Kotły na węgiel – czy kiedyś znikną z polskich domów ?
Kotły na węgiel – czy kiedyś znikną z polskich domów ?
28 listopada 2017
Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła ?
Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła ?
1 grudnia 2017
Pokaż wszystkie
Jak pokonać smog ?

Jak pokonać smog ?

Smog wpływa bardzo negatywnie na nasze zdrowie. Powoli zatruwa organizm toksynami. Dociera do płuc, osk

Jak pokonać smog ?

Smog wpływa bardzo negatywnie na nasze zdrowie. Powoli zatruwa organizm toksynami. Dociera do płuc, oskrzeli oraz krwi. Powoduje, że jesteśmy narażeni na choroby układu oddechowego i krążenia. Niektórzy naukowcy uważają, że jest przyczyną nowotworów. Czy jest sposób na to, aby bronić się przed smogiem?

Jak chronić się przed smogiem w domu ?Podstawowym sposobem na walkę ze smogiem jest kontrolowanie jakości powietrza zewnętrznego. Jeżeli pomiary wskazują, że stężenie pyłu przekracza dopuszczalne normy, lepiej nie wychodź z domu. Zostań w bezpiecznych pomieszczeniach, jeżeli nie masz potrzeby udawania się do pracy czy na zakupy. Warto w tym czasie zamknąć dokładnie wszystkie okna. Dzięki temu toksyny nie przedostaną się do wnętrza domu.

Aby smog nie wpłynął negatywnie na Twoje zdrowie, warto także zastanowić się nad wprowadzeniem specjalnej diety. Powinna być bogata w kwasy omega-3, znajdujące się m.in. w rybach, pestkach dyni i orzechach. Dieta powinna być również wzbogacona o witaminy A, C i E.

Przed wyjściem z domu warto założyć maskę antysmogową. Jednak należy nabywać jedynie takie produkty, które są wyposażone w specjalne filtry odpowiedniej klasy. Zapobiegną one przedostawaniu się mikroskopijnych pyłów do naszego układu oddechowego.

Jak chronić się przed smogiem w domu ?

Pomimo tego, że w Twoim domu będą zamknięte szczelnie okna, i tak smog może dostać się do jego wnętrza. Szacuje się, że przeciętne stężenia pyłów zawieszonych w mieszkaniach i domach wynosi 50-70% stężeń mierzonych na zewnątrz budynku. Aby usunąć szkodliwe substancje z pomieszczeń, w których przebywasz zdecyduj się na zakup oczyszczacza powietrza. Urządzenie filtruje i jonizuje powietrze i pochłania wszelkie zanieczyszczenia. Oczyszczacze walczą nie tylko z pyłami występującymi w smogu, ale także z cząsteczkami grzybów, pleśni, roztoczy oraz kurzu. Stosując te urządzenia w swoim domu możesz załagodzić objawy alergii czy astmy.Oczyszczacze powietrza – rodzaje

Na rynku dostępne są cztery rodzaje oczyszczaczy powietrza:

  • dla alergików – alergicy mają ciężkie życie. Nawet maleńkie drobinki kurzu mogą spowodować u nich atak kaszlu lub kataru. Wykorzystując w swoim domu oczyszczacz powietrza można będzie zminimalizować te dolegliwości,
  • antysmogowe – są to urządzenia stworzone specjalnie do walki z toksynami znajdującymi się w smogu. Wyposażone są w odpowiednie filtry, które pomagają redukować zanieczyszczenia znajdujące się w pomieszczeniach praktycznie do minimum,
  • z wbudowanym nawilżaczem powietrza – suche powietrze może spowodować problemy z oddychaniem. Jeżeli z takim problemem borykasz się w swoim domu, oczyszczacz z nawilżaczem będzie najlepszym rozwiązaniem. Wyeliminuje z pomieszczeń drobnoustroje, kurz i roztocza,
  • z funkcją jonizacji powietrza – do powietrza w pomieszczeniu będą przedostawały się jony ujemne, które eliminują jony dodatnie wytwarzane przez urządzenia elektryczne. Prawidłowa jonizacja powietrza spowoduje, że w domu nie będzie się miało problemów z grzybem, wirusami i pleśnią.

O czym należy pamiętać wybierając oczyszczacz powietrza?

Jest kilka czynników, na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze oczyszczacza powietrza. Dzięki temu będzie się sprawdzał znakomicie i pomoże walczyć z zanieczyszczeniami. Przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na przepływ powietrza oraz CADR. Są to parametry, które informują o tym, ile powietrza jest w stanie przefiltrować urządzenie w ciągu godziny.

Trzeba również sprawdzić, jak duży hałas będzie generowało urządzenie podczas swojej pracy. Będzie to szczególnie istotne, jeżeli chcesz umieścić oczyszczacz w sypialni. Nie powinien on zakłócać Twojego odpoczynku. Wiele urządzeń dostępnych obecnie na rynku zostało wyposażonych w tryb nocny, pozwalający na maksymalnie cichą pracę.

Nie mniej istotna jest ilość energii, jaką potrzebuje urządzenie do swojej pracy. Ma to szczególnie znaczenie wtedy, jeżeli oczyszczacz ma być wykorzystywany do komercyjnego użytku. Jednak także kupując urządzenie do swojego domu warto wybrać takie, które nie będzie pożeraczem prądu. Średnie zużycie energii w domowych tego typu urządzeń kształtuje się na poziomie od 15-80W.

Czy warto kupić oczyszczacz do swojego domu ?

Oczyszczacze powietrza mają wiele niezaprzeczalnych zalet. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tych urządzeń, dostosowanych w pełni do potrzeb użytkowników. Dzięki temu, że jest tak duży wybór, można zdecydować się na model spełniający oczekiwania i pozwalający na skuteczną walkę ze smogiem.


Zobacz w naszym sklepie

Oczyszczacze powietrza – Remont

Oczyszczacze powietrza – Remont

Coraz więcej osób przywiązuje wagę do jakości powietrza w swoim domu, producenci przekonują, że nie wystarczy samo wietrzenie pomieszczeń kilka razy na dzień

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/923-oczyszczacze-powietrza

 

 
Podziel się
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, specjalista branży budowlano instalacyjnej. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; kotły gazowe, klimatyzatory, pompy ciepła lub rekuperatory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

No announcement available or all announcement expired.Scroll Up