mitsubishi electric - Lossnay - Cyrkulacja powietrza
Rekuperator
27 lutego 2018
Cennik De Dietrich 2018 - ver.2
Cennik De Dietrich 2018 ( tabela pdf )
5 marca 2018

Sterowanie komfortem w domu – VASCO CLIMATE CONTROL

Każdy chce mieć w swoim domu wszystko pod kontrolą. Także jakość powietrza oraz komfort. VASCO CLIMATE CONTROL to opcjonalny system sterowania, który daje taką możliwość. Użytkownik zyskuje w swoim domu intuicyjny i praktyczny sposób na sterowanie komfortem przy użyciu aplikacji zainstalowanej na smartfonie lub innym urządzeniu mobilnym. Sterowanie ogrzewaniem podłogowym, grzejnikami, a także wentylacją staje się dzięki temu dużo prostsze.

Tradycyjna wentylacja grawitacyjna odchodzi powoli do lamusa. Dziś w budownictwie stawia się przede wszystkim na wentylację mechaniczną, która świetnie sprawdza się w domach energooszczędnych i bardzo szczelnych. Przez całą dobę do domu jest dostarczane świeże, pozbawione zanieczyszczeń powietrze, którym można oddychać z wielką przyjemnością. Jednocześnie z powietrza jest usuwany nadmiar wilgoci, bez żadnych strat ciepła.

Zasada działania wentylacji mechanicznej

Świeże powietrze, dzięki wentylacji mechanicznej jest dostarczane do każdego „suchego” pomieszczenia w domu, czyli do sypialni oraz salonu. Powietrze to jest najpierw ogrzewane w rekuperatorze ciepłem odzyskanym z tego zużytego, pochodzącego z pomieszczeń „mokrych”, takich jak kuchnia czy łazienka. Dzięki temu w całym domu zapewniona jest właściwa cyrkulacja powietrza.

Trzeba pamiętać, aby podczas projektowania wentylacji mechanicznej nie powstały martwe strefy w pomieszczeniach. Aby tego uniknąć, wewnątrz domu drzwi nie mogą być szczelne pomiędzy pomieszczeniami „suchymi” a „mokrymi”. Powinny znajdować się w nich otwory o powierzchni 80 cm2. Zazwyczaj wykonuje się szczelinę pod drzwiami, która ma około 1 cm wysokości.


VASCO CLIMATE CONTROL – intensywność pracy wentylacji pod kontrolą

Właściwie zainstalowana wentylacja mechaniczna zapewnia nieprzerwaną wymianę powietrza w całym domu. To, z jaką intensywnością ta wymiana będzie się odbywała zależy od użytkownika, który steruje systemem. Sterowanie może odbywać się w sposób ręczny lub automatyczny. Obydwie możliwości daje VASCO CLIMATE CONTROL.

Aplikacja do pobrania poniżej

Vasco Climate Control Aplikacje na Androida w Google Play

Vasco Climate Control – Aplikacje na Androida w Google Play

Vasco Climate Control kontroluje swój pełny klimat w pomieszczeniu.

Zobacz: play.google.com/store/apps/details?id=com.iqontrol.vasco


Zobacz również

Vasco – Budowa i Remont

Vasco – Budowa i Remont

Vasco to firma, która oferuje zarówno rekuperację, czyli wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, jak i grzejniki dekoracyjne, które znajdą zastosowanie w każdym nowoczesnym domu. Firma przygotowuje bardzo dobre jakościowo urządzenia, z których można będzie korzystać w bardzo dobry sposób.

Zobacz: remont.biz.pl/category/vasco/Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx