Kotły na węgiel – czy kiedyś znikną z polskich domów ?
Kotły na węgiel – czy kiedyś znikną z polskich domów ?
28 listopada 2017
Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła
Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła ?
1 grudnia 2017
Pokaż wszystkie
Jak pokonać smog ?

Jak pokonać smog ?

Jak pokonać smog ?

Smog wpływa bardzo negatywnie na nasze zdrowie. Powoli zatruwa organizm toksynami. Dociera do płuc, oskrzeli oraz krwi. Powoduje, że jesteśmy narażeni na choroby układu oddechowego i krążenia. Niektórzy naukowcy uważają, że jest przyczyną nowotworów. Czy jest sposób na to, aby bronić się przed smogiem?

Jak chronić się przed smogiem w domu ?Podstawowym sposobem na walkę ze smogiem jest kontrolowanie jakości powietrza zewnętrznego. Jeżeli pomiary wskazują, że stężenie pyłu przekracza dopuszczalne normy, lepiej nie wychodź z domu. Zostań w bezpiecznych pomieszczeniach, jeżeli nie masz potrzeby udawania się do pracy czy na zakupy. Warto w tym czasie zamknąć dokładnie wszystkie okna. Dzięki temu toksyny nie przedostaną się do wnętrza domu.

Aby smog nie wpłynął negatywnie na Twoje zdrowie, warto także zastanowić się nad wprowadzeniem specjalnej diety. Powinna być bogata w kwasy omega-3, znajdujące się m.in. w rybach, pestkach dyni i orzechach. Dieta powinna być również wzbogacona o witaminy A, C i E.

Przed wyjściem z domu warto założyć maskę antysmogową. Jednak należy nabywać jedynie takie produkty, które są wyposażone w specjalne filtry odpowiedniej klasy. Zapobiegną one przedostawaniu się mikroskopijnych pyłów do naszego układu oddechowego.

Jak chronić się przed smogiem w domu ?

Pomimo tego, że w Twoim domu będą zamknięte szczelnie okna, i tak smog może dostać się do jego wnętrza. Szacuje się, że przeciętne stężenia pyłów zawieszonych w mieszkaniach i domach wynosi 50-70% stężeń mierzonych na zewnątrz budynku. Aby usunąć szkodliwe substancje z pomieszczeń, w których przebywasz zdecyduj się na zakup oczyszczacza powietrza. Urządzenie filtruje i jonizuje powietrze i pochłania wszelkie zanieczyszczenia. Oczyszczacze walczą nie tylko z pyłami występującymi w smogu, ale także z cząsteczkami grzybów, pleśni, roztoczy oraz kurzu. Stosując te urządzenia w swoim domu możesz załagodzić objawy alergii czy astmy.Oczyszczacze powietrza – rodzaje

Na rynku dostępne są cztery rodzaje oczyszczaczy powietrza:

  • dla alergików – alergicy mają ciężkie życie. Nawet maleńkie drobinki kurzu mogą spowodować u nich atak kaszlu lub kataru. Wykorzystując w swoim domu oczyszczacz powietrza można będzie zminimalizować te dolegliwości,
  • antysmogowe – są to urządzenia stworzone specjalnie do walki z toksynami znajdującymi się w smogu. Wyposażone są w odpowiednie filtry, które pomagają redukować zanieczyszczenia znajdujące się w pomieszczeniach praktycznie do minimum,
  • z wbudowanym nawilżaczem powietrza – suche powietrze może spowodować problemy z oddychaniem. Jeżeli z takim problemem borykasz się w swoim domu, oczyszczacz z nawilżaczem będzie najlepszym rozwiązaniem. Wyeliminuje z pomieszczeń drobnoustroje, kurz i roztocza,
  • z funkcją jonizacji powietrza – do powietrza w pomieszczeniu będą przedostawały się jony ujemne, które eliminują jony dodatnie wytwarzane przez urządzenia elektryczne. Prawidłowa jonizacja powietrza spowoduje, że w domu nie będzie się miało problemów z grzybem, wirusami i pleśnią.

O czym należy pamiętać wybierając oczyszczacz powietrza?

Jest kilka czynników, na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze oczyszczacza powietrza. Dzięki temu będzie się sprawdzał znakomicie i pomoże walczyć z zanieczyszczeniami. Przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na przepływ powietrza oraz CADR. Są to parametry, które informują o tym, ile powietrza jest w stanie przefiltrować urządzenie w ciągu godziny.

Trzeba również sprawdzić, jak duży hałas będzie generowało urządzenie podczas swojej pracy. Będzie to szczególnie istotne, jeżeli chcesz umieścić oczyszczacz w sypialni. Nie powinien on zakłócać Twojego odpoczynku. Wiele urządzeń dostępnych obecnie na rynku zostało wyposażonych w tryb nocny, pozwalający na maksymalnie cichą pracę.

Nie mniej istotna jest ilość energii, jaką potrzebuje urządzenie do swojej pracy. Ma to szczególnie znaczenie wtedy, jeżeli oczyszczacz ma być wykorzystywany do komercyjnego użytku. Jednak także kupując urządzenie do swojego domu warto wybrać takie, które nie będzie pożeraczem prądu. Średnie zużycie energii w domowych tego typu urządzeń kształtuje się na poziomie od 15-80W.

Czy warto kupić oczyszczacz do swojego domu ?

Oczyszczacze powietrza mają wiele niezaprzeczalnych zalet. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tych urządzeń, dostosowanych w pełni do potrzeb użytkowników. Dzięki temu, że jest tak duży wybór, można zdecydować się na model spełniający oczekiwania i pozwalający na skuteczną walkę ze smogiem.


Zobacz w naszym sklepie

Oczyszczacze powietrza – Remont

Oczyszczacze powietrza – Remont

Coraz więcej osób przywiązuje wagę do jakości powietrza w swoim domu, producenci przekonują, że nie wystarczy samo wietrzenie pomieszczeń kilka razy na dzień

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/923-oczyszczacze-powietrza

 

 
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx