Rotenso Aero – Oczyszczacz powietrza z jonizatorem - K1
Rotenso Aero – Oczyszczacz powietrza z jonizatorem
17 maja 2020
Zakup mieszkania - czy to dobry pomysł na inwestycję - K1
Zakup mieszkania – czy to dobry pomysł na inwestycję?
20 maja 2020

Czy klimatyzacja roznosi koronawirusa ?

Epidemia koronawirusa COVID-19 mimo spadków zachorowań wciąż budzi duży niepokój w społeczeństwie. Częste pytania jakie wobec tego nam zadajecie to czy wirus roznosi się poprzez klimatyzację ? Przeczytajcie zatem nasz wpis i przekonajcie się czy naprawdę należy się obawiać zarażenia koronawirusem COVID-19 w przypadku korzystania z różnego rodzaju klimatyzatorów.

Koronawirus 2020

Słowem wstępu czyli jak można zarazić się koronawirusem

Koronawirus COVID-19 przenosi się przede wszystkim drogą kropelkową, dlatego, jeżeli chcemy uniknąć zakażenia, należy przede wszystkim dystansować się od osób kaszlących i kichających. Dlatego bardzo ważne jest aby zachować odstęp od takich osób.

Należy również pamiętać iż koronawiurs może znajdować się na różnego rodzaju powierzchniach takich jak klamki, poręcze itp., dlatego też w budynkach komercyjnych lub użyteczności publicznych starać się ich nie dotykać, natomiast po powrocie do domu lub biura pamiętajmy o starannym umyciu rąk.

Czy koronawirus może przetrwać w klimatyzacji?

Koronawirus nie przetrwa długo w klimatyzacji z tej prostej przyczyny iż nawet by się jakoś w urządzeniu klimatyzacyjnym znalazł ( chory musiałby na kaszleć do klimatyzatora lub dotykać jego wewnętrznych części ) to na powierzchniach metalowych lub miedzianych ginie bardzo szybko gdyż średni czas półtrwania wirusów dla plastiku 6,8 godzin natomiast dla stali nierdzewnej to 5,6 godzin. Miedź wykazała natomiast najlepszy rezultat ponieważ odnotowano najkrótszy okres żywotności, który wyniósł zaledwie 2-3 godziny.

Należy również pamiętać iż powietrze które wydmuchuje klimatyzator nie jest przesadnie wilgotne co również utrudnia przenoszenie się wirusa pandemii koronawirusa COVID-19.

Klimatyzacja-aranz
LG DUAL COOL klimatyzator z oczyszczaczem powietrza

LG DUAL COOL klimatyzator z oczyszczaczem powietrza

Zobacz flagowy model klimatyzatora LG który w praktyce wykorzystuje technologię jonizacji powietrza zapewniając jednocześnie przyjemny chłód oraz zdrowe czyste powietrze.
Zobacz
klimatyzacja

Klimatyzacja

Zobacz również nasz dział poświęcony klimatyzacji i sprawdź co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o montażu klimatyzacji.

Zobacz

Czy klimatyzacja roznosi koronawirusa ?

Epidemia koronawirusa COVID-19 mimo spadków zachorowań wciąż budzi duży niepokój w społeczeństwie. Częste pytania jakie wobec tego nam zadajecie to czy wirus roznosi się poprzez klimatyzację ? Przeczytajcie zatem nasz wpis i przekonajcie się czy naprawdę należy się obawiać zarażenia koronawirusem COVID-19 w przypadku korzystania z różnego rodzaju klimatyzatorów.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sceptyk
Sceptyk
2 lat temu

Czy wogóle jest koronavirus ?

1
0
Podziel się swoją opiniąx