Beautiful modern loft, view of the kitchen
Wielość możliwości, czyli jak oświetlić sufit podwieszany?
27 czerwca 2019
Posadzka żywiczna - żywica na balkon i taras tzw. kamienny dywan
Posadzka żywiczna – żywica na balkon i taras tzw. kamienny dywan
1 lipca 2019

Ile kosztuje praca klimatyzatora ?

Klimatyzator dzięki temu że pracuje tak samo jak pompa ciepła jest wstanie produkować darmową energię. O ilości darmowej energii mówi na współczynnik SCOP i SEER umieszczony w dokumentacji technicznej urządzenia. Dzięki produkcji darmowej energii koszt pracy klimatyzatora jest relatywnie niski i pozostaje w zasięgu przeciętnego Kowalskiego.

Pamiętaj !

Nasze wyliczenia kosztów są szacunkowe w związku z tym mogą różnić się od rzeczywistych kosztów poniesionych na użytkowaniu klimatyzacji.

Ile średnio kosztuje godzina pracy klimatyzatora ?

Do kalkulacji przyjeliśmy cenę 1kW energii na poziomie 0,50 zł oraz średnie zużycie prądu przez klimatyzator w trybie chłodzenia

Założyliśmy również większe zapotrzebowanie chwilowe na chłód ( nagrzane pomieszczenie )

Średni koszt pracy klimatyzatora o mocy 2,6 kW

0,35PLN

Koszt za 1 godzinę pracy urządzenia

  • Średnie zużycie prądu na 1 godzinę pracy 0,7 kW

Średni koszt pracy klimatyzatora o mocy 3,5 kW

0,65PLN

Koszt za 1 godzinę pracy urządzenia

  • Średnie zużycie prądu na 1 godzinę pracy 1,24 kW

Średni koszt pracy klimatyzatora o mocy 5,3 kW

0,77PLN

Koszt za 1 godzinę pracy urządzenia

  • Średnie zużycie prądu na 1 godzinę pracy 1,54 kW

Średni koszt pracy klimatyzatora o mocy 7.0 kW

1,18PLN

Koszt za 1 godzinę pracy urządzenia

  • Średnie zużycie prądu na 1 godzinę pracy 2,35 kW

Ile zapłacę za cały dzień pracy klimatyzacji

Do kalkulacji przyjeliśmy że klimatyzator będzie pracował przez około 8 godzin na poziomie 25 % średniego zapotrzebowania na energie elektryczną ( klimatyzator w trybie automatycznego utrzymania temperatury po osiągnięciu zadanej temperatury w pomieszczeniu przez większość doby pracuje na minimalnych obrotach )

Nasze założenia zakładają że w pomieszczeniu mamy pozamykane okna, oraz spuszczone rolety okienne jeżeli promienie słoneczne padają bezpośrednio na okno

Dzienny koszt pracy klimatyzatora o mocy 2,6 kW

0,72PLN

Koszt za 1 dzień pracy klimatyzacji

Dzienny koszt pracy klimatyzatora o mocy 3,5 kW

1,24PLN

Koszt za 1 dzień pracy klimatyzacji

Dzienny koszt pracy klimatyzatora o mocy 5,3 kW

1,56PLN

Koszt za 1 dzień pracy klimatyzacji

Dzienny koszt pracy klimatyzatora o mocy 7.0 kW

2,36PLN

Koszt za 1 dzień pracy klimatyzacji

Warto wiedzieć

Im dłużej klimatyzator pracuje to tym mniej potrzebuje energii ( prądu ) do podtrzymania zadanej temperatury a co za tym idzie średniodobowy koszt będzie dużo mniejszy niż w przypadku włączania i wyłączania klimatyzatora co chwila.

klimatyzacja 1K

KLimatyzacja

Zobacz również nasz dział poświęcony klimatyzacji i sprawdź dlaczego to właśnie ten system jest tak chętnie wybierany do domów i mieszkań.

Zobacz

Ile kosztuje praca klimatyzatora, ile zapłacę za używanie klimatyzacji, ile będzie mnie kosztował prąd potrzebny do pracy klimatyzatora, ile kosztuje używanie klimatyzacji w mieszkaniu lub domu, jak dużo kosztuje prąd do klimatyzatora, jak dużo prądu zużyje klimatyzator to te i inne pytania jakie stawiają sobie osoby zainteresowane zakupem klimatyzacji do mieszkań i domów. W naszym zestawieniu podaliśmy średni koszt jaki trzeba ponieść za używanie klimatyzacji w naszym domu lub mieszkaniu. Znając ceny prądu i średnie zużycie energii przez klimatyzację jesteśmy wstanie oszacować ile nas będzie kosztowało korzystanie z urządzeń klimatyzacyjnych czyli jaka będzie cena za korzystanie z klimatyzacji.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Danuta
Danuta
2 lat temu

Mieszkanie 60 m2 koszt miesięczny około 50 zł

1
0
Podziel się swoją opiniąx