Szczęśliwego nowego roku 2020
Szczęśliwego nowego roku 2020
31 grudnia 2019
Samozagładzający podkład na bazie cementu o grubości 5 – 25 mm
Samozagładzający podkład na bazie cementu o grubości 5 – 25 mm
2 stycznia 2020

Jaka wylewka na ogrzewanie podłogowe ( podłogówkę )

Z roku na rok ogrzewanie podłogowe zyskuje na coraz większej popularności czego dowodem jest fakt iż w roku poprzednim już prawie 90 % nowo budowanych domów posiada właśnie ten system dystrybucji ogrzewania w budynku. Co wpływa na ten fakt; po pierwsze mniejsze koszty ogrzewania ( podłogówka jest idealnym systemem w przypadku ogrzewania domu za pomocą pompy ciepła ), po drugie idealnie rozprowadzone ciepło w pomieszczeniach, po trzecie większa swoboda aranżacji pomieszczeń ( brak kaloryferów ) oraz chyba najważniejszy aspekt czyli fakt że podłogówka jest zdrowa.

Która wylewka będzie lepsza na ogrzewanie podłogowe cementowa czy anhydrytowa ?

Plusy i minusy wylewki cementowej

Wylewkę taką otrzymamy po wymieszaniu cementu portlandzkiego z piaskiem w proporcji 1:3 oraz dodaniu odpowiedniej ilości wody dzięki łatwej dostępności w/w materiałów i prostoty wykonania taką wylewkę jesteśmy wstanie wykonać samodzielnie. Ze względu na porowatość tej wylewki może wystąpić problem z odpowiednim jej zatarciem, należy też pamiętać że powstałe pustki ( pęcherzyki powietrza ) przyczynią się do spadku wydajności naszego ogrzewania podłogowego czyli niższego współczynnika przewodzenia ciepła. Pamiętać należy również o konieczności częstszego dylatowania powierzchni (na każde 36 m² w polu 6x6 m). Na plus tego rozwiązania - koszt wykonania.

Plusy i minusy wylewki anhydrytowej

Podkład ten jest gotową mieszanką do której dodajemy w trakcie prac tylko wodę, dzięki temu materiał ten posiada wysoka wytrzymałość na całej powierzchni oraz wysoki parametry termo-przewodzące które w porównaniu do tradycyjnej wylewki cementowej mogą być nawet dwukrotnie wyższe. Kolejnym powodem dla których warto wybrać ten rodzaj wylewki jest tempo prowadzonych prac które w porównaniu do tradycyjnych metod będzie co najmniej dwukrotnie wyższe. Z minusów tego rozwiązania to cena która będzie wyższa niż tradycyjnej wylewki na ogrzewanie podłogowe.

Ogrzewanie podłogowe

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony ogrzewaniu podłogowemu i sprawdź dlaczego to właśnie ten system ogrzewania jest tak popularny.

Zobacz

Jaka wylewka na ogrzewanie podłogowe ( podłogówkę )

Z roku na rok ogrzewanie podłogowe zyskuje na coraz większej popularności czego dowodem jest fakt iż w roku poprzednim już prawie 90 % nowo budowanych domów posiada właśnie ten system dystrybucji ogrzewania w budynku. Co wpływa na ten fakt; po pierwsze mniejsze koszty ogrzewania ( podłogówka jest idealnym systemem w przypadku ogrzewania domu za pomocą pompy ciepła ), po drugie idealnie rozprowadzone ciepło w pomieszczeniach, po trzecie większa swoboda aranżacji pomieszczeń ( brak kaloryferów ) oraz chyba najważniejszy aspekt czyli fakt że podłogówka jest zdrowa.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
3 miesięcy temu

Ja mam wlewkę cementową i jest ok

Ania
Ania
3 miesięcy temu

Ja mam anhydryt 🙂

2
0
Podziel się swoją opiniąx
()
x