Czym jest i jak działa wymiennik entalpiczny w rekuperatorze
Czym jest i jak działa wymiennik entalpiczny w rekuperatorze ?
28 października 2019
Zapadające się i pękające płyty na tarasie wentylowanym - Czy da się tego uniknąć
Zapadające się i pękające płyty na tarasie wentylowanym? Czy da się tego uniknąć?
31 października 2019
Pokaż wszystkie
Gadżety, które uczynią Twój dom inteligentnym

Gadżety, które uczynią Twój dom inteligentnym

Gadżety, które uczynią Twój dom inteligentnym

Przekształcenie domu w inteligentny wcale nie jest łatwe. Technologia nie zapewnia jeszcze wystarczająco wydajnego rozwiązania 360º, ale znaleźliśmy kilka ciekawych gadżetów, abyś mógł uczynić swój dom bardziej inteligentnym.

Gadżety, które uczynią Twój dom inteligentnym

Rozpowszechnianie nowoczesnych urządzeń i powstanie inteligentnych domów może znacznie ułatwić wiele codziennych zadań, a wszystko to dzięki podłączeniu do Internetu. Największy atut wiąże się również z największym ryzykiem, co można zminimalizować dzięki wykorzystaniu sieci VPN, która wprowadza dodatkowe zabezpieczenia danych i urządzeń mobilnych.

Przyszłością naszych domów jest uczynienie ich bardziej wydajnymi. Albo wdrażamy standardy, takie jak domy pasywne, albo wdrażamy nowe technologie, które pomagają nam mieć większą kontrolę. Połączenie obu doprowadzi do stworzenia inteligentnych domów przy minimalnym zużyciu energii. Posiadanie inteligentnego domu i bardzo małego rachunku za prąd to spełnienie marzeń.

Oświetlenie

Możesz zaoszczędzić ponad 80% na oświetleniu dzięki oprawom LED. Jednak w inteligentnym domu można nawet całkowicie kontrolować żarówki. Nawet ze smartfona. Na przykład żarówki Philips Hue pozwalają kontrolować kolor, intensywność i kontrast w celu stworzenia różnych warunków w poszczególnych częściach domu. I zawsze z najbardziej wydajną technologią, z żarówkami LED. Możesz nimi sterować z dowolnego urządzenia mobilnego, takiego jak tablet lub smartfon.

Echo i Alexa z Amazon

„Wychodzisz z domu, jest pochmurnie, czy brać parasolkę?” Krótkie pytanie o pogodę i asystentka głosowa podpowiada, jaka jest prognoza. Posiadanie inteligentnego domu jest łatwe dzięki narzędziom zaproponowanym przez Amazon, Apple lub Google.

Urządzenie i nowoczesny głośnik Echo wraz z asystentką głosową Alexa tworzą ciekawą kombinację, aby dom był bardziej inteligentny. Chociaż obecnie jest to rozwiązanie wciąż trochę ograniczone, możemy zintegrować Alexę z inteligentnymi produktami i nakazać, aby włączała światła (Philips Hue), otwierała okna itp. Oprócz ich umiejętności możemy uzyskać dostęp do niektórych przydatnych informacji i organizować nasze codzienne czynności.

Zestaw Apple Home Kit i Siri

W rzeczywistości Home Kit to aplikacja, która łączy wszystkie produkty automatyki domowej Apple. Jednak inwestycja w ich posiadanie jest wysoka. Oczywiście, jeśli zdecydujesz się na to, możesz kontrolować drzwi, okna, temperaturę, światła, rekuperatory, dzwonki, kamery itp. z urządzenia mobilnego, a nawet za pomocą głosu, zwracając się do Siri.

Cyfrowe termostaty

Kontrolowanie temperatury w domu jest ważne, jeśli chcesz monitorować zużycie energii w domu. Coraz więcej termostatów cyfrowych staje się bardziej wyrafinowane i przydatne. Są bez wątpienia istotną częścią inteligentnego domu.

Gadżety, które uczynią Twój dom inteligentnym
Gadżety, które uczynią Twój dom inteligentnym

Dla przykładu Termostat Nest 3 to inteligentny termostat, który uczy się Twoich nawyków, aby regulować temperaturę w domu na podstawie Twoich upodobań. Po pierwszym tygodniu nauki Nest włącza się na śniadanie z temperaturą, którą lubisz, i oszczędza je, obniżając je, gdy wykryje, że nikogo nie ma w domu. Jest to z pewnością świetna inwestycja, szczególnie dla tych, którzy nie mają termostatów lub mają ręczny. Świetna opcja oszczędności i automatyzacji.

Ecobee3 Smart WiFi Thermostat pozwala nam kontrolować temperaturę i zużycie klimatyzacji domu. Możemy mieć dostęp do ustawień z poziomu aplikacji, ponieważ łączy się ona z Wi-Fi naszego domu. Chociaż nie uczy się naszych nawyków, jest łatwo programowalny. Ponadto trzecia generacja wersji współpracuje z Amazon Alexa, a także z zestawem Apple Kit.

Bezpieczeństwo i detektory

Do tej pory musieliśmy zlecać monitorowaniu domu firmom ochroniarskim. Nowe technologie wraz z koncepcją inteligentnego domu pozwalają dbać również o bezpieczeństwo.

Netgear Arlo Pro
Netgear Arlo Pro jest systemem nadzoru domu, który można łatwo zainstalować. Bez kabli, z dużą autonomią i opcją zapisywania wideo z nadzoru w Chmurze. Potrafi także włączyć alarm, aby odstraszyć złodziei. Jedną z największych zalet jest to, że dzięki aplikacji możesz zobaczyć, co dzieje się w domu z urządzenia mobilnego. Jeśli zamierzasz oglądać ogród, nie martw się, Arlo jest odporny na wiatr, śnieg, deszcz i wysokie temperatury.
LG Smart Security

Bezprzewodowy aparat LG Smart Security wykracza poza Netgear Arlo, pozwala także zautomatyzować wnętrze domu. Wykrywa wilgotność i temperaturę pokojową, wykrywa ruch w domu itp. Jest przeznaczony do wnętrza.
Nest Protect
Nest Protect to detektor dymu i dwutlenku węgla. Łącząc się z aplikacją mobilną za pośrednictwem Wi-Fi, możesz dowiedzieć się dzięki powiadomieniom, czy w domu jest dym, nawet jeśli jesteś w pracy. Możesz nawet nawiązać bezpośrednie połączenie alarmowe. Można go również łatwo dezaktywować z dowolnego urządzenia mobilnego.
iRobot Roomba

Sprzątanie

Niektóre narzędzia pozwalają nam zaoszczędzić czas i pieniądze na sprzątaniu naszego inteligentnego domu. Roboty czyszczące są coraz częściej postrzegane, również w tradycyjnych domach.

iRobot Roomba to robot czyszczący, który zamiata, odkurza, posiada funcję mopa, a nawet szoruje podłogę. W zależności od modelu możesz robić mniej lub więcej rzeczy. Chociaż gadżet Roomba jest drogi, istnieją tańsze wersje, takie jak Conga.

Oczywiście wielką zaletą robota Roomba jest to, że możesz nim sterować za pomocą Alexa lub Asystenta Google.

Gadżety, które uczynią Twój dom inteligentnym.

Przekształcenie domu w inteligentny wcale nie jest łatwe. Technologia nie zapewnia jeszcze wystarczająco wydajnego rozwiązania 360º, ale znaleźliśmy kilka ciekawych gadżetów, abyś mógł uczynić swój dom bardziej inteligentnym.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx