mitsubishi electric - Lossnay - Cyrkulacja powietrza
Rekuperator
27 lutego 2018
Cennik De Dietrich 2018 - ver.2
Cennik De Dietrich 2018 ( tabela pdf )
5 marca 2018

Sterowanie komfortem w domu – VASCO CLIMATE CONTROL

Każdy chce mieć w swoim domu wszystko pod kontrolą. Także jakość powietrza oraz komfort. VASCO CLIMATE CONTROL to opcjonalny system sterowania, który daje taką możliwość. Użytkownik zyskuje w swoim domu intuicyjny i praktyczny sposób na sterowanie komfortem przy użyciu aplikacji zainstalowanej na smartfonie lub innym urządzeniu mobilnym. Sterowanie ogrzewaniem podłogowym, grzejnikami, a także wentylacją staje się dzięki temu dużo prostsze.

Tradycyjna wentylacja grawitacyjna odchodzi powoli do lamusa. Dziś w budownictwie stawia się przede wszystkim na wentylację mechaniczną, która świetnie sprawdza się w domach energooszczędnych i bardzo szczelnych. Przez całą dobę do domu jest dostarczane świeże, pozbawione zanieczyszczeń powietrze, którym można oddychać z wielką przyjemnością. Jednocześnie z powietrza jest usuwany nadmiar wilgoci, bez żadnych strat ciepła.

Zasada działania wentylacji mechanicznej

Świeże powietrze, dzięki wentylacji mechanicznej jest dostarczane do każdego „suchego” pomieszczenia w domu, czyli do sypialni oraz salonu. Powietrze to jest najpierw ogrzewane w rekuperatorze ciepłem odzyskanym z tego zużytego, pochodzącego z pomieszczeń „mokrych”, takich jak kuchnia czy łazienka. Dzięki temu w całym domu zapewniona jest właściwa cyrkulacja powietrza.

Trzeba pamiętać, aby podczas projektowania wentylacji mechanicznej nie powstały martwe strefy w pomieszczeniach. Aby tego uniknąć, wewnątrz domu drzwi nie mogą być szczelne pomiędzy pomieszczeniami „suchymi” a „mokrymi”. Powinny znajdować się w nich otwory o powierzchni 80 cm2. Zazwyczaj wykonuje się szczelinę pod drzwiami, która ma około 1 cm wysokości.


VASCO CLIMATE CONTROL – intensywność pracy wentylacji pod kontrolą

Właściwie zainstalowana wentylacja mechaniczna zapewnia nieprzerwaną wymianę powietrza w całym domu. To, z jaką intensywnością ta wymiana będzie się odbywała zależy od użytkownika, który steruje systemem. Sterowanie może odbywać się w sposób ręczny lub automatyczny. Obydwie możliwości daje VASCO CLIMATE CONTROL.

Aplikacja do pobrania poniżej

Vasco Climate Control Aplikacje na Androida w Google Play

Vasco Climate Control – Aplikacje na Androida w Google Play

Vasco Climate Control kontroluje swój pełny klimat w pomieszczeniu.

Zobacz: play.google.com/store/apps/details?id=com.iqontrol.vasco


Zobacz również

Vasco – Budowa i Remont

Vasco – Budowa i Remont

Vasco to firma, która oferuje zarówno rekuperację, czyli wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, jak i grzejniki dekoracyjne, które znajdą zastosowanie w każdym nowoczesnym domu. Firma przygotowuje bardzo dobre jakościowo urządzenia, z których można będzie korzystać w bardzo dobry sposób.

Zobacz: remont.biz.pl/category/vasco/Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx