Mozaika w łazience – piękno drobnych rzeczy
1 lutego 2015
Kolekcja płytek drewnopodobnych inspirowana dębem
2 lutego 2015

 

Kominek nie musi być wielki

Jeszcze do niedawna kominek w domu był luksusem. Mogli sobie na niego pozwolić tylko ci, którzy posiadali największe i najbogatsze wnętrza. Obecnie, kominek stanowi jeden z ważniejszych elementów dekoracyjnych i często to właśnie na nim opiera się cała aranżacja wnętrza.

Kominek narożny Chcąc wyjść ponad pewne przyjęte standardy można zdecydować się na kominek narożny. Zajmuje on zdecydowanie mniej miejsca, a przede wszystkim jest bardziej estetyczny i wydaje się bardziej dopasowany do całej stylistyki nowoczesnego mieszkania.

Stylowe wnętrza coraz częściej odchodzą bowiem od kominków zajmujących całe ściany, dużych i masywnych. Chętniej buduje się kominki zgrabniejsze, bardziej eleganckie, a przy tym mniej majestatyczne. To z kolei powoduje, że aranżacja wnętrz jest łatwiejsza. Dzięki temu, że kominek narożny zajmuje mniej miejsca i nie jest taki ociężały, a wnętrza domu w dalszym ciągu mogą być postrzegane za bardziej nowoczesne. Trzeba bowiem pamiętać, że klasyczny kominek na środku ściany stanowi kluczowy element pokoju, na nim skupia się uwaga, a przez jego wielkość i masywność, okazuje się, że wnętrze domu jest mniej nowoczesne, a bardziej przywołuje klasyczne aranżacje mieszkań.

salon z kominkiem narożnym

Projekt salonu z kominkiem narożnym

Kominki narożne pozwalają zachować również więcej miejsca, dzięki temu pokój mimo takiego dodatku nadal wydaje się przestronny. Co więcej, kominki narożne można budować w wielu wariantach. Mogą być bardziej ciężkie, zbudowane z cegły ozdobnej, ale też mogą mieć formę bardziej nowoczesną i mogą wyglądać jak ognisko rozpalone w kącie pokoju. Z pewnością stworzy to nastrojowy klimat w całym mieszkaniu – zwłaszcza w zimowe wieczory.


 


Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Darco
Darco
9 lat temu

Ciekawy blog. Rzeczywiście się odchodzi od dużych kominków. Małe są praktyczniejsze. Pseudo kominki teraz są w modzie. Tylko, że pełnią jedynie funkcję estetyczną.

uchwyty meblowe
uchwyty meblowe
9 lat temu

Przyznam szczerzę, że na początku czytając wpis byłem troszeczkę podirytowany. Cały czas mowa o kominku, ale gdzie ten kominek? Dopiero na końcu, gdy mowa była o kominkach narożnych zwróciłem nań uwagę 🙂 Świetny pomysł.

Marcin32
Marcin32
9 lat temu

Zgadza sie!

3
0
Podziel się swoją opiniąx