Listwy przypodłogowe MDF – estetyczne wykończenie podłogi
3 stycznia 2014
Zestawy podtynkowe – wc
8 stycznia 2014

Profile wykonane z polistyrenu ekspandowanego (styropianu) znajdują swoje zastosowanie między innymi podczas dekorowania konkretnego pomieszczenia czy zewnętrznych ścian budynku. Potrafią nadać im indywidualny styl, jednocześnie przykrywając niechciane elementy, w tym przede wszystkim niezbyt atrakcyjnie wyglądające materiały termoizolacyjne.

Czym tak właściwie charakteryzują się one i dlaczego spotykają się z nieustannie wzrastającym zainteresowaniem osób poszukujących oryginalnego i atrakcyjnego sposobu na ozdobienie konkretnej powierzchni? Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy, jakimi charakteryzują się oferowane przez nas profile z polistyrenu ekspandowanego, znanego także jako styropian.

FOT-18_800

  1. Odporność – wykonuje się je z wysokiej jakości materiału, który następnie pokrywa się licznymi substancjami jeszcze bardziej zwiększającymi ich wytrzymałość podczas kontaktu ze zbyt intensywnym działaniem czynników zewnętrznym. Dzięki temu bardzo dobrze radzą sobie one między innymi z nadmierną wilgocią, zbyt intensywnym wiatrem czy silnymi zmianami temperatury. Ich materiał jest dość twardy, dzięki czemu przez wiele lat, nawet bez jakiejkolwiek konserwacji, nie kruszy się i nie powoduje odpadania pokrywającej go farby.
  2. Ochrona środowiska – producenci profilów z polistyrenu ekspandowano zadbali o to, aby ich materiały były przyjazne środowisku, stawiając przede wszystkim na ich atrakcyjny skład chemiczny. Nie zawiera on ani domieszek freonu, ani PCV czy formaldehydu, które na pewno nie wnosiłyby niczego pozytywnego do przyrody.
  3. Nieszkodliwość – jednorodny materiał, z którego są one wykonywane, powstaje podczas procesu ekspandowania polistyrenu. Dzięki temu, bez dodatków jakichkolwiek toksycznych substancji, może być on wytrzymały i jednocześnie bezpieczny.
  4. Atrakcyjność – dzięki możliwościom, jakie dają profile polistyrenu ekspandowanego, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować atrakcyjne ozdoby, jeszcze bardziej podkreślające indywidualny styl bądź dodające im niepowtarzalnego uroku. Wszystko dzięki ich porowatej strukturze, przypominającej swoim wyglądem piaskowca. Można pomalować ją na dowolny kolor, ciesząc się trwałością efektu oraz całkiem naturalnym wyglądem dekoracji.

Listwy oświetleniowe

Listwy do kupienia w naszym sklepie

Sztukateria do wnętrz – Remont

Sztukateria do wnętrz – Remont

 

Sztukateria do wnętrz jest w stanie w znakomity sposób ozdobić każde wnętrze, które ma być eleganckie i wytworne. Tego typu elementy dekoracji pasują głównie do klasycznych

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/31-sztukateria-do-wnetrzRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx