Jakie ( jakiego producenta ) wybrać rury do ogrzewania podłogowego ( podłogówki )
Jakie ( jakiego producenta ) wybrać rury do ogrzewania podłogowego ( podłogówki )
13 lutego 2020
Ile kosztuje rekuperator
Ile kosztuje rekuperator
19 lutego 2020

Z jakiego materiału wybrać rury do ogrzewania podłogowego

Planując instalację ogrzewania płaszczyznowego na pewno spotkałeś się lub spotkasz z różnym rodzajami rur wykorzystywanych w instalacji np. ogrzewania podłogowego lub ściennego.

Producenci maja obowiązek informować swoich klientów z jakiego materiału została wykonana dana rura. Informacja ta jest jest podawana w postaci nadruku materiale. Oznaczenia te oprócz średnicy samej rury oraz grubości ścianki, informują nas również z jakiego materiału zostały one wykonane a więc dają nam możliwość przed wykonaniem instalacji do oszacowania trwałości tego materiału oraz potencjalnego ryzyka ewentualnej awarii takiego układu.

Co oznaczają symbole umieszczone na rurach do ogrzewania płaszczyznowego ( podłogowego lub ściennego ).

Oznaczenie te informują nas z jakiego materiału wykonana została rura do ogrzewania płaszczyznowego czyli np. tzw. podłogówki.
Oznaczenia rury grzewczejRodzaj materiału
PE-XPolietylen sieciowany
PE-X/Al/ PE-XPolietylen sieciowany dodatkowo zastosowano wkładkę aluminiową pomiędzy warstwami
PE-RT/AL/PEPolietylenu o podwyższonej wytrzymałości termicznej dodatkowo zastosowano wkładkę aluminiową pomiędzy warstwami
PBPolibutylen
PPPolipropylen
ogrzewanie podłogowe NK

Ogrzewanie podłogowe

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony ogrzewaniu podłogowemu i sprawdź dlaczego to właśnie ten system ogrzewania jest tak popularny.

Zobacz

Z jakiego materiału wybrać rury do ogrzewania podłogowego

Planując instalację ogrzewania płaszczyznowego na pewno spotkałeś się lub spotkasz z różnym rodzajami rur wykorzystywanych w instalacji np. ogrzewania podłogowego lub ściennego.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Edward
Edward
2 lat temu

Najlepszy będzie pex

1
0
Podziel się swoją opiniąx