Rekuperator
Rekuperator
27 lutego 2018
Cennik De Dietrich 2018 - ver.2
Cennik De Dietrich 2018 ( tabela pdf )
5 marca 2018
Pokaż wszystkie
Sterowanie komfortem w domu – VASCO CLIMATE CONTROL

Sterowanie komfortem w domu – VASCO CLIMATE CONTROL

Każdy chce mieć w swoim domu wszystko pod kontrolą. Także jakość powietrza oraz komfort. VASCO CLIM

Sterowanie komfortem w domu – VASCO CLIMATE CONTROL

Każdy chce mieć w swoim domu wszystko pod kontrolą. Także jakość powietrza oraz komfort. VASCO CLIMATE CONTROL to opcjonalny system sterowania, który daje taką możliwość. Użytkownik zyskuje w swoim domu intuicyjny i praktyczny sposób na sterowanie komfortem przy użyciu aplikacji zainstalowanej na smartfonie lub innym urządzeniu mobilnym. Sterowanie ogrzewaniem podłogowym, grzejnikami, a także wentylacją staje się dzięki temu dużo prostsze.

Tradycyjna wentylacja grawitacyjna odchodzi powoli do lamusa. Dziś w budownictwie stawia się przede wszystkim na wentylację mechaniczną, która świetnie sprawdza się w domach energooszczędnych i bardzo szczelnych. Przez całą dobę do domu jest dostarczane świeże, pozbawione zanieczyszczeń powietrze, którym można oddychać z wielką przyjemnością. Jednocześnie z powietrza jest usuwany nadmiar wilgoci, bez żadnych strat ciepła.

Zasada działania wentylacji mechanicznej

Świeże powietrze, dzięki wentylacji mechanicznej jest dostarczane do każdego „suchego” pomieszczenia w domu, czyli do sypialni oraz salonu. Powietrze to jest najpierw ogrzewane w rekuperatorze ciepłem odzyskanym z tego zużytego, pochodzącego z pomieszczeń „mokrych”, takich jak kuchnia czy łazienka. Dzięki temu w całym domu zapewniona jest właściwa cyrkulacja powietrza.

Trzeba pamiętać, aby podczas projektowania wentylacji mechanicznej nie powstały martwe strefy w pomieszczeniach. Aby tego uniknąć, wewnątrz domu drzwi nie mogą być szczelne pomiędzy pomieszczeniami “suchymi” a “mokrymi”. Powinny znajdować się w nich otwory o powierzchni 80 cm2. Zazwyczaj wykonuje się szczelinę pod drzwiami, która ma około 1 cm wysokości.


VASCO CLIMATE CONTROL – intensywność pracy wentylacji pod kontrolą

Właściwie zainstalowana wentylacja mechaniczna zapewnia nieprzerwaną wymianę powietrza w całym domu. To, z jaką intensywnością ta wymiana będzie się odbywała zależy od użytkownika, który steruje systemem. Sterowanie może odbywać się w sposób ręczny lub automatyczny. Obydwie możliwości daje VASCO CLIMATE CONTROL.

Aplikacja do pobrania poniżej

Vasco Climate Control Aplikacje na Androida w Google Play

Vasco Climate Control – Aplikacje na Androida w Google Play

Vasco Climate Control kontroluje swój pełny klimat w pomieszczeniu.

Zobacz: play.google.com/store/apps/details?id=com.iqontrol.vasco


Zobacz również

Vasco – Budowa i Remont

Vasco – Budowa i Remont

Vasco to firma, która oferuje zarówno rekuperację, czyli wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, jak i grzejniki dekoracyjne, które znajdą zastosowanie w każdym nowoczesnym domu. Firma przygotowuje bardzo dobre jakościowo urządzenia, z których można będzie korzystać w bardzo dobry sposób.

Zobacz: remont.biz.pl/category/vasco/Podziel się
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, specjalista branży budowlano instalacyjnej. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; kotły gazowe, klimatyzatory, pompy ciepła lub rekuperatory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up