Marmurowe inspiracje w kolekcji Paradyż Salotto
1 lutego 2015
Kominek nie musi być wielki
2 lutego 2015

Mozaika w łazience – piękno drobnych rzeczy

Mozaiki są bardzo popularnymi elementami dekoracyjnymi stosowanymi w wystroju łazienki. Dzięki temu, że się na nie zdecydujemy, nie musimy myśleć o wprowadzaniu dodatkowych elementów dekoracyjnych, ponieważ i bez nich nasza łazienka będzie wyglądała zjawiskowo i niezwykle elegancko. Przede wszystkim, mozaika umieszczana jest na ścianach. Ważne jest, aby stworzyć dla niej odpowiedni podkład w postaci jasnych płytek. Mozaika zostanie dzięki temu w znakomity sposób wyeksponowana. Tak właśnie jest w tym przypadku.

mozaika w łazience

Mozaika ułożona w łazience

Zarówno na ścianach jak i na podłodze umieszczone zostały białe płytki.

Na ścianie, na której znajduje się ubikacja stworzona została piękna mozaika przypominająca nieco fale morskie. Zajmuje praktycznie całą ścianę. Jest to połączenie czarnego materiału z białym, na którym umieszczone zostały lekko błyszczące detale. Cała mozaika jest lekko wypukła, nie jest na pewno jednolita przez co ładnie wyróżnia się na takiej ścianie. Od razu będzie się zwracało na nią uwagę gdy wchodziło się będzie do łazienki. Element mozaiki został również umieszczony na podłodze pod wiszącą szafką na kosmetyki. Dlatego też, jak widać mozaika jest bardzo ważnym i dominującym elementem tej łazienki. Tłem dla mozaiki są meble i sprzęty, które muszą znaleźć się w każdej łazience, aby była ona funkcjonalna, a korzystanie z niej przyjemne. Jest to typowa łazienka jedynie z umywalką i ubikacją. 

Pokój kąpielowy został urządzony osobno.

W tej łazience znajduje się ubikacja dla pań jak i bidet dla mężczyzn. Oba te elementy utrzymane są w białym kolorze. Natomiast czarna jest umywalka i obramowanie lustra. Także czarna jest szafka na kosmetyki. Dzięki temu, że materiał z którego te elementy są wykonane jest błyszczący, pięknie komponuje się z całym wnętrzem łazienki. Takie przedmioty nie są nudne i idealnie wyglądają w takim wnętrzu. Lustro nad umywalką jest na tyle duże, że spokojnie można będzie się w nim przeglądać i wykonywać dokładny makijaż. W łazience tej nie zabrakło jednak kolorowego akcentu w postaci małego dywanika w niebieskim kolorze. Jest włochaty, przez co jest miły w dotyku. Spokojnie można z niego korzystać jako podkładki na której będzie się stało, jeśli podłoga w łazience będzie zimna.

Łazienka choć nowoczesna ma w sobie klasyczny urok, ponieważ wykorzystane w niej zostały dwa nieśmiertelne kolory, a więc biały i czarny. Takie połączenie zawsze jest bardzo udane i sprawdza się w każdym wnętrzu w naszym domu, także w łazience, która dzięki takiemu połączeniu bardzo dobrze wygląda.

 Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kubarozpruwacz
kubarozpruwacz
9 lat temu

Niesamowita ta mozaika

klawka
klawka
9 lat temu

Podczas pobytu w Grecji widzialam taka duza mozaike

2
0
Podziel się swoją opiniąx