Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe
Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe
26 sierpnia 2021
Domy parterowe - czy zawsze są najtańsze
Domy parterowe – czy zawsze są najtańsze?
1 września 2021
Pokaż wszystkie
Nie daj się oszukać Program dotacji na fotowoltaikę Czysty Powiat nie istnieje

Nie daj się oszukać Program dotacji na fotowoltaikę Czysty Powiat nie istnieje

Nie daj się oszukać! Program dotacji na fotowoltaikę „Czysty Powiat” nie istnieje.

Do naszej redakcji dociera coraz więcej sygnałów o próbie oszustwa na fotowoltaikę, telemarketerzy ( w tym również boty ) informują o dotacji w wysokości 15 000 zł powołując się na fałszywy program „Czysty powiat”. Podczas rozmowy potencjalna ofiara oszustwa jest informowana iż warunkiem przyznania dotacji jest wpłata wkładu własnego na podany numer konta bankowego.

Oszustwo, złodziej

Strona internetowa programu „Czysty Powiat” na pierwszy rzut oka wygląda bardzo wiarygodnie, na podanej stronie można znaleźć kilka artykułów o fotowoltaice lub o elektromobilności, w informacjach jakie możemy znaleźć na stronie znajdą się również informacje o OZE.

Wypełniając „profesjonalny” wniosek o wsparcie tak naprawdę udostępniamy dane ( kluczową informacją jest w jakim powiecie mieszkamy ponieważ to później program z tego powiatu „telemarketer się powołuje ) które są później wykorzystane przez telemarketera do próby wyłudzenia od potencjalnej ofiary wpłaty kwoty 15 000 zł na poczet dotacji do fotowoltaiki. Wartym zaznaczenia jest fakt iż na podanej stronie nie znajdziemy żadnych danych kontaktowych ani informacji kto reprezentuje podany program.

O tym procederze informuje również portal swiatoze.pl jak i również niebezpiecznik.pl

Oszuści podają się za pracowników Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu i proponują zakup instalacji fotowoltaicznej oraz otrzymanie 15 tysięcy złotych dotacji. W rozmowie powołują się na nieistniejący program „Czysty Powiat”, łącząc go z istniejącym programem „Mój prąd”. Dodają, że warunkiem otrzymania dotacji jest wpłata wkładu własnego i podają numer rachunku bankowego. Próbują w ten sposób wyłudzić nie tylko pieniądze, ale też dane. Wyjaśniamy, że pracownicy Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu nie prowadzą takiej akcji, a już absolutnie nie proszą o wpłaty zaliczki podając numer konta. Prosimy mieszkańców o niepodawanie żadnych danych osobom dzwoniącym i poinformowanie o tym procederze odpowiednie służb.

P. Stanisław Ryba ( dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu ) - rozmowa dla portalu Starosądeckie.info

Rozmowę zapisu rozmowy w ramach akcji „Czysty Powiat” z „telemarketerem/botem” można znaleźć w serwisie YouTube.

Nie daj się oszukać! Program dotacji na fotowoltaikę „Czysty Powiat” nie istnieje.

Do naszej redakcji dociera coraz więcej sygnałów o próbie oszustwa na fotowoltaikę, telemarketerzy w tym boty informują o dotacji w wysokości 15 000 zł powołując się na fałszywy program „Czysty powiat”. Podczas rozmowy potencjalna ofiara oszustwa jest informowana iż warunkiem przyznania dotacji jest wpłata wkładu własnego na podany numer konta bankowego.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jolanta45
Jolanta45
2 lat temu

Wczoraj miałam taki telefon

Anna
Anna
2 lat temu

Dzisiaj do mnie dzwonili z tej pseudo firmy

Teresa
Teresa
2 lat temu

Dzisiaj dzwonili i sie umówiłam na spotkanie, co mam teraz zrobić ?

Romana
Romana
2 lat temu
Reply to  Teresa

Spotkanie do niczego nie zobowiązuje, po prostu nic nie podpisuj !!!

Tamara
Tamara
2 lat temu

Dlaczego rząd nic z tymi oszustami i naciągaczami nie robi ?!

Romek
Romek
2 lat temu
Reply to  Tamara

Bo ma to gdzieś …

zbigniew
zbigniew
2 lat temu

dzisiaj miałem rozmowę z Siedlec z tej pseudo firmy

Iza
Iza
2 lat temu
Reply to  zbigniew

Ciekawe skąd mieli do P. numer telefonu

Irena
Irena
2 lat temu
Reply to  Iza

Pewnie ten P. brał coś na raty a później ta firma odsprzedała bazę danych

Jerzyk
Jerzyk
2 lat temu

Było dziś na interia.pl, gość co użycza głosu do google maps rozmawiał z tym „konsultantem”

Dota
Dota
2 lat temu
Reply to  Jerzyk

Ten film jest też na Youtube

11
0
Podziel się swoją opiniąx