Beautiful modern loft, view of the kitchen
Wielość możliwości, czyli jak oświetlić sufit podwieszany?
27 czerwca 2019
Posadzka żywiczna - żywica na balkon i taras tzw. kamienny dywan
Posadzka żywiczna – żywica na balkon i taras tzw. kamienny dywan
1 lipca 2019

Ile kosztuje praca klimatyzatora ?

Klimatyzator dzięki temu że pracuje tak samo jak pompa ciepła jest wstanie produkować darmową energię. O ilości darmowej energii mówi na współczynnik SCOP i SEER umieszczony w dokumentacji technicznej urządzenia. Dzięki produkcji darmowej energii koszt pracy klimatyzatora jest relatywnie niski i pozostaje w zasięgu przeciętnego Kowalskiego.

Pamiętaj !

Nasze wyliczenia kosztów są szacunkowe w związku z tym mogą różnić się od rzeczywistych kosztów poniesionych na użytkowaniu klimatyzacji.

Ile średnio kosztuje godzina pracy klimatyzatora ?

Do kalkulacji przyjeliśmy cenę 1kW energii na poziomie 0,50 zł oraz średnie zużycie prądu przez klimatyzator w trybie chłodzenia

Założyliśmy również większe zapotrzebowanie chwilowe na chłód ( nagrzane pomieszczenie )

Średni koszt pracy klimatyzatora o mocy 2,6 kW

0,35PLN

Koszt za 1 godzinę pracy urządzenia

  • Średnie zużycie prądu na 1 godzinę pracy 0,7 kW

Średni koszt pracy klimatyzatora o mocy 3,5 kW

0,65PLN

Koszt za 1 godzinę pracy urządzenia

  • Średnie zużycie prądu na 1 godzinę pracy 1,24 kW

Średni koszt pracy klimatyzatora o mocy 5,3 kW

0,77PLN

Koszt za 1 godzinę pracy urządzenia

  • Średnie zużycie prądu na 1 godzinę pracy 1,54 kW

Średni koszt pracy klimatyzatora o mocy 7.0 kW

1,18PLN

Koszt za 1 godzinę pracy urządzenia

  • Średnie zużycie prądu na 1 godzinę pracy 2,35 kW

Ile zapłacę za cały dzień pracy klimatyzacji

Do kalkulacji przyjeliśmy że klimatyzator będzie pracował przez około 8 godzin na poziomie 25 % średniego zapotrzebowania na energie elektryczną ( klimatyzator w trybie automatycznego utrzymania temperatury po osiągnięciu zadanej temperatury w pomieszczeniu przez większość doby pracuje na minimalnych obrotach )

Nasze założenia zakładają że w pomieszczeniu mamy pozamykane okna, oraz spuszczone rolety okienne jeżeli promienie słoneczne padają bezpośrednio na okno

Dzienny koszt pracy klimatyzatora o mocy 2,6 kW

0,72PLN

Koszt za 1 dzień pracy klimatyzacji

Dzienny koszt pracy klimatyzatora o mocy 3,5 kW

1,24PLN

Koszt za 1 dzień pracy klimatyzacji

Dzienny koszt pracy klimatyzatora o mocy 5,3 kW

1,56PLN

Koszt za 1 dzień pracy klimatyzacji

Dzienny koszt pracy klimatyzatora o mocy 7.0 kW

2,36PLN

Koszt za 1 dzień pracy klimatyzacji

Warto wiedzieć

Im dłużej klimatyzator pracuje to tym mniej potrzebuje energii ( prądu ) do podtrzymania zadanej temperatury a co za tym idzie średniodobowy koszt będzie dużo mniejszy niż w przypadku włączania i wyłączania klimatyzatora co chwila.

klimatyzacja 1K

KLimatyzacja

Zobacz również nasz dział poświęcony klimatyzacji i sprawdź dlaczego to właśnie ten system jest tak chętnie wybierany do domów i mieszkań.

Zobacz

Ile kosztuje praca klimatyzatora, ile zapłacę za używanie klimatyzacji, ile będzie mnie kosztował prąd potrzebny do pracy klimatyzatora, ile kosztuje używanie klimatyzacji w mieszkaniu lub domu, jak dużo kosztuje prąd do klimatyzatora, jak dużo prądu zużyje klimatyzator to te i inne pytania jakie stawiają sobie osoby zainteresowane zakupem klimatyzacji do mieszkań i domów. W naszym zestawieniu podaliśmy średni koszt jaki trzeba ponieść za używanie klimatyzacji w naszym domu lub mieszkaniu. Znając ceny prądu i średnie zużycie energii przez klimatyzację jesteśmy wstanie oszacować ile nas będzie kosztowało korzystanie z urządzeń klimatyzacyjnych czyli jaka będzie cena za korzystanie z klimatyzacji.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Danuta
Danuta
1 rok temu

Mieszkanie 60 m2 koszt miesięczny około 50 zł

1
0
Podziel się swoją opiniąx