Velis Evo Plus - ulotka
Velis Evo Plus – podgrzewacze dostosowane do nowoczesnej łazienki
27 grudnia 2017
Czysta woda Tylko z filtrami BWT
Czysta woda? Tylko z filtrami BWT
29 grudnia 2017

Smart home. Oszczędności, komfort, bezpieczeństwo

Inteligentny dom to pojęcie odnoszące się do automatyki wprowadzanej do budynku mieszkalnego. Pomaga obniżać rachunki, zwiększa komfort użytkowania, a także poprawia bezpieczeństwo użytkowników.

Utrzymanie inteligentnego domu

Inteligentne domy, w których znajdują się zautomatyzowane systemy są nie tylko komfortowe, ale także tanie do utrzymania. Znajdują się w nim czujniki regulujące temperaturę, które są połączone ze sterownikami ogrzewania. Odpowiadają za włączanie ogrzewania lub jego wyłączanie, gdy jest zbędne. Dzięki temu użytkownik domu może liczyć na idealnie dostosowaną do swoich potrzeb temperaturę. Na przykład będzie ona niższa w godzinach, gdy mieszkańcy domu pracują lub są w szkole. Będzie wzrastała do komfortowej temperatury, gdy będą przychodzili do domu.

W inteligentnym domu występuje także system zautomatyzowanego zarządzania oświetleniem. Intensywność oświetlenia będzie zmieniała się wraz z tym, co będzie działo się za oknem. Im będzie ciemnej, tym doświetlenie pomieszczeń będzie większe.

Kontrola smart home odbywa się z poziomu aplikacji znajdujących się na urządzeniach mobilnych. Dzięki temu nawet nie będąc w mieszkaniu możesz zarządzać tym, co się w nim dzieje.Bezpieczeństwo inteligentnego domu

W inteligentnych domach obowiązkowym elementem wyposażenia jest monitoring. Dzięki aplikacjom na urządzenia mobilne możesz z dowolnego miejsca sprawdzić, co dzieje się w Twoim domu. Wszystko to za sprawą zintegrowanej z aplikacją kamery, która przesyła do urządzenia mobilnego obraz.

Smart home jest także wyposażony w szereg czujników otwierania okien oraz drzwi. Właściciel otrzyma sygnał, jeżeli ktoś będzie chciał w nielegalny sposób wejść do domu. Czujniki ruchu są na tyle inteligentne, że nie zareagują wtedy, gdy na przykład domownik wstanie w nocy, aby skorzystać z toalety. Włączą się jednak wtedy, gdy ktoś od zewnątrz będzie chciał się dostać do Twojego domu przez drzwi znajdujące się na przykład na tarasie. Oprócz wymienionych czujników, w domu inteligentnym znajdują się także czujniki dymu, zalania, a także czujniki pożarowe.


Zobacz polecane przez nas rozwiązania smart home

Salus Controls Katalog produktów 2017Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Katarzyna
Katarzyna
5 lat temu

Taki dom byłby dla mnie spełnieniem marzeń, ale ciągle mi się wydaje, że to zbyt drogie rozwiązania… ile tak naprawdę może kosztować taki najtańszy system, który pozwoliłby na sterowanie alarmem, roletami, światłem i temperaturą w domu za pomocą smartfona?

Igor
Igor
5 lat temu
Reply to  Katarzyna

Tutaj cię zaskoczę taki system nie jest już tak drogi jak na początku, można sobie w zupełności na coś takiego pozwolić :-), nie podam konkretnej ceny bo to zależy od konfiguracji ale popytaj firmy tym się zajmujące na pewno oszacują Ci taki kosz

Suzi
Suzi
5 lat temu

Moim zdaniem czołowy system w Polsce

3
0
Podziel się swoją opiniąx