Katalog cennik Vasco ZAROS - K1
Vasco Zaros – grzejniki dekoracyjne
23 września 2020
Kto i kiedy musi płacić podatek od nieruchomości
Kto i kiedy musi płacić podatek od nieruchomości?
28 września 2020
Pokaż wszystkie
Czym jest pianka poliuretanowa i do czego się ją wykorzystuje - K1

Czym jest pianka poliuretanowa i do czego się ją wykorzystuje - K1

Czym jest pianka poliuretanowa i do czego się ją wykorzystuje?

Wybór odpowiedniej metody ocieplenia domu a w szczególności poddasza jest niezwykle ważny, dlatego też warto o tym pamiętać. Pianka poliuretanowa jest w tym przypadku najlepszą alternatywą, ponieważ nigdy nie zawodzi. Posiada świetne właściwości, którymi są przede wszystkim elastyczność, a także twardość.

Czym jest pianka poliuretanowa i do czego się ją wykorzystuje - K2

Zapewnia ona bardzo dobrą izolację termiczną bez względu na warunki atmosferyczne. Dzięki właściwemu ociepleniu budynku, można naprawdę wiele zaoszczędzić na ogrzewaniu. Pianka poliuretanowa charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami, dlatego też w tym przypadku sprawdzi się idealnie. Można ją wykorzystać do każdego rodzaju budynku bez względu na jego przeznaczenie.

Skuteczność oraz minimalizacja utraty ciepła z budynku to najważniejsze cechy charakterystyczne pianki poliuretanowej. Warto, jednak tutaj zaznaczyć to, że jej odpowiednie wykonanie jest niezwykle istotne. Powinno być ono przeprowadzone przez profesjonalistę z wieloletnim doświadczeniem.

Dlaczego warto postawić na piankę poliuretanową?

Pianka poliuretanowa jest obecnie bardzo popularna, ponieważ coraz częściej wykorzystuje się ją do ocieplania różnego rodzaju budynków. Jak już wcześniej wspomniano, gwarantuje ona przede wszystkim świetną izolację, co jest niezwykle ważne. Świetnie chroni budynek przez chłodem, a co najważniejsze bardzo wysoko podnosi komfort mieszkania. Jej zastosowanie jest naprawdę bardzo szerokie.

Pianka poliuretanowa dzieli się na kilka rodzajów, a należą do nich przede wszystkim:

- piana poliuretanowa otwarto komórkowa,

- piana poliuretanowa zamknięto komórkowa.

Oba te rodzaje posiadają nieco inne właściwości, niemniej jednak są do siebie nieco podobne. Na rynku, można również znaleźć pianki zwykłe, zimowe, niskosprężynowe, dwuskładnikowe, o podwyższonej odporności ogniowej, ekologiczne, a także o zwiększonej wydajności. Jak widać, jest ich naprawdę bardzo dużo, a wszystkie z nich posiadają nieco inne parametry.

Najważniejsze właściwości pianki poliuretanowej

Jak już wspomniano na samym początku, pianka poliuretanowa posiada wiele właściwości, które są niezwykle korzystne. Poza elastycznością, a także twardością charakteryzują się również łatwością w użyciu. Można ją stosować w temperaturze od minus pięćdziesięciu stopni Celsjusza do nawet stu trzydziestu stopni Celsjusza. Jej współczynnik przewodzenia ciepła prezentuję naprawdę bardzo dobry poziom. A, co więcej pianka poliuretanowa zapewnia również izolację akustyczną, co jest jej ogromną zaletą.

Jej aplikacja wymaga fachowej ręki, jednak mimo to nie jest taki trudny, jak może się wydawać. Warto tutaj również wspomnieć o tym, że pianka poliuretanowa nie jest szkodliwa dla zdrowia, dlatego też bez żadnych obaw można w nią zainwestować. Można powiedzieć, że jest ona najlepszą metodą ocieplania każdego rodzaju budynku bez względu na jego wielkość. Naprawdę warto mieć to na uwadze, gdyż jest to bardzo ważne. Jeśli, chodzi o jej cenę to nie jest ona, aż tak bardzo wygórowana.

Bądź na bieżąco - obserwuj Remont.biz.pl na Google News

Czym jest pianka poliuretanowa i do czego się ją wykorzystuje?

Wybór odpowiedniej metody ocieplenia domu a w szczególności poddasza jest niezwykle ważny, dlatego też warto o tym pamiętać. Pianka poliuretanowa jest w tym przypadku najlepszą alternatywą, ponieważ nigdy nie zawodzi. Posiada świetne właściwości, którymi są przede wszystkim elastyczność, a także twardość.

ocieplenie poddasza pianką

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksander
Aleksander
3 lat temu

Najlepsza możliwa izolacja poddasza, może jest trochę drożej jak ocieplenie wełna ale po pierwsze taka izolacja nie zjedzie z czasem oraz po drugie nie zadomowia się ta kuny

1
0
Podziel się swoją opiniąx