Dofinansowanie do pomp ciepła
Nabór wniosków w ramach programu priorytetowego czyste powietrze
19 września 2018
Jak ogrzać dom za darmo ?
21 września 2018
Pokaż wszystkie
Wszystko, co musisz wiedzieć na temat zasad działania i montażu odkurzaczy centralnych

Wszystko, co musisz wiedzieć na temat zasad działania i montażu odkurzaczy centralnych

Wszystko, co musisz wiedzieć na temat zasad działania i montażu odkurzaczy centralnych

Odkurzacz centralny zapewnia wygodne sprzątanie i pozwala łatwo utrzymać porządek w domu. Działa szybciej i skuteczniej od tradycyjnych urządzeń. W domu nie będzie drobinek kurzu, pyłu, roztoczy, ani szkodliwych alergenów. W dodatku, urządzenia mają dużą moc ssącą, ponieważ nie są objęte dyrektywą unijną ograniczającą moc urządzeń.

Podstawą działania każdego odkurzacza centralnego jest zasysanie zanieczyszczeń znajdujących się w pomieszczeniach, a następnie po odfiltrowaniu, powietrze zostaje wyrzucone na zewnątrz budynku. Dzięki temu, w domu nie czuć charakterystycznego zapachu odkurzacza.

Elementy wchodzące w skład odkurzaczy centralnych

  • Jednostka centralna znajduje się w pomieszczeniu gospodarczym, garażu lub kotłowni.
  • Sieć przewodów ukryta jest w ścianach.
  • Gniazda ssawne znajdują się w pomieszczeniach mieszkalnych.
  • Zestaw do sprzątania: wąż giętki mający 9 metrów długości, automatyczne szufelki montowane przy podłodze.

Sprzątanie bez hałasu

Mając w swoim domu odkurzacz centralny, możesz zapomnieć o charakterystycznym hałasie wydobywającym się z urządzenia tradycyjnego. System pracuje bezgłośnie, ponieważ jednostka centralna znajduje się zazwyczaj z dala od pomieszczeń mieszkalnych. Słyszalny jest jedynie szum powietrza towarzyszący odkurzaniu.

Jak rozplanować instalację odkurzacza centralnego ?

Jak już zostało wspomniane wcześniej, jednostkę centralną można umieścić w kotłowni, garażu lub pomieszczeniu gospodarczym. Jednostkę należy zamontować w odległości nie większej niż metr od gniazdka elektrycznego oraz w miejscu umożliwiającym łatwe opróżnianie pojemnika na śmieci. Lokalizacja jednostki centralnej musi także uwzględniać konieczność poprowadzenia przewodu wydechowego na zewnątrz budynku.

Istotne jest także odpowiednie rozmieszczenie gniazd ssących, ponieważ wpłynie to na komfort użytkowania systemu. Należy także zwrócić uwagę na to, aby wąż giętki miał odpowiednią długość. Dzięki temu uda się posprzątać każdy zakamarek domu, najczęściej kupowany jest wąż o długości 9 metrów. Kolejnym elementem, jaki należy uwzględnić podczas montażu odkurzacza centralnego są automatyczne szufelki, które montuje się w kuchni, przedsionku, a także w jadalni.


Zobacz nasze pozostałe wpisy:

Odkurzacze centralne – Budowa i Remont

Odkurzacze centralne – Budowa i Remont

Wiele jest osób, dla których największą karą jest sprzątanie mieszkania. Można jednak ułatwić sobie tę przykrą czynność korzystając w domu z nowoczesnych rozwiązań. Jednym z nich jest odkurzacz centralny. Zagwarantuje sprawne odkurzanie wszystkich pomieszczeń w domu.

Zobacz: remont.biz.pl/category/odkurzacze-centralne/

Potrzebujesz projektu i wyceny dla odkurzacza centralnego – napisz do nas

Kontakt

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx