Kupiłeś lub remontujesz mieszkanie - Zmień grzejniki na ogrzewanie podłogowe frezowane z Termolit
Kupiłeś lub remontujesz mieszkanie? Zmień grzejniki na ogrzewanie podłogowe frezowane z Termolit
26 sierpnia 2021
Domy parterowe - czy zawsze są najtańsze
Domy parterowe – czy zawsze są najtańsze?
1 września 2021
Pokaż wszystkie
Nie daj się oszukać Program dotacji na fotowoltaikę Czysty Powiat nie istnieje

Nie daj się oszukać Program dotacji na fotowoltaikę Czysty Powiat nie istnieje

Nie daj się oszukać! Program dotacji na fotowoltaikę „Czysty Powiat” nie istnieje.

Do naszej redakcji dociera coraz więcej sygnałów o próbie oszustwa na fotowoltaikę, telemarketerzy ( w tym również boty ) informują o dotacji w wysokości 15 000 zł powołując się na fałszywy program „Czysty powiat”. Podczas rozmowy potencjalna ofiara oszustwa jest informowana iż warunkiem przyznania dotacji jest wpłata wkładu własnego na podany numer konta bankowego.

Oszustwo, złodziej

Strona internetowa programu „Czysty Powiat” na pierwszy rzut oka wygląda bardzo wiarygodnie, na podanej stronie można znaleźć kilka artykułów o fotowoltaice lub o elektromobilności, w informacjach jakie możemy znaleźć na stronie znajdą się również informacje o OZE.

Wypełniając „profesjonalny” wniosek o wsparcie tak naprawdę udostępniamy dane ( kluczową informacją jest w jakim powiecie mieszkamy ponieważ to później program z tego powiatu „telemarketer się powołuje ) które są później wykorzystane przez telemarketera do próby wyłudzenia od potencjalnej ofiary wpłaty kwoty 15 000 zł na poczet dotacji do fotowoltaiki. Wartym zaznaczenia jest fakt iż na podanej stronie nie znajdziemy żadnych danych kontaktowych ani informacji kto reprezentuje podany program.

O tym procederze informuje również portal swiatoze.pl jak i również niebezpiecznik.pl

Oszuści podają się za pracowników Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu i proponują zakup instalacji fotowoltaicznej oraz otrzymanie 15 tysięcy złotych dotacji. W rozmowie powołują się na nieistniejący program „Czysty Powiat”, łącząc go z istniejącym programem „Mój prąd”. Dodają, że warunkiem otrzymania dotacji jest wpłata wkładu własnego i podają numer rachunku bankowego. Próbują w ten sposób wyłudzić nie tylko pieniądze, ale też dane. Wyjaśniamy, że pracownicy Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu nie prowadzą takiej akcji, a już absolutnie nie proszą o wpłaty zaliczki podając numer konta. Prosimy mieszkańców o niepodawanie żadnych danych osobom dzwoniącym i poinformowanie o tym procederze odpowiednie służb.

P. Stanisław Ryba ( dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu ) - rozmowa dla portalu Starosądeckie.info

Rozmowę zapisu rozmowy w ramach akcji „Czysty Powiat” z „telemarketerem/botem” można znaleźć w serwisie YouTube.

Nie daj się oszukać! Program dotacji na fotowoltaikę „Czysty Powiat” nie istnieje.

Do naszej redakcji dociera coraz więcej sygnałów o próbie oszustwa na fotowoltaikę, telemarketerzy w tym boty informują o dotacji w wysokości 15 000 zł powołując się na fałszywy program „Czysty powiat”. Podczas rozmowy potencjalna ofiara oszustwa jest informowana iż warunkiem przyznania dotacji jest wpłata wkładu własnego na podany numer konta bankowego.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jolanta45
Jolanta45
18 dni temu

Wczoraj miałam taki telefon

Anna
Anna
2 dni temu

Dzisiaj do mnie dzwonili z tej pseudo firmy

Teresa
Teresa
17 godzin temu

Dzisiaj dzwonili i sie umówiłam na spotkanie, co mam teraz zrobić ?

3
0
Podziel się swoją opiniąx
()
x