Nie tylko panele podłogowe — 4 mniej popularnych alternatywy
Nie tylko panele podłogowe — 4 mniej popularnych alternatywy
24 października 2022
Jak kryptowaluty wdarły się do naszego życia
Jak doszło do tego, że kryptowaluty stały się częścią naszego świata?
4 listopada 2022
Pokaż wszystkie
Remont łazienki - wanna czy prysznic

Remont łazienki - wanna czy prysznic

Remont łazienki - wanna czy prysznic?

Nie da się ukryć, że najlepszym wyborem do małej łazienki jest prysznic, ponieważ zajmuje znacznie mniej miejsca. A ponadto jest bardzo praktyczny i zapewnia szybką oraz regenerującą kąpiel. Jednak, wcale to nie oznacza, że wanna jest złym rozwiązaniem, gdyż również posiada wiele wspaniałych zalet. Co, prawda jest trochę większa, niż prysznic, ale to nie oznacza, że nie można jej umieścić w niewielkim pomieszczeniu.

płytki, łazienka

Przy odpowiednim zagospodarowaniu przestrzeni mała łazienka może stać się praktycznym i funkcjonalnym wnętrzem, nawet jeśli umieści się w niej wannę. Wiele osób pewnie nie zdaje sobie z tego sprawy, ale wanna to również bardzo dobry wybór do łazienki, który zadowoli wszystkich domowników. Wybór pomiędzy nią, a prysznicem to raczej kwestia indywidualna, ponieważ oba te rozwiązania nadają się do niewielkiej łazienki.

Jeśli, jednak chodzi o ich koszt to jest bardzo podobny. Dobry prysznic można kupić w cenie wanny i na odwrót. Na rynku, można obecnie znaleźć wiele różnych produktów, których ceny są niższe lub wyższe. Urządzając małą łazienkę, można wydać sporo pieniędzy, a można też urządzić ją niskim kosztem. Wszystko zależy od możliwości finansowych inwestorów.

Różnica między wanną, a prysznicem?

Planując remont starej lub urządzając nową łazienkę, trzeba wszystko dokładnie przemyśleć. Jedną z najbardziej istotnych kwestii jest to, czy zostanie w niej umieszczona wanna, czy też prysznic. Wiele osób ma z tym bardzo często problem, ponieważ nie zawsze wie, co lepiej sprawdzi się w niewielkim pomieszczeniu. Zasadniczo w małej łazience można umieścić, zarówno prysznic, jak i wannę, dlatego wybór pomiędzy nimi każdy musi dokonać samodzielnie.

Bowiem tutaj dużo zależy od potrzeb i wymagań użytkowników, które są najważniejsze. Różnicą, która dzieli prysznic oraz wannę jest ich wielkość, która w pierwszym przypadku jest nieco mniejsza. Umieszczając prysznic w swojej łazience można być pewnym, że będzie w niej jeszcze trochę miejsca, a w przypadku wanny niekoniecznie.

Prysznic i wanna - zalety obu rozwiązań.

Jedną z najważniejszych zalet, jakie posiada wanna jest to, że można się w niej zrelaksować, tworząc nawet małe spa. Poza tym można w niej bezproblemowo wykąpać dzieci, które będą miały przy tym sporą zabawę. Warto tutaj wspomnieć również o tym, że leżąc w wannie można również czytać książkę i bardzo miło spędzić wieczór. Wanna to bardzo dobre rozwiązanie przy małych dzieciach, jednak nie tylko.

Jeśli, jednak chodzi o prysznic to jego najbardziej istotnym atutem jest to, że pozwala zaoszczędzić sporo wody. Poza tym, dzięki niemu można wziąć szybką kąpiel, co cenią najbardziej osoby, które nie mają zbyt dużo czasu na przyjemności. Prysznic daje większe możliwości w zagospodarowaniu przestrzeni, bowiem jak już wcześniej wspomniano, zajmuje mniej miejsca. Z całą pewnością, można powiedzieć, że zarówno prysznic, jak wanna są wartościowym wyborem do małej łazienki, a wybór pomiędzy nimi to kwestia indywidualna.

Bądź na bieżąco - obserwuj Remont.biz.pl na Google News

Remont łazienki – wanna czy prysznic?

Nie da się ukryć, że najlepszym wyborem do małej łazienki jest prysznic, ponieważ zajmuje znacznie mniej miejsca. A ponadto jest bardzo praktyczny i zapewnia szybką oraz regenerującą kąpiel. Jednak, wcale to nie oznacza, że wanna jest złym rozwiązaniem, gdyż również posiada wiele wspaniałych zalet. Co, prawda jest trochę większa, niż prysznic, ale to nie oznacza, że nie można jej umieścić w niewielkim pomieszczeniu.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
1 rok temu

Nie wyobrażam sobie nie mieć wanny

Jadwiga
Jadwiga
1 rok temu

Ja z kolei nie wyobrażam sobie nie mieć kabiny prysznicowej zawsze zaczynam dzień od takiego prysznica w wannie natomiast kąpię się raz w tygodniu koniecznie z lampką wina 😉

Zuzanna
Zuzanna
1 rok temu

Jeżeli komuś zależy na jak najbardziej oszczędnym życiu to powinien tylko korzystać z prysznica. Wanna to ogromne koszty wody i gazu.

Ramona
Ramona
1 rok temu

Oczywiście że wanna najlepiej ta kasę do masażem

4
0
Podziel się swoją opiniąx