Wszystko, co musisz wiedzieć na temat zasad działania i montażu odkurzaczy centralnych
Wszystko, co musisz wiedzieć na temat zasad działania i montażu odkurzaczy centralnych
20 września 2018
Przydomowe oczyszczalnie ścieków – co warto o nich wiedzieć
Przydomowe oczyszczalnie ścieków – co warto o nich wiedzieć?
22 września 2018

Jak ogrzać dom za darmo ?

Aby pompy ciepła mogły działać w skuteczny sposób, do swojej pracy potrzebują tylko energii elektrycznej. Można je wykorzystać do ogrzania praktycznie każdego budynku po najniższych z możliwych kosztach. Urządzenia tego typu potrzebują zaledwie 20% energii elektrycznej do wyprodukowania energii grzewczej. Dla przykładu, dom o powierzchni 200m2 z pompą ciepła mającą 10kW mocy grzewczej, pobiera 2 kW prądu.

Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na instalację pompy ciepła i ogniwa fotowoltaicznego o równej zapotrzebowaniu przez pompę ciepła mocy elektrycznej. Powstanie wtedy instalacja grzewcza, która będzie w stanie ogrzać dom kompletnie za darmo ! Ogrzewanie naszego domu nie będzie nas zupełnie nic kosztowało. Nie będziemy musieli płacić ani za ogrzewanie, ani za prąd, ani za ciepłą wodę użytkową.

Co zrobić, aby stworzyć darmowy dom ?

W okresie wzmożonego nasłonecznienia, czyli od kwietnia do października, powinniście zgromadzić jak największą ilość energii elektrycznej przez ogniwa elektryczne. Nadmiar należy przesłać do sieci energetycznej. Powinniśmy otrzymać od sieci drugi licznik, który będzie liczył kW wyprodukowanej przez nas energii słonecznej. Operator ma obowiązek odkupienia takiej energii nawet za 1.30 pln / 1 kWh.

Abyśmy mogli wyjść na zero, można zainstalować ogniwa o połowie mocy przewidzianej dla budynku, zastosowanie pompy ciepła i ogniw elektrycznych spowoduje zredukowanie kosztów utrzymania domu do zera.


Darmowa energia dzięki panelom fotowoltaicznym

Inisol Power Set 8K-2,08 Kwp Zestaw Fotowoltaiczny Na Dach Pochyły, Blachodachówka, Inwerter 1-F – Remont

Inisol Power Set 8K-2,08 Kwp Zestaw Fotowoltaiczny Na Dach Pochyły, Blachodachówka, Inwerter 1-F – Remont

Pompa ciepła – Budowa i Remont

Pompa ciepła – Budowa i Remont

Podziel się

Zobacz: remont.biz.pl/pompa-ciepla/

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/de-dietrich/34333-inisol-power-set-8k208-kwp-zestaw-fotowoltaiczny-na-dach-pochyy-blachodachwka-inwerter-1f.html

Pompa Ciepła – Budowa i Remont

Fotowoltaika – Budowa i Remont

Fotowoltaika – Budowa i Remont

Zobacz: remont.biz.pl/category/fotowoltaika/

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
krys
krys
1 rok temu

Dla zainteresowanych tematem nowoczesnych systemów ogrzewania domu polecam pulsarinstalacje.pl

1
0
Podziel się swoją opiniąx