Cennik Ariston wytwarzanie cieplej wody LIPIEC 2018
Cennik Ariston wytwarzanie cieplej wody Lipiec 2018
18 lipca 2018
Funkcje rekuperacji
20 lipca 2018
Pokaż wszystkie
Ogrzewanie domu ogrzewanie gazowe, elektryczne, czy olej – wady i zalety każdego z systemów

Ogrzewanie domu ogrzewanie gazowe, elektryczne, czy olej – wady i zalety każdego z systemów

Ogrzewanie domu: ogrzewanie gazowe, elektryczne, czy olej – wady i zalety każdego z systemów

Ogrzewanie domu: ogrzewanie gazowe, elektryczne, czy ogrzewanie olejowe – wady i zalety każdego z systemów warto poznać, ponieważ na tej podstawie można będzie podjąć rozważną decyzję, które rozwiązanie będzie najlepsze i w pełni dostosowane do potrzeb.

Koszty ogrzewania domu mogą być wysokie, jeżeli nie dopasujesz systemu do swoich potrzeb, a także do budynku, w którym ma być on zastosowany. Ważne jest, aby każdy system w domu posiadał sterowanie, które umożliwi pełne zarządzanie nim. Przed wybraniem odpowiedniego rozwiązania, warto ustalić dokładnie swoje oczekiwania, a także możliwości finansowe.

Zalety i wady ogrzewania elektrycznego

Zalety

Najczęściej użytkownicy tego systemu wskazują na jego wygodę, a także łatwy dostęp. Nie ma żadnych problemów z wprowadzeniem instalacji ogrzewania elektrycznego do każdego budynku. Nie trzeba robić w nim kominów, a także wyznaczać specjalnego miejsca, w którym składowane będzie paliwo.

Wady

Inwestycja w ogrzewanie elektryczne może być przytłaczająca dla użytkownika pod względem późniejszych kosztów ogrzewania

Zalety i wady ogrzewania gazowego

Zalety

Ogrzewanie gazowe działa w sposób bezobsługowy, dlatego jest jak najbardziej wygodne w użyciu. Gaz jest najłatwiejszym w eksploatacji paliwem w domach jednorodzinnych. Ważne jest również to, że piec centralnego ogrzewania zwykle zajmuje bardzo mało miejsca, szczególnie, jeżeli wybierzesz urządzenie kondensacyjne z zamkniętą komorą spalania.

Wady

Niestety, ale nie we wszystkich miejscach jest pełny dostęp do gazu zimnego, dlatego nie wszyscy mogą cieszyć się z możliwości ogrzewania nim swojego domu. Mogą również pojawiać się braki w dostawach gazu, ze względu na awarie w sieciach gazowych.

Zalety

Systemem ogrzewania olejem opałowym można zarządzać w komfortowy sposób. W zasadzie nie sprawia problemów, ale trzeba pamiętać o uzupełnianiu paliwa. Jest to paliwo wysokoenergetyczne, w związku z tym, bardzo wydajne.

Wady

Jeżeli chcesz mieć w swoim domu ogrzewanie przy użyciu oleju opałowego, musisz mieć specjalnie wydzielone pomieszczenie, w którym zostanie zainstalowany piec. Powinno to być pomieszczenie z wentylacją. Nie bez znaczenia jest także fakt, że olej opałowy może wybuchnąć, jeżeli nie będzie przechowywany w odpowiedni sposób.

Ogrzewanie domu: ogrzewanie gazowe, elektryczne, czy olej – wady i zalety każdego z systemów

Ogrzewanie domu: ogrzewanie gazowe, elektryczne, czy ogrzewanie olejowe – wady i zalety każdego z systemów warto poznać, ponieważ na tej podstawie można będzie podjąć rozważną decyzję, które rozwiązanie będzie najlepsze i w pełni dostosowane do potrzeb.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx