Jak pokonać smog ?
Jak pokonać smog ?
29 listopada 2017
Ogrzewanie domu – jak szacują się ceny paliw ?
Ogrzewanie domu – jak szacują się ceny paliw ?
4 grudnia 2017
Pokaż wszystkie
Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła ?

Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła ?

Wiele osób decyduje się na ogrzewanie domu pompą ciepła ze względu na wizję zmniejszenia rachunków

Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła ?

Wiele osób decyduje się na ogrzewanie domu pompą ciepła ze względu na wizję zmniejszenia rachunków. Jednak warto zastanowić się nad tym, o ile będą one niższe i czy faktycznie taka inwestycja jest opłacalna.

Sama cena pompy ciepła, a także koszt jej instalacji nie należy do najtańszych. Urządzenia o nowoczesnych parametrach są stosunkowo drogie, jednak inwestycja będzie w stanie zwrócić się po kilku latach regularnego użytkowania.

Instalacja pompy ciepła szansą na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie

Jeżeli pompa ciepła zostanie dostosowana do potrzeb domu, a jej instalacja przebiegnie w profesjonalny sposób, można będzie cieszyć się z obniżonych rachunków za ogrzewanie. Decydując się na pompę ciepła z wymiennikiem gruntowym, można będzie dostarczyć do domu ciepło na poziomie około 22 stopni Celsjusza. Jest to temperatura wystarczająca dla zapewnienia komfortu termicznego w każdym budynku.

Aby jednak uzyskać pełne zadowolenie z działania pompy ciepła, urządzenie musi zostać dobrane we właściwy sposób pod względem mocy swojego działania. Właściwa regulacja systemu przełoży się na możliwość ekonomicznego korzystania z tego ogrzewania.Instalacja pompy ciepła szansą na zmniejszenie rachunków za ogrzewanieIstnieje kilka sposobów na to, aby zaoszczędzić jeszcze bardziej korzystając z pompy ciepła. Można korzystać z różnych parametrów ustawień. Jednym z nich jest ustawianie urządzenia od poniedziałku do piątku z temperaturą dzienną do 21°C, przy czym urządzenie będzie włączało się dopiero od godziny 13. Spokojnie zdąży nagrzać dom zanim wrócisz z pracy. Urządzenie przestaje pracować o godzinie 22. Następnie koło 3 w nocy znów się załączy zapewniając dogodną temperaturę. Urządzenie pracujące w takim zakresie będzie w stanie ogrzać dom w komfortowy sposób.

Pompa ciepła a współpraca z innymi systemami grzewczymi

Trzeba pamiętać, że jeżeli decydujesz się na połączenie pompy ciepła z innymi systemami grzewczymi, przy obliczaniu kosztów musisz brać pod uwagę także to drugie urządzenie. Zazwyczaj to standardowe urządzenie pobiera znacznie więcej kosztów przy swojej pracy niż pompa ciepła.

Przy ogrzewaniu dużego domu nie możesz jednak polegać tylko na pompie ciepła. Zimą, gdy występują duże mrozy, urządzenie może nie być w stanie zapewnić aż tak komfortowych warunków termicznych w pomieszczeniach, jak zakładałeś. W związku z tym, zawsze warto mieć w domu system wspomagający ogrzewanie.

Źle działająca pompa ciepła to wyższe koszty

Koszty eksploatacji pompy ciepła nie będą zbyt niskie, jeżeli urządzenie zostanie źle zaprogramowane lub jeżeli będzie się psuło. Dlatego trzeba mieć cały czas pod kontrolą działanie systemu. Podstawą jest korzystanie z przeglądów technicznych, a także porad serwisantów. Stosowanie się do ich wytycznych pozwoli zapobiec zniszczeniu urządzenia i nabijaniu przez nie dużo większych kosztów niż zakładano.


Zobacz naszą ofertę pomp ciepła

Pompy Ciepła – Remont

Pompy Ciepła – Remont

Pompy ciepła zyskują coraz większa popularność wśród klientów chcących zmniejszyć koszty ogrzewania domu, jak i wody użytkowej.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/763-pompy-ciepla


 Podziel się

2 Komentarze

  1. Iza napisał(a):

    Jaki jest realny koszt ogrzewania domu o powierzchni 120 M2

  2. Robert Kucharski napisał(a):

    Należało by przeprowadzić studium techniczo – ekonomiczne, przykładowe jest na naszym blogu https://remont.biz.pl/dedykowany-dobor-pompy-ciepla/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up