Jak zabezpieczać nakrętki przed samoczynnym odkręcaniem się w maszynach budowlanych
Jak zabezpieczać nakrętki przed samoczynnym odkręcaniem się w maszynach budowlanych?
18 sierpnia 2021
Nie daj się oszukać Program dotacji na fotowoltaikę Czysty Powiat nie istnieje
Nie daj się oszukać! Program dotacji na fotowoltaikę „Czysty Powiat” nie istnieje.
27 sierpnia 2021

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe.

Kupując mieszkanie które ogrzewane jest za pomocą tradycyjnych grzejników wysokotemperaturowych lub dom do remontu który jest wyposażony w starą instalacje grzewczą na kaloryferach, dość często by później ograniczyć koszty ogrzewania decydujemy się na instalacje niskotemperaturowego ogrzewania podłogowego. Tradycyjny system podłogówki wymaga jednak wylania na nią posadzki o grubości co najmniej 5 cm, co zatem zrobić jeżeli nie mamy ze względu chociażby okna balkonowe możliwości wylania posadzki a jej skuwanie nie wchodzi w rachubę ? Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi frezowanie posadzki pod ogrzewanie podłogowe.

Kupiłeś lub remontujesz mieszkanie - Zmień grzejniki na ogrzewanie podłogowe frezowane z Termolit

Na czym polega frezowanie pod ogrzewanie podłogowe?

Frezowanie w gotowej wylewce polega na wycięciu płytkich rowków ( jest to przeważnie 2 cm ) za pomocą frezarki która tak by zapobiec pyleniu wyposażona jest w specjalny system do odciągania powstającego podczas pracy pyłu i kurzu.

Rozwiązanie takie niesie za sobą dodatkowe korzyści gdyż w przeciwieństwie do tradycyjnego kucia posadzki po pierwsze nie będziemy mieli kłopotu z wyniesieniem i utylizacją powstałego gruzu a po drugie z racji tego iż nie musimy tak jak w tradycyjnym systemie ogrzewania podłogowego na istniejące rury grzewcze wylewać nowej posadzki dzięki czemu nie wpływamy konstrukcje budynku poprzez dodatkowe obciążenie stropów.

Jak wygląda frezowanie posadzki pod ogrzewanie podłogowego?

W jakich pomieszczeniach mieszkania lub domu można wykonać frezowanie?

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe możemy wykonać praktycznie w każdym pomieszczeniu naszego mieszkania lub domu, co ważne nie musimy nawet specjalnie przygotowywać takich pomieszczeń wystarczy tylko że uprzątniemy wszystkie meble z danego pomieszczenia.

Ile przeciętnie trwa frezowanie pod ogrzewanie podłogowe ?

W ciągu 3 do 5 dni firma zajmująca się frezowaniem jest wstanie wykonać frezowanie oraz zamontować ogrzewanie podłogowe na powierzchni około 50 m2.

Kogo polecacie do wykonania frezowania pod ogrzewanie podłogowe?

Nasz portal rekomenduje skorzystanie z usług firmy Termolit.

Ile kosztuje frezowanie pod ogrzewanie podłogowe?

Aktualne ceny frezowania posadzki pod ogrzewanie podłogowe można sprawdzić kontaktując się bezpośrednio z firmą Termolit.

Kupiłeś lub remontujesz mieszkanie? Zmień grzejniki na ogrzewanie podłogowe frezowane z Termolit

Najważniejsze zalety frezowania pod ogrzewanie podłogowego wykonanego przez firmę Termolit

- niski koszt modernizacji ogrzewania w już istniejących pomieszczeniach,

- niższe koszty późniejszego ogrzewania w porównaniu do tradycyjnego systemu opartego na grzejnikach ( niższa temperatura w układzie grzewczym ),

- możliwość ułożenia podłogi bezpośrednio na ogrzewaniu podłogowym co przekłada się na jeszcze mniejsze rachunki za ogrzewanie,

- mniej bałaganu i kurzu podczas prowadzenie prac,

- większe możliwości późniejszej aranżacji wnętrz ( brak grzejników ),

- system nie obciąża dodatkowo stropów dzięki czemu może być stosowany w starych budynkach.

Projekt ogrzewania podłogowego pod frezowanie można zrobić tutaj

Bądź na bieżąco - obserwuj Remont.biz.pl na Google News

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe.

Kupując mieszkanie które ogrzewane jest za pomocą tradycyjnych grzejników wysokotemperaturowych lub dom do remontu który jest wyposażony w starą instalacje grzewczą na kaloryferach, dość często by później ograniczyć koszty ogrzewania decydujemy się na instalacje niskotemperaturowego ogrzewania podłogowego. Tradycyjny system podłogówki wymaga jednak wylania na nią posadzki o grubości co najmniej 5 cm, co zatem zrobić jeżeli nie mamy ze względu chociażby okna balkonowe możliwości wylania posadzki a jej skuwanie nie wchodzi w rachubę ? Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi frezowanie posadzki pod ogrzewanie podłogowe.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bob
Bob
1 rok temu

Jaki to jest koszt za 1 m2 ?

Teresa
Teresa
1 rok temu
Reply to  Bob

Zadzwoń do firmy Termolit to się dowiesz 🙂

Tamara
Tamara
1 rok temu

Jaki najmniejszy pokój jest wstanie ta firma zrobić ?

Izabella
Izabella
1 rok temu
Reply to  Tamara

U nas robili najmniejszy o powierzchni 15 m2

Jerzyna
Jerzyna
1 rok temu

Bardzo się kurzy podczas tego frezowania posadzki ?

Jarosław
Jarosław
1 rok temu
Reply to  Jerzyna

Nie kurzy się tak bardzo, firma co nam to robiła miała frezarkę podpiętą do odkurzacza

Janek
Janek
1 rok temu

Zrobią takie frezowanie w Szczecinie ?

Renata
Renata
1 rok temu

Zrobicie w Niemczech takie frezowanie ?

Buba
Buba
1 rok temu

Mam projekt ogrzewania podłogowego, czy wykonacie frezowanie według tego projektu ?

Zolza
Zolza
1 rok temu
Reply to  Buba

U mnie robili na podstawie projektu podłogówki

Tomek
Tomek
1 rok temu
Reply to  Zolza

Jaki koszt projektu ogrzewania podłogowego ?

11
0
Podziel się swoją opiniąx