Wszystko, co musisz wiedzieć na temat zasad działania i montażu odkurzaczy centralnych
Wszystko, co musisz wiedzieć na temat zasad działania i montażu odkurzaczy centralnych
20 września 2018
Przydomowe oczyszczalnie ścieków – co warto o nich wiedzieć?
22 września 2018
Pokaż wszystkie

Jak ogrzać dom za darmo ?

Aby pompy ciepła mogły działać w skuteczny sposób, do swojej pracy potrzebują tylko energii elektrycznej. Można je wykorzystać do ogrzania praktycznie każdego budynku po najniższych z możliwych kosztach. Urządzenia tego typu potrzebują zaledwie 20% energii elektrycznej do wyprodukowania energii grzewczej. Dla przykładu, dom o powierzchni 200m2 z pompą ciepła mającą 10kW mocy grzewczej, pobiera 2 kW prądu.

Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na instalację pompy ciepła i ogniwa fotowoltaicznego o równej zapotrzebowaniu przez pompę ciepła mocy elektrycznej. Powstanie wtedy instalacja grzewcza, która będzie w stanie ogrzać dom kompletnie za darmo ! Ogrzewanie naszego domu nie będzie nas zupełnie nic kosztowało. Nie będziemy musieli płacić ani za ogrzewanie, ani za prąd, ani za ciepłą wodę użytkową.

Co zrobić, aby stworzyć darmowy dom ?

W okresie wzmożonego nasłonecznienia, czyli od kwietnia do października, powinniście zgromadzić jak największą ilość energii elektrycznej przez ogniwa elektryczne. Nadmiar należy przesłać do sieci energetycznej. Powinniśmy otrzymać od sieci drugi licznik, który będzie liczył kW wyprodukowanej przez nas energii słonecznej. Operator ma obowiązek odkupienia takiej energii nawet za 1.30 pln / 1 kWh.

Abyśmy mogli wyjść na zero, można zainstalować ogniwa o połowie mocy przewidzianej dla budynku, zastosowanie pompy ciepła i ogniw elektrycznych spowoduje zredukowanie kosztów utrzymania domu do zera.


Darmowa energia dzięki panelom fotowoltaicznym

Inisol Power Set 8K-2,08 Kwp Zestaw Fotowoltaiczny Na Dach Pochyły, Blachodachówka, Inwerter 1-F – Remont

Inisol Power Set 8K-2,08 Kwp Zestaw Fotowoltaiczny Na Dach Pochyły, Blachodachówka, Inwerter 1-F – Remont

Pompa ciepła – Budowa i Remont

Pompa ciepła – Budowa i Remont

Podziel się

Zobacz: remont.biz.pl/pompa-ciepla/

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/de-dietrich/34333-inisol-power-set-8k208-kwp-zestaw-fotowoltaiczny-na-dach-pochyy-blachodachwka-inwerter-1f.html

Pompa Ciepła – Budowa i Remont

Fotowoltaika – Budowa i Remont

Fotowoltaika – Budowa i Remont

Zobacz: remont.biz.pl/category/fotowoltaika/

 

Podziel się
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; kotły gazowe, klimatyzatory, pompy ciepła lub rekuperatory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up