Cennik Ariston wytwarzanie cieplej wody LIPIEC 2018
Cennik Ariston wytwarzanie cieplej wody Lipiec 2018
18 lipca 2018
Funkcje rekuperacji
20 lipca 2018
Pokaż wszystkie
Ogrzewanie domu: ogrzewanie gazowe, elektryczne, czy olej - wady i zalety każdego z systemów warto pozn

Ogrzewanie domu: ogrzewanie gazowe, elektryczne, czy olej – wady i zalety każdego z systemów

Ogrzewanie domu: ogrzewanie gazowe, elektryczne, czy olej – wady i zalety każdego z systemów warto poznać, ponieważ na tej podstawie można będzie podjąć rozważną decyzję, które rozwiązanie będzie najlepsze i w pełni dostosowane do potrzeb.

Koszty ogrzewania domu mogą być wysokie, jeżeli nie dopasujesz systemu do swoich potrzeb, a także do budynku, w którym ma być on zastosowany. Ważne jest, aby każdy system w domu posiadał sterowanie, które umożliwi pełne zarządzanie nim. Przed wybraniem odpowiedniego rozwiązania, warto ustalić dokładnie swoje oczekiwania, a także możliwości finansowe.

Wady i zalety ogrzewania elektrycznego

Zalety: Najczęściej użytkownicy tego systemu wskazują na jego wygodę, a także łatwy dostęp. Nie ma żadnych problemów z wprowadzeniem instalacji ogrzewania elektrycznego do każdego budynku. Nie trzeba robić w nim kominów, a także wyznaczać specjalnego miejsca, w którym składowane będzie paliwo.

Wady: Inwestycja w ogrzewanie elektryczne może być przytłaczające dla użytkownika.

Wady i zalety ogrzewania gazowego

Zalety: Ogrzewanie gazowe działa w sposób bezobsługowy, dlatego jest jak najbardziej wygodne w użyciu. Gaz jest najłatwiejszym w eksploatacji paliwem w domach jednorodzinnych. Ważne jest również to, że piec centralnego ogrzewania zwykle zajmuje bardzo mało miejsca, szczególnie, jeżeli wybierzesz urządzenie kondensacyjne z zamkniętą komorą spalania.

Wady: Niestety, ale nie we wszystkich miejscach jest pełny dostęp do gazu zimnego, dlatego nie wszyscy mogą cieszyć się z możliwości ogrzewania nim swojego domu. Mogą również pojawiać się braki w dostawach gazu, ze względu na awarie w sieciach gazowych.

Wady i zalety ogrzewania olejem opałowym

Zalety: Systemem ogrzewania olejem opałowym można zarządzać w komfortowy sposób. W zasadzie nie sprawia problemów, ale trzeba pamiętać o uzupełnianiu paliwa. Jest to paliwo wysokoenergetyczne, w związku z tym, bardzo wydajne.

Wady: Jeżeli chcesz mieć w swoim domu ogrzewanie przy użyciu oleju opałowego, musisz mieć specjalnie wydzielone pomieszczenie, w którym zostanie zainstalowany piec. Powinno to być pomieszczenie z wentylacją. Nie bez znaczenia jest także fakt, że olej opałowy może wybuchnąć, jeżeli nie będzie przechowywany w odpowiedni sposób.

Wybór ogrzewania do domu w dużej mierze zależy od Twojego zapotrzebowania na ciepło. Wszystko dobrze analizując, dopasujesz rozwiązanie do swoich potrzeb.


Zobacz również:

Ogrzewanie – Budowa i Remont

Ogrzewanie – Budowa i Remont

Podstawowym systemem w każdym domu jest ogrzewanie. Nie może obyć się bez niego żaden budynek. W końcu, w miesiącach od listopada do marca obowiązuje sezon grzewczy. Warto mieć w swoim domu najlepszy system grzewczy, który zapewni dogodne warunki termiczne.

Zobacz: remont.biz.pl/category/ogrzewanie/

Podziel się
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; kotły gazowe, klimatyzatory, pompy ciepła lub rekuperatory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up