.

Pamiętaj, aby zawsze sprawdzić przed zakupem, czy regulator będzie mógł współpracować z kotłem, który posiadasz w swoim domu. Niektórzy producenci blokują możliwość korzystania z regulatorów innych marek.